Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar TYPEK
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    128

    Domyślnie tutki PS przez skype

    Nie chce robić tu reklamy dla skypa - ale ostatnio w najnowszej jego wersji jest dośc ciekawa funkcja mienowicie...
    Po otwarciu okienka rozmówcy na dole w miejscu w którym kiedyś można było wysyłać pliki jeste teraz dostępna również funkcja "współdziel ekran".
    Pozwala ona użytkownikowi z którym sie rozmawaia na podejrzenie naszego ekranu.
    Tu dochodzimy do sedna... w ten sposób można by prowadzić warsztay Ps albo konsultować się na żywo. Jakośc pozostawia wiele do życzenia ale da się już z tym pracować.

  2. #2

    Domyślnie

    wydaje mi się że to już było w wcześniejszych wersjach ;p

  3. #3

    Domyślnie

    To kto jest gotowy poprowadzic pierwsze warsztaty z PSa albo LR przez skype? Chociaz na probe

  4. #4

    Domyślnie

    Skype nie testowałem pod tym kątem. Ostatnio jednak coś podobnego zrobiłem przez: www.livestream.com i muszę powiedzieć, że daje to sensowne możliwości prowadzenia takich pokazów. Co prawda obraz pokazujący 100% pulpitu szału nie robi, jednak opcja swobodnego przybliżania (osoba nadająca) pozwala na ukazywanie szczegółów i swobodne kierowanie wykładem. Z prowadzącym można kontaktować się poprzez czat (moim zdaniem to plus, że słuchacze nie mogą mówić przez mikrofon, gdyż przy większej liczbie aktywnych odbiorców robiłby się bałagan). Same audycje można równocześnie nagrywać, około 20min obrazu z dźwiękiem zajmuje w przybliżeniu 20mb. Efekt tej zabawy można zobaczyć w wątku: link. Fajnie by było gdyby raz na jakiś czas znalazła się osoba chętna do prowadzenia prezentacji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •