Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to już kilka razy widziałem na allegro 20-35 (w jakim stanie gorzej powiedzieć), zazwyczaj szedł w granicach 2,3k. Mam 3 stałki i nadal mnie intryguje, ile jest prawdy w legendzie, że ten zoom, to 3 stałki w jednym (?) Porównywał ktoś?

  2. #12

    Domyślnie

    ja w sumie nie dawno nabyłem nikkora 24/2.8 i na cyfrze bardzo polubiłem tą ogniskowa Szkiełko ostre no i w koncu jasne! po 18-70 zdecydowana poprawa. Ale ja nie z tych co przewalą szkłem 50 000 tablic testowych, więc możliwe ze się nie znam Jeszcze aby ze szkłem dodawali gratis czas na focenie było by idealne :/
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #13
    Zdzislaw Waciak
    Gość

    Domyślnie

    28/1.4 zapewne świetne szkło ale mamony tyle nie mam. gdybym miał to d200 bym sobie strzelił i jeszcze by mi troche zostało. tak więc dzięki za tą propozycje. z chęcią ale później. raczej poprzestane na 24/2.8 i 35/2.
    i tu dwa pytania. o ile już zrozumiałem dzięki linkowi podanemu przez RomanaZWroclawia (wielkie dzięki) że najlepszy z tej półki cenowej jest 35/2 to ma pytanie do turbo (i nie tylko) o 24/2.8
    1. Jak on [24/2.8] sie sprawuje z cyfrą? Bo w sumie jak juz wykładac kase to nie poto żeby narzekać, a w najlepszym razie po kilku dniach reklamować.
    2. A moze jednak sigme 30/1.4? Jakie za i przeciw?

  4. #14

    Domyślnie

    A jaka manualną 35 warto kupić?? 2.8, 2.5??
    I w jakiej cenie? Na allegro jak narazie stoją ok 200zł.
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  5. #15

    Domyślnie

    Zdzislaw Waciak, u mnie 24/2.8 pracuje tylko pod cyfra. Nie ma problemu.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  6. #16

    Domyślnie

    U mnie też (D50) i jestem z niego baaardzo zadowolony

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdzislaw Waciak Zobacz posta
    Mam prośbę, aby ktoś z posiadaczy wrzucił fotki z takich obiektywów.

    Najnormalniej w świecie nie jestem wstanie wyobrazić sobie jak duża jest różnica pola widzenia pomiędzy nimi.
    Takich problemów na forum, mimo zyczliwości forumowiczów, nie załatwisz.
    Te stałoogniskowe obiektywy są nieźle sprzedawalne.
    Moja rada - kupuj 24/2.8, sprawdź i na tej podstawie podejmij decyzję - sprzedaję i kupuję 20,35 lub zostawiam.
    Dużo na tym nie stracisz, a pomacasz własnoręcznie. Ja od paru lat tak działam. I na tej odstawie Ci powiem - są niezłe superzoomy, ale standardowym stalkom do pięt... Zapytaj Niedźwiedzia
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Tak jak Wini - zoomy mają jeszcze trochę do nadrobienia za stałkami. Ale jak autor wątku chce robić fotoreportaże, to zdecydowanie polecam nikkora 20-35/2.8 AFD. Szkło do takich zadań znakomite. Mam nawet takie jedno w stanie bdb. do sprzedaży...
    Co do pytania o jakość stałek MF i AF z ogniskową 35mm, to tu akurat poza perfidnie drogim i obrzydliwie dobrym nikkorem 35/1.4 Ais, nikkory AF są optycznie lepsze od wersji manualnych.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •