Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie CISS + Epson R285 = Problem

    Witam,
    dzisiaj kupiłem kardridżowy (chyba tak się pisze )system stałego zasilania do mojego Epsonika R285. Niestety po zainstalowaniu wszystkiego system nie działa Cały czas palą się dwie diody: zielona i pierwsza czerwona.

    Gdy sprawdzałem w "pomocy" co oznaczają obie diody, wychodzi na to, że drukarka rozpoznaje system jako "nieprawidłowy pojemnik lub nieprawidłowo zainstalowany pojemnik".

    System kupowałem tutaj. Z tego co się zorientowałem to sprawdzony sklep, więc nie podejrzewam, że sprzedali coś popsutego.

    Czy ktoś miał podobny problem?

    Sprawa pilna.

    Pozdrawiam
    Mamiya + Sony

  2. #2

    Domyślnie

    Wyłącz drukarkę całkowicie z prądu, odłącz kabel. Niech postoi kilka minut całkowicie bez zasilania. Miałem różne problemy z Epsonem R220 i to pomagało.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, już jest ok. Kardriże źle wskoczyły na swoje miejsce. Zatem drukarka drukuje, ale oczywiście nie mogę ogarnąć tematu profili Kolory wychodzą jak z d*py wyjęte
    Mamiya + Sony

  4. #4

    Domyślnie

    A czyściłeś głowicę ze starego tuszu ? Jeżeli nie to masz teraz mieszanką starego i nowego. Zrób kilka wydruków w postaci kolorowych zdjęć. Może być na zwykły popierze. Niech drukarka zacznie drukować za pomocą nowych tuszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    Ok, już jest ok. Kardriże źle wskoczyły na swoje miejsce. Zatem drukarka drukuje, ale oczywiście nie mogę ogarnąć tematu profili Kolory wychodzą jak z d*py wyjęte
    A masz nowe profile do tego wynalazku?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    A masz nowe profile do tego wynalazku?
    dostałem ze sklepu jedynie do Epsona R1400. Do mojego nie mieli, więc będę musiał sobie jakoś je zorganizować. Co ciekawe (a może i nie) gdy drukuje na tych profilach do R1400 kolory są totalnie dziwne - bezużyteczne. Natomiast gdy wyłączyłem wszelkie profile, i drukowałem na domyślnych profilach, to wydruk wyglądał "w miarę".

    Czy ktoś się orientuje ile kosztuje zrobienie profili?
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    A ustawiłeś wszystko dobrze?
    W Photoshopie należy w oknie drukowania wybrać opcję Photoshop Manages Colors, w sterowniku drukarki wybrać odpowiedni rodzaj papieru oraz opcję "ICM - No Color Management", następnie w oknie dialogowym Photoshopa wybrać profil, tylko musi on być ukręcony zarówno dla tuszu jak i papieru na którym drukujesz. Zarówno zmiana tuszu, jak i papieru może władować w krzaki.

    Co do kosztu zrobienia profili, to tak, orientuję się:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread...09#post1462309

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    A ustawiłeś wszystko dobrze?
    W Photoshopie należy w oknie drukowania wybrać opcję Photoshop Manages Colors, w sterowniku drukarki wybrać odpowiedni rodzaj papieru oraz opcję "ICM - No Color Management", następnie w oknie dialogowym Photoshopa wybrać profil, tylko musi on być ukręcony zarówno dla tuszu jak i papieru na którym drukujesz. Zarówno zmiana tuszu, jak i papieru może władować w krzaki.
    Drukowałem poprzez CNX. Najpierw konwertowałem zdjęcie do profilu otrzymanego od sprzedawany (profil robiony dla Epson R1400, dla danego papieru i danego tuszu). Sposób konwersji Relative Colometric. Potem w opcjach wydruku CNX wypierałem profil drukarki (ten robiony pod R1400 + konkretny papier + konktetny tusz). Na koniec we właściwościach wydruku wypierałem ICM - No Color Management oraz rodzaj papieru. Tutaj mam pewien problem, bo nie wiem jak sprawić, żebym mógł wybrać rodzja papieru jakiego używam - mam dostępne tylko papiery Epsonowe.

    Robiąc tym sposobem uzyskiwałem bardzo bardzo złe kolory.

    Gdy ani w CNX ani we właściwościach drukowania nie zmieniałem profili, tylk odrukowałem wszystko na domyślnym sRGB kolory były prawie poprawne.
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie

    Źle - nie powinieneś nic konwertować, chyba że masz na myśli zapięcie soft proofingu.

    Pytanie zasadnicze - na jakim papierze to drukowałeś i jakiego papieru użyto do sporządzenia profilu?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Źle - nie powinieneś nic konwertować, chyba że masz na myśli zapięcie soft proofingu.

    Pytanie zasadnicze - na jakim papierze to drukowałeś i jakiego papieru użyto do sporządzenia profilu?
    1. czyli nie konwertować z poziomu programu tylko we właściwościach drukowania?


    2. drukowałem na tym samym papierze, który był użyty do robienia profilu, który otrzymałem od sprzedawcy
    Mamiya + Sony

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •