Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie dziwny przypadek z laptopem...

    Mam laptopa, 3 letni staruszek kupiony jeszcze na studia. Jeden z lepszych moich zakupów wzyciu. Bezawaryjny, lekki, stabilny i dalej dzielnie służy, ale...

    Sam sprzęt nie ma lekko, niektórzy freelancerzy wiedzą o co chodzi

    Generalnie sprawa jest nietypowa..w jednej chwili wszystkiue USB mi nie wykrywa, mam błąd ze dyski wymienne "moga działać szybciej" pomimo ze laptop ma wszystkie usb 2.0. Zaczęło padać podświetlenie matrycy i najciekawsza sprawa...

    ..komputer sie zawiesza jak jest położony na równej płaszczyćnie...zatrzymuje sie system, nie działa kursor i klawiature, jak przekrzywie laptopa troche w prawo to wszystko zaczyna działać (bez restartu)...

    Niebawem zaczne od zmiany systemu jak znajde czas ale boję sie ze to nie wystarczy.

    Dysk sprawdzałem do 75 % jakimś programem narzędziowym z HirensBoota. Nie cały bo musiałem przerwać.
    ktos coś miał podobnego?

  2. #2

    Domyślnie

    problem raczej mechaniczny niz systemowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Laptop ma za sobą mase wyjazdów, troche pracy w terenie, naściskał sie z aparatem w plecaku, jest troche odgniecona matryca ale.. to wszystko dzialo sie w wakacje. zaczał wariować jak stał 2 tygodnie w jednym miejscu i mielił zaległe ślubiaki.

    Zadnych podobnych oznak przez 3 lata eksploatacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak go traktowałeś tak ci odpłacił.

  5. #5

    Domyślnie

    srubki podokrecane? obudowa nie lata?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    problem raczej mechaniczny niz systemowy.
    -----------------------------------------
    ... i do tego 3 lata, chwilami w ekstremalnych warunkach
    Jak nie czujesz lęku to rozkręcić i przedmuchać sprężonym powietrzem /taki aerozol do kupienia w sklepach komputerowych/. Może być coś zafajdane i nie styka.
    Później to już raczej serwis. Mogły miejsca lutowania puścić.
    Tutaj jest... podpis

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J51 Zobacz posta
    Tak jak go traktowałeś tak ci odpłacił.
    Panu już podziekujemy za dyskusje.


    jackrabbit:

    troszke spasowanie obudowy nie jest jak od nowości ale zadnych braków nie ma. Rozkrecic sie nie boje, wyczyściłem nie jednego laptopa. Po prostu ciekawi mnie wpływ grawitacji na stabilność platformy może napisze o tym prace inz

    wiadomość z ostatniej chwili, badło podswietlenie matrycy..;/ jade na zewnętrznym monitorze i na książce podłożonej pod laptopa (aby stał krzywo)

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Rozkrecaj dziada i zagladaj do srodka. Gorzej juz mu nie bedzie (przynajmniej na razie ) Podswietlenie matrycy to 10min roboty, tylko ccfl se trzeba skads wykombinowac (ja bralem z ebaya), chyba ze masz podswietlanie zrobione na zarowkach

  9. #9

    Domyślnie

    stawiam na pęknięcia płyty głównej lub na zimne luty mocowań złączek taśm, w sklepach z elektroniką dostaniesz spray do zmrażania rozkręć gamonia włącz i pykaj w miejsca mocowania taśm powinno zadziałać, płytę sprawdź w podobny sposób rozbierz, włącz i delikatnie naciskaj w różnych punktach laminat jest kilkuwarstwowy i w zależności jak jest ułożony styka lub nie. jak płyta to z używek dostaniesz za kilkadziesiąt zl wymienisz i będzie dalej brykał powodzenia
    D700 N 24-70 + inne klamoty

  10. #10

    Domyślnie

    jak podpiąłem zewnetrzny monitor to i podświetlenie działa na matrycy i zemnetrzny smiga.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •