Stworzyłem proste narzędzie, przeznaczone do automatycznego łączenia ekspozycji. Doszedłem do wniosku, że tak prosta rzecz jak łączenie ekspozycji, nie powinna wymagać od użytkowników wiedzy, jakiej wymagają dostępne na rynku narzędzia, dedykowane do tego celu. Doszedłem do wniosku, że można obyć się bez tych wszystkich suwaczków i opracowałem algorytm, który automatycznie wydobywa z ekspozycji to, co jest w nich najbardziej istotne.

Duży nacisk w algorytmie, został położony na jakość samego łączenia. Do minimum zostały zredukowane niepożądane efekty, takie jak sztuczne poświaty czy cienie. Starałem się aby złożone obrazy, były w jak największym stopniu naturalne. Oczywiście zdarza się, że wygenerowany obraz należy poddać niewielkim modyfikacjom w programie graficznym, ale modyfikacje te nie wymagają już ingerencji w kontrast subtonowy.

Zamieszczam wersję testową programu SNS-HDR. Wersja ta jest we wczesnej fazie rozwoju i nie posiada jeszcze pełni funkcjonalności docelowego narzędzia (ekspozycje muszą zostać wyrównane ręcznie). Wersja demonstracyjna ogranicza wielkość przetwarzanych obrazów, obsługuje jedynie obrazy w formacie 24bit (obrazy 48bit są konwertowane do 24bit), oraz zapisuje obrazy wynikowe w formacie JPEG, ze średnia jakością kompresji.

Obsługa programu sprowadza się, do przeciągnięcia plików ekspozycji na ikonkę programu. Niestety, na chwilę obecną, na program składają się aż dwa pliki z kodem aplikacji.

Krytyczne uwagi mile widziane.