Close

Strona 1 z 121 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #1

    Domyślnie Sns-hdr

    Stworzyłem proste narzędzie, przeznaczone do automatycznego łączenia ekspozycji. Doszedłem do wniosku, że tak prosta rzecz jak łączenie ekspozycji, nie powinna wymagać od użytkowników wiedzy, jakiej wymagają dostępne na rynku narzędzia, dedykowane do tego celu. Doszedłem do wniosku, że można obyć się bez tych wszystkich suwaczków i opracowałem algorytm, który automatycznie wydobywa z ekspozycji to, co jest w nich najbardziej istotne.

    Duży nacisk w algorytmie, został położony na jakość samego łączenia. Do minimum zostały zredukowane niepożądane efekty, takie jak sztuczne poświaty czy cienie. Starałem się aby złożone obrazy, były w jak największym stopniu naturalne. Oczywiście zdarza się, że wygenerowany obraz należy poddać niewielkim modyfikacjom w programie graficznym, ale modyfikacje te nie wymagają już ingerencji w kontrast subtonowy.

    Zamieszczam wersję testową programu SNS-HDR. Wersja ta jest we wczesnej fazie rozwoju i nie posiada jeszcze pełni funkcjonalności docelowego narzędzia (ekspozycje muszą zostać wyrównane ręcznie). Wersja demonstracyjna ogranicza wielkość przetwarzanych obrazów, obsługuje jedynie obrazy w formacie 24bit (obrazy 48bit są konwertowane do 24bit), oraz zapisuje obrazy wynikowe w formacie JPEG, ze średnia jakością kompresji.

    Obsługa programu sprowadza się, do przeciągnięcia plików ekspozycji na ikonkę programu. Niestety, na chwilę obecną, na program składają się aż dwa pliki z kodem aplikacji.

    Krytyczne uwagi mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    całkiem fajne efekty, ale przydałoby się jakieś okienko do parametrów
    i co mnie cieszy - z jednego zdjęcia też da się sporo wycisnąć.
    A nie próbowałeś się dogadać z twórca Machinery - jeden program, różne algorytmy do wyboru?
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    całkiem fajne efekty, ale przydałoby się jakieś okienko do parametrów
    i co mnie cieszy - z jednego zdjęcia też da się sporo wycisnąć.
    A nie próbowałeś się dogadać z twórca Machinery - jeden program, różne algorytmy do wyboru?
    Tyle, że Pebal póki co robi to wszystko dla ludzkości społecznie. Jak tak dalej pójdzie, to zarobi na Nobla

  4. #4

    Domyślnie

    Pebal ty społeczniaku- podziwiam Cię, a SNS Resizer to po PS CS3 najczęściej używane przeze mnie narzędzie .
    Szacunek!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    całkiem fajne efekty, ale przydałoby się jakieś okienko do parametrów
    i co mnie cieszy - z jednego zdjęcia też da się sporo wycisnąć.
    Myślę, że w przyszłości powstanie okno parametrów, stworzone na wzór tego z programu SNS-Resizer.

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    A nie próbowałeś się dogadać z twórca Machinery - jeden program, różne algorytmy do wyboru?
    Marek nie był zainteresowany moim algorytmem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja pierdziele - Rewelacja!!!!
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Tyle, że Pebal póki co robi to wszystko dla ludzkości społecznie. Jak tak dalej pójdzie, to zarobi na Nobla
    Ech... gdyby mnie było stać na zajmowanie się tylko tego typu programami, to bym jeszcze wypuścił SNS-Panorama. Algorytm zastosowany w SNS-HDR świetnie nadaje się do maskowania złączeń.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Ech... gdyby mnie było stać na zajmowanie się tylko tego typu programami, to bym jeszcze wypuścił SNS-Panorama. Algorytm zastosowany w SNS-HDR świetnie nadaje się do maskowania złączeń.
    Jeszcze trochę i kolesie produkujący takie rzeczy jak PTGui podeślą ci koński łeb albo martwą rybę Ja Cię w każdym razie rozumiem i cieszę się, że w dobie zdarzeń takich jak to: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=114956 są jeszcze normalni ludzie na tym świecie.

  9. #9

    Domyślnie

    czyli będzie lokalna konkurencja dla Machinery...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    czyli będzie lokalna konkurencja dla Machinery...
    Nie konkuruje z Machinery, bo ten program ma inne zastosowania.
    SNS-HDR to program dedykowany do naturalnego łączenia ekspozycji.

Strona 1 z 121 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •