Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Lightroom i profile dla D700

    Korzystacie z nich?

    Testuję obecnie, ale wydają mi się wybrane jak profile do kompaktu - kontrast i saturacja na maksa podbita, szczególnie w Landscape i bodajże Standard...

    Portrait całkiem przyjemny, Neutral również ...

    A z jakich Wy korzystacie?
    blog.moridin.pl - O fotografii i nurkowaniu
    www.MakoweABC.pl - Poradnik
    photography.moridin.pl - Galeria

  2. #2

    Domyślnie

    uniwersalnych rozwiązań raczej nie ma, landscape jest mocno kontrastowy dlatego ze tego typu zdjęcia maja mocne kontrasty i wysycenie. po to są róże profile by dobrać dla siebie odpowiedni, nikt nie każe ci w portrecie stosować landscape. D2X mode 2 jest chyba najbardziej uniwersalny co nie znaczy ze zawsze się sprawdzi, a zresztą to kwestia gustu kto co lubi

    można sobie samemu zrobić profil wedle własnego uznania i nie marudzić

  3. #3

    Domyślnie

    Nie no spoko radzę sobie. Tylko Landscape jest tak niesamowicie kontrastowy, że mój Panasonic LX3 takich zdjęć nie robi.
    blog.moridin.pl - O fotografii i nurkowaniu
    www.MakoweABC.pl - Poradnik
    photography.moridin.pl - Galeria

  4. #4

    Domyślnie

    A czy D700 takie robi? Nadając podobny profil do twojego panasonica efekt pewnie będzie taki sam!

    ludziom ciężko dogodzić, nie było profili to było marudzenie że adobe źle/inaczej przetwarza kolory niż NX itp. p[ojawiły się profile i możliwość samodzielnego ich robienia no to też źle i nie dobrze ... ehhh szkoda pisać

  5. #5

    Domyślnie

    Ale ja na początku o coś innego pytałem.
    blog.moridin.pl - O fotografii i nurkowaniu
    www.MakoweABC.pl - Poradnik
    photography.moridin.pl - Galeria

  6. #6

    Domyślnie

    no tak ale pytanie niebyt konkretne bo ja korzystam niemal ze wszystkich, najmniej z Adobe standard najczęściej ze swoich własnych, camera standard, i camera portreit, potem wchodzi D2X m2 i neutral. reszty raczej nie używam.

    Ale jaki do czego to zależy co chcę uzyskać

  7. #7

    Domyślnie

    A pamięta ktoś czemu niby odpowiadało poszczególne profile D2X (mode 1 do 3)?

    Dzięki za info - właśnie czegoś takiego szukam, że zobaczyć jak to się ma do mojego wykorzystania ...
    blog.moridin.pl - O fotografii i nurkowaniu
    www.MakoweABC.pl - Poradnik
    photography.moridin.pl - Galeria

  8. #8

    Domyślnie

    1 to chyba ludzie
    2 nie pamietam
    3 krajobraz

    osobiscie korzystam zdecydowanie z nieco zmienionego D2X 1 (mozesz dowolnie zmieniac profile. Jest jakis program adoba, ale zapomnialem nazwy). Zadziej wrzucam ktorys z adoba, ale tylko do widoczkow

  9. #9

    Domyślnie

    Głównie fotografuję ludzi - D2X mode 1 najczęściej używałem, ale jakiś czas temu przesiadłem się na D2X mode 3, przyjemniejszy kolor skóry mi się wydał Natomiast od kilku dni testuję jeszcze inne rozwiązanie, za pomocą DNG Convertera przerobiłem sobie profil z Canona 5D, przesunąłem mu odrobinę czerwień w stronę żółtego (takie przyzwyczajenie nikoniarza, he he ) i właśnie próbuję na nim działać, skóra wydaje mi się jeszcze fajniejsza

    Acha - mam D300 i ACR CS3, ale to chyba nie ma większego znaczenia
    Ostatnio edytowane przez Archibald ; 30-09-2009 o 15:30
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar yogur
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Tczew/Trójmiasto
    Posty
    216

    Domyślnie

    Ja przygotowałem dla siebie swój profil taki, który mi odpowiada za pomoca programu Camera Profiles.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •