Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71
  1. #11

    Domyślnie

    Ptaszyna nie przepłacaj wg optyczne.pl najlepszym filtrem jest Marumi DHG Super Circular P.L.D 77 mm. B+W jest na dalekim końcu. pozdrawiam!
    D300 + 12-24 + 50 + 70-300 + SB600

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez palfinger Zobacz posta
    wg optyczne.pl najlepszym filtrem jest Marumi DHG Super Circular P.L.D 77 mm. B+W jest na dalekim końcu. pozdrawiam!
    Piszesz to na poważnie? Marumi jest bardzo dobry, ale B+W różni się od niego znacznie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Piszesz to na poważnie? Marumi jest bardzo dobry, ale B+W różni się od niego znacznie.
    Oto test na optyczne.pl goście z tego co wiem się znają więc niech kolega oceni sam: http://optyczne.pl/7.23-Inne_testy-T...L.D_72_mm.html
    D300 + 12-24 + 50 + 70-300 + SB600

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez palfinger Zobacz posta
    Oto test na optyczne.pl goście z tego co wiem się znają więc niech kolega oceni sam: http://optyczne.pl/7.23-Inne_testy-T...L.D_72_mm.html
    Niby ten sam test a czytając opisy i wyniki, rozumiemy zupełnie co innego...
    Według mnie, w rankingu ogólnym pierwsze miejsce zajęły ex aequo Marumi DHG Super Circular P.L.D 72 mm oraz B+W Slim KSM C-POL MRC 72 mm. Ufam, że dla wymaganego przeze mnie rozmiaru 77mm nic w ocenie się nie zmienia, cena - wiadomo, rośnie. Po wejściu na podstrony z przykładowymi zdjęciami wykonanymi przy pomocy ww filtrów widać bardzo wyraźnie, że Marumi wprowadza makabryczne jak dla mnie odblaski. Jednakowa ocena oznacza, że pod innymi względami Marumi przewyższa B+W aleeee... odblasków nie przeboleję. Filtr chce nakręcać na Nikkora 17-35/2.8, to dobry (i jak dla mnie drogi) obiektyw, nie chce ciągle się zastanawiać czy zrobiłem dobrze oszczędzając przy wyborze filtra, po czasie i przy pojawieniu się "wolnej" gotówki zapewne zaczął bym żałować... Trudno, teraz inne wydatki chwilę poczekają.

    Pisząc o którymś z B+W , że jest na dalekim końcu, masz być może na myśli dyskwalifikację skądinąd świetnego filtra, który okazał się być polaryzatorem liniowym a nie kołowym.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez palfinger Zobacz posta
    Oto test na optyczne.pl goście z tego co wiem się znają więc niech kolega oceni sam: http://optyczne.pl/7.23-Inne_testy-T...L.D_72_mm.html
    Optyczne kłamie w takim razie. Mam 3sztuki. Moje spostrzeżenia potwierdzają znajomi. Marumi to bardzo dobry filtr, ale B+W jest niemal idealnie neutralne i ma tak silną polaryzację, że czasami może stawać się wadą.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    ... ale B+W jest niemal idealnie neutralne i ma tak silną polaryzację, że czasami może stawać się wadą.

    Jesli mozesz pokazac jakies zdjecia z tym filtrem ,gdzie polaryzacja jest bardzo mocno widoczna, chodzi mi konkretnie o maxxxxx co ten filtr moze dac , to bylbym bardzoooooooooo zobowiazany , akurat rozwazam zakup tego filtra


    Pozdrawiam.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jesli mozesz pokazac jakies zdjecia z tym filtrem ,gdzie polaryzacja jest bardzo mocno widoczna, chodzi mi konkretnie o maxxxxx co ten filtr moze dac , to bylbym bardzoooooooooo zobowiazany , akurat rozwazam zakup tego filtra


    Pozdrawiam.
    Niestety nie mieszkam na wybrzeżu i nie mam dwóch takich samych zdjęć z filtrem i bez na których można by zobaczyć bezpośrednie porównanie. Postaram się jednak przedstawić to na małym przykładzie.


    Na tym zdjęciu niebo spolaryzowane jest tak mocno, że powstało przejście od białego pasa do ciemnego obszaru nieba. Z kolei odblaski na kamieniach zostały wytłumione na tyle dobrze, że mogłem się przestać martwić o białe i czarne plamy w ostrym słońcu. Ogólnie w tak słoneczny dzień zdjęcia bez filtra polaryzacyjnego byłyby mocno utrudnione. Efekt jest oczywiście spotęgowany obróbką, ale myślę, że widać o co chodzi. Używając takich filtrów na obiektywach szerokokątnych wadą może być to, że bardzo rzadko uda nam się równo spolaryzować cały kawałek nieba. Trzeba się nauczyć z tym żyć i w miarę potrzeb wykorzystywać lub maskować.

    Marumi polaryzuje odrobinę słabiej, ale równiej. B+W zabiera trochę więcej światła, ale polaryzuje mocniej.

    Obracając samym pierścieniem topowych filtrów B+W można czasami zaobserwować coś podobnego do zmiany temperatury barwowej na pewnych obszarach obrazu. Przy obiektywach ultra-szerokokątnych efekt jest taki jakby filtr odcinał pewien zakres widma polaryzując go. Nie wiem czy to możliwe ani na jakiej zasadzie się to odbywa, ale tak to wygląda. Określiłbym to jako polaryzację ciężkiego kalibru

    Często też wydaje się nam, że dobry sprzęt zagwarantuje nam dobrą fotografię. Nic bardziej mylnego. Dla dobrego fotografa Marumi, czy B+W, nie ma znaczenia. Paradoksalnie B+W może przysporzyć amatorowi więcej problemów. Sprawdzone empirycznie.
    Ostatnio edytowane przez fushiro ; 19-10-2009 o 21:07 Powód: dopisek

  8. #18

    Domyślnie

    Dzieki ,za bardzo szybka odpowiedz...jestem ciekaw jak zdjecie wyglada na monitorze,bo na razie moge byc on-line tylko przez komorke
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 19-10-2009 o 21:47
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Mam pytanie, przymierzam sie do zakupu filtrow (nie mam jeszcze zadnego, mysle o UV, polar, ew. szary) do D90. Bede wkrotce w tropikach i chcialabym troche pofotografowac wode, plaze, jedzenie itd..jakie filtry musze koniecznie kupic?
    Bede wdzieczna za podpowiedzi

  10. #20

    Domyślnie

    ja używam BW KSM w wersji slim, fakt polaryzuje mocno ale przecież nie trzeba go kręcić na maxa - uważam, że to najlepszy filt polaryzujący kołowy na rynku.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •