Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Ja używam trzech swojej produkcji:
    - portret - to jest Nikonowski PORTRAIT z wyostrzaniem zwiększonym o jedno oczko - do ludzi, jak sama nazwa wskazuje
    - vivid - to jest Nikonowski VIVID, ale z kontrastem na AUTO (nie używam D-lightning) - do przyrody i wszystkiego, czemu się przyda ożywienie kolorów
    - old school - nie pamiętam co było wzorcem, ale nasycenie kolorów dałem na minimum, kontrast na maksimum - do pewnych specyficznych fotek...
    I tak wszystko robię w RAW, więc jak mi się nie podoba wersja JPGowa, to się bawię inaczej.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald Zobacz posta
    Głównie fotografuję ludzi...za pomocą DNG Convertera przerobiłem sobie profil z Canona 5D, przesunąłem mu odrobinę czerwień w stronę żółtego
    Mam tak samo Sam 5d daje za dużo czerwieni i lepiej zmienić odcień na bardziej żółty.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #13

    Domyślnie

    a JA najczęściej jadę na ACR 4.7 jednak coś mi nie pasi w nim tak samo jak w pozostałych aajajaj. Żaden nie oddaje skóry w "normalny sposób" (d700).

  4. #14

    Domyślnie

    Dobry wykop archeologiczny

    Korzystam namiętnie z profili D2x. Portrety -> D2x Mode 1, krajobraz -> D2x Mode 3. Camera Landscape wbudowane w Lr4 nie sprawdzają się przy dość forsownej obróbce. Wychodzi dużo żółtego, jak to u Nikona .
    flickr / Rolleicord, Canon

  5. #15

    Domyślnie

    Panowie! Kolejny wykop archeologiczny
    Chcę wgrać profile D2x mode do D700. Gdzie mogę je znaleźć? Jak będą widziane w puszce (czy nie ukrywają się pod innym opisem)? Pytam, bo chyba kiedyś wgrywałem je do puszki, ale widzę tylko jakieś Velvie, Agfy itp.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #16

    Domyślnie

    W puszce będziesz je widział w menu- ustaw przetwarzanie obrazu i pod swoja nazwą MID2XMODE1 MID2XMODE2 MID2XMODE3.

    Do pobrania TUTAJ a TUTAJ masz instrukcje jak je wgrać do body.

  7. #17

    Domyślnie

    Marku, wielkie dzięki!!!
    Pozdrawiam!
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    .. Pytam, bo chyba kiedyś wgrywałem je do puszki, ale widzę tylko jakieś Velvie, Agfy itp.
    W puszce je masz? Tam mozna miec tylko kilka profili, będziesz chyba musiał coś wykasować.
    Kwestie profili masz omawianą w przyklejonym temacie o D700.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Kiedyś też się bawiłem w profile w body.
    Przecież te wszystkie profile D2X i inne są i w NX i LR więc jest łatwiej i przyjemniej robić edycję w komputerze.

  10. #20

    Domyślnie

    Gdzie w LR 4 sa one zaszyte?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •