Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Smile D2x - wymiana na D300

    Od ponad pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem nikona D2x wraz z N17-55 f/2.8 więc wiadomo - idealne szkło do praaawie idealnej puszki.

    Mam jednak problem. Ostatnio zacząłem robić częściej zdjęcia chodząc po mieście i dobija mnie ten ciężar aparatu z tym szkłem więc zastanawiam sie czy warto go wymienić na D300 - mam tylko problem ze szkłem bo za sprzedaż D2x nie kupie body D300... a nastawiam sie na nowego - średnio chce używkę. D2x mam praktycznie w idealnym stanie bo kupiłem go od hmmm "bogatego hobbysty fotografii" który przez ponad 2 lata zrobił nim ok 2500 zł - ja dobiłem licznik do ok 6000zdj więc aparat jeszcze sie dociera... Mam problem bo nie mam pojęcia za ile go sprzedać - ceny są różne na ebayu i na allegro ale nie widziałem jeszcze nigdzie D2x który jest w takim stanie jak mój- jak go kupiłem to miał jeszcze oryginalną folie ochronną na dolnym wyświetlaczu( tym z ISO itp).. To samo sie tyczy nikkora 17-55/2.8 - z tego co wiem to w tej chwili szkło ma ok 2 lat ale nie wiem - koleś był chyba pedantem bo szkiełko nie dość że wygląda jak prosto z fabryki to jeszcze chodzi idealnie.... a no i założyłem UV'ke B+W. Teraz pytanie - za ile mógłbym to sprzedać i co mógłbym wtedy kupić takie w miare dobrego - d300 musi być - mam tylko problem ze szkłem no i nie mam dodatkowej kasy którą mógłbym dorzucić do zakupu nowego szkła... a fajnie by było jak by jeszcze mi zostało coś kasy:PP... aa i żeby nie było - dla mnie fotografia to bardziej hobby - raczej rzadko robię zdj za kase...

    Często pojawia sie D300 z N 16-85 - miał ktoś styczność z tym szkłem? ogniskowa dosyć uniwersalna tylko czy szkło jest ok... ?

    Z góry dzięki za pomoc
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  2. #2

    Domyślnie

    skoro jestes amatorem i chcesz lżejszego aparatu, to może jednak d90?

  3. #3

    Domyślnie

    Zamiast sprzedawać jednak bym się pomęczył z noszeniem... D2x + 17-55 to zestaw rewelacyjny jeśli nie potrzebujesz wysokich ISO. Posłuży jeszcze przez wiele, wiele lat.

    Możesz też ewentualnie wystawić za wyższą kwotę, dobrze opisując w jakim jest idealnym stanie. Być może ktoś się skusi, ale niekoniecznie. Wymieniając na D300 niewiele zyskasz wagowo, a stracisz drugi spust migawki i trzeci wyświetlacz. Zyskasz natomiast na wyświetlaczu podstawowym, ale to chyba nie jest różnica warta zmiany.

    16-85 to bardzo dobry, ale ciemny obiektyw. Wbrew pozorom różnica między 2.8 a 5.6 na długim końcu jest ogromna, szczególnie jeśli chodzi o zastosowania portretowe i przy słabszym świetle. Nie da Ci też takiej bezkompromisowej jakości wykonania oraz obrazu jak 17-55. Chyba że rzeczywiście jesteś amatorem i nie potrzeba Ci stałego 2.8, ale wtedy też nie potrzeba Ci D300. Tak jak kolega wspomniał D90+16-85 lub jeszcze lepiej nowym Tamronem 17-50 VC.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Jak juz wymieniac, to na D700. Ja bym na D300 z 16-85 nie wymienial. Niewiele na tej wymianie zyskasz, MZ mozesz nawet stracic...

  5. #5

    Domyślnie

    trochę bez sensu zamiana... jeśli chcesz zmiejszyć wagę której nie rekompensują Ci zalety D2x i 17-55, to tak jak napissali przedmówcy bierz d90 który jest lżejszy niż d300 i tego N16-85, albo 18-105 albo T17-50. Wydaje mi się że zmieniając d2x + 17-55 na d300 +N16-85 zyskasz kilka dkg na pasku ale stracisz więcej - na komforcie pracy i jakości obrazowania. Co z tego że zyskasz 1-2EV na wysookich iso (zależy od tego jak "wysoko" zamierzasz pracować) jeśli 5.6 zamias 2.8 na szkle spowoduje że dokładnie 2 EV stracisz na obiektywie. Do tego stracisz możliwość korzystania z małej GO.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-09-2009 o 09:39
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Jeśli myślisz nad zamianą, daj znać

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    no właśnie najbardziej będzie mi brakowało drugiego spustu no i ogólnie D2x ma taki plus że ma dużo przycisków/funkcji wyciągnięte na korpus. Iso staram sie używać max 800 bo powyżej jest już źle... . D90 mam w pracy - robie nim na stole bezcieniowym zdj różnych produktów i średnio mi pasuje - taka trochę zabawka... miałem okazję robić D300 i jest jak dla mnie prawie idealny - brak wbudowanego gripa troche przeszkadza bo często robię zdj pionowo trzymając puszkę ale może bym sie przyzwyczaił. Myślałem o D90 z tym 16-85 bo można to mieć jakoś za ok 5500 więc zostało by mi troche kasy na coś jeszcze . Co do obiektywu i światła 2.8 to nie używam aż tak często żeby nie wiadomo jak mi na tym zależało... wiadomo są momenty gdzie sie przydaje małe GO ale u mnie nie zdarza sie to aż tak często.. po za tym pewnie niedługo kupie jakąś jasną stałke. Druga sprawa że o D90 czytam różne opinie.... i dobre i złe..
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  8. #8

    Domyślnie

    Zamiana D2X na D300 (a wiem o czym piszę) może być sensowna, jednak z innych przyczyn, niż napisałeś.
    Biorąc pod uwagę kwestie wagi sprzętu -- nosząc na szyi/w plecaku d300 nie odczujesz bardzo różnicy.

    Są inne argumenty za taką zmianą, jednak jeśli w grę wchodzi waga -- tak jak pisano wyżej -- d90 Twoim przyjacielem.

    Choć ja sobie nie wyobrażam już teraz pracy na dwucyfrowym body. Ergonomia używania jednak sporo inna -- IMO lepiej byłoby zostać przy cięższym body, zyskując jego ergonomię (w szczególności jeśli mowa o D2X, którego ergonomia jest wręcz idealna).
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    IMO wymiana D2X na D300 to dobry pomysl - bedzie nieco lzej (200 g), ale za to D300 ma lepszy AF, o wiele lepsza matryce (zreszta masz stycznosc z D90, to wiesz na co stac te matryce), wiekszy wizjer, wiekszy ekran, ostrzenie na LV, co pozwala bawic sie fajnymi, starymi manualami ze stuprocentowa skutecznoscia, a przy tym jest wygodniejszy do noszenia bo mniejszy. W poziomie lezy w reku idealnie, w pionie - coz... to wlasnie grip w D2Xs robi te dodatkowa wage. Kiepskim pomyslem natomiast jest przejscie z 17-55/2.8 na 16-85. Masz doskonaly obiektyw, wiec go sobie zostaw.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  10. #10
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Kiepskim pomyslem natomiast jest przejscie z 17-55/2.8 na 16-85. Masz doskonaly obiektyw, wiec go sobie zostaw.
    Popieram

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •