Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Problem z pomocnikiem klienta, brak porozumienia

    Witam.

    W czwartek robiłem z klientem sesje zdjęciową (na jutro zaplanowana jest kolejna), podpisałem z nim zgodę na publikację zdjęć w moim portfolio/galerii.

    Sprecyzowaliśmy słownie że to ja zajmuje się obróbką graficzną i sprecyzowaliśmy również cel tej sesji (białe tło, strona www/bilboardy/plakaty). Mój klient ma swojego pomocnika który to tworzy mu stronę www i zajmuje się właśnie owymi plakatami. Problem polega na tym, że kiedy zobaczyłem projekt tejże strony i projekt poprzedniej to złapałem się za głowę. Jako że nie chce aby moje zdjęcia były prezentowane w niegodny ich sposób to dzisiaj na szybo przygotowałem mu projekt graficzny tejże strony zgodny z dzisiejszymi wyznacznikami web-designu że tak powiem i tak on jak i całe biuro przyznało że mój projekt jest lepszy. Po czym usłyszałem od pomocnika, że zaczerpnie on troche z mojego projektu i zrobi go w Dreamweav'erze. Tłumaczyłem mu że stron nie tworzy się w jakiś programikach bo trzeba mieć pojęcie o kodzie gdyż zależnie od przeglądarki strona będzie inaczej się ładować i inaczej wyglądać. Powiedziałem mu że mogę dokonczyć ową strone i zlecić ją znajomemu koledze który napisze ją od początku do końca (chłopak ma kod w małym palcu) i że ten pomocnik będzie mógł się pod tym podpisać, ale on na to nie przystał.

    Chciałbym wiedzieć jak Wy byście zareagowali. Bo z jednej strony ja robiłem niby tylko zdjęcia, z drugiej strony rzecz jasna nikt nei chciałby aby jego zdjęcia były publikowane w niewiarygodnie słabej oprawie, która napewno nie zachęci przyszłych klientów do skontaktowania się z fotografem. Poza tym jako, że ja posiadam pełne prawa autorskie do zdjęcia chciałbym się dowiedzieć czy mogę zastrzec i powiadomić mojego klienta iż nie życzę sobie aby te zdjęcia były w drastyczny sposób przerabiane (pomocnik podłozył pod klienta tło jakiegoś miasta co wyglądało koszmarnie).

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Standardowo - takich kaszaniarzy jest pełno. Ja bym umówił się na spotkanie z klientem, bez obecności pomocnika. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, to daj mu to wszystko na co przystał, a do swojego folio dodaj ewentualnie wszystko wg swoich projektów. Inteligentny człowiek rozpozna lepszą robotę.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz w sumie dwa wyjścia:
    - wywiązać się z umowy, skasować swoje zgodnie z umową i nie chwalić się tym w swoim folio,
    - wypowiedzieć umowę ponosząc konsekwencje zgodnie z umową.
    To jego strona, nie Twoja, więc spróbuj się wziąć to z dystansu....
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  4. #4

    Domyślnie

    zdjecia oddaj, w portfolio pokazuj tylko fotki, bez strony www
    klient niech sobie walczy ze swoim lebmajstrem
    a ty bedziesz mial spokoj

  5. #5

    Domyślnie

    Zastrzegłem sobie z miejsca że obróbka graficzna jest w mojej intencji i nie zgadzam się na żadne poprawianie.
    Zdecyduje się chyba na olewke tej strony i do portfolio wrzuce swoje prace mając nadzieje ze nikt potem ich nie skojarzy ze stroną :/

    Najbardziej mi tylko szkoda tego że to jest kampania wyborcza i te zdjecia beda na bilboardach/plakatach, chciałbym żeby były podpisane moim nazwiskiem ale nie zamierzam się podpisywać pod czymś na co nie da się patrzeć.
    Spróbuje jeszcze jutro rozmowy z klientem.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że od klienta nie wziąłem pieniędzy bo powiedziałem mu że tworze swoje portfolio i narazie potrzebuje jedynie ludzi jako "materiał" a nie pieniędzy... (po tym jak na 2 godziny przed sesją kupowałem małe duperele które wyniosły mnie łącznie 300zł stwierdziłem że jednak mogłem wziąć jakąś kase...)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauls Zobacz posta
    Zastrzegłem sobie z miejsca że obróbka graficzna jest w mojej intencji i nie zgadzam się na żadne poprawianie.
    Zdecyduje się chyba na olewke tej strony i do portfolio wrzuce swoje prace mając nadzieje ze nikt potem ich nie skojarzy ze stroną :/

    Najbardziej mi tylko szkoda tego że to jest kampania wyborcza i te zdjecia beda na bilboardach/plakatach, chciałbym żeby były podpisane moim nazwiskiem ale nie zamierzam się podpisywać pod czymś na co nie da się patrzeć.
    Spróbuje jeszcze jutro rozmowy z klientem.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że od klienta nie wziąłem pieniędzy bo powiedziałem mu że tworze swoje portfolio i narazie potrzebuje jedynie ludzi jako "materiał" a nie pieniędzy... (po tym jak na 2 godziny przed sesją kupowałem małe duperele które wyniosły mnie łącznie 300zł stwierdziłem że jednak mogłem wziąć jakąś kase...)
    Wiązanie się z konkretną kampanią wyborczą to błąd, bo w ten sposób wykluczasz z grona swoich potencjalnych klientów inne opcje polityczne, więc daruj sobie w ogóle takie materiały w portfolio. Większość firm robi to po cichu i nigdy nie przyznaje się otwarcie do tej roboty

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego wykluczam? Przecież pracuje jako freelancer, dostałem zlecenie na zdjęcia plakatowe + editorialowe To nie znaczy że mają mnie na wyłączność.

  8. #8

    Domyślnie

    podstawowy blad to ze zrobiles to za darmo
    jesli zdjecia byly dobre to powinny kosztowac

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauls Zobacz posta
    ........i zrobi go w Dreamweav'erze. Tłumaczyłem mu że stron nie tworzy się w jakiś programikach bo trzeba mieć pojęcie o kodzie gdyż zależnie od przeglądarki strona będzie inaczej się ładować i inaczej wyglądać...
    Niezły ubaw !

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauls Zobacz posta
    Dlaczego wykluczam? Przecież pracuje jako freelancer, dostałem zlecenie na zdjęcia plakatowe + editorialowe To nie znaczy że mają mnie na wyłączność.
    Sprawa jest prosta - nie ma znaczenia, że pracujesz jako freelancer. Dla konkurencji stajesz się osobą niegodną zaufania. Wiem coś o tym, bo robiłem już 2 wojewódzkie kampanie do parlamentu i 2 samorządowe

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •