Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mamiya przyspiesza?

    Niusa własnie przeczytałem: Cztery nowe modele średnioformatówek Mamiya - DM56, DM33, DM28 i DM22



    Mamiya DM56 i DM33
    Te dwa modele pozwolą fotografom na uzyskiwanie czasu synchronizacji z błyskiem o wartości 1/1600. Obiektywy, produkowane specjalnie pod nowe średnioformatówki, projektowane są przez Schneider Kreuznach (wytwarzane przez Mamiyę). Lista zawiera: 55/2.8 D L/S, 80/2.8 D L/S i 110/2.8 D L/S. Dostępne w sprzedaży mają być od ostatniego kwartału tego roku. W innych sytuacjach pozostaje nam wybór szkieł z serii 645AF, których zakres ogniskowych rozciąga się od 28 do 300mm. DM56 i DM33 wzbogacone zostały o 30% szybszy autofokus. Oprogramowanie do obróbki plików RAW zostanie dołączone przy zakupie (Leaf Capture i Capture One).


    Mamiya DM28 i DM22
    16-bitowy obraz i wyjątkowa szybkość sprzętu ma być dodatkowym atutem dla relatywnie niskiej ceny, którą niedługo powinniśmy poznać. DM22 i DM28, jak deklaruje producent, mają wiele wspólnego z droższym rodzeństwem - jednym z podobieństw są te same aplikacje do wywoływania RAWów.
    Ciekawie się zapowiada bo szkiełek do 645 jest sporo na rynku i w przyzwoityych cenach. Tylko czy te manualne też można stosować?
    Te dwa ostatnie modele to i na ulicę by się zdały, ciekawe tylko, ile to będzie kosztowało?
    pozdrawiam, Wojtek

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    hehe czyli tak jak się spodziewałem - Leica S2 poruszyła rynek i żeby reszta nie dostała przez to po d.... konkurencja wydaje nowości.... he i nawet specjalnie nowe szła wprowadzają:P - no proszę:P. Robi się ciekawie.... choć jak dla mnie (po zobaczeniu sampli z S2) to i tak to nic im nie da...
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. czy dysk SSD przyspiesza obróbkę fotografii?
    By Ideologia N in forum Komputery
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 01:16
  2. Mamiya 645
    By miron19j in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:48
  3. Mamiya RZ 65 L-A & W
    By Framek in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 22:08
  4. Czy EN-EL4a przyspieszą D300?
    By Orkaniusz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2008, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •