Close

Strona 69 z 121 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    (...) A tak na marginesie. Dlaczego nie chcesz przetwarzać w programie całych panoram?
    Jeszcze jeden powód - SNS-HDR idealnie wyrównuje zdjęcia. Po sklejeniu panoramy (a w zasadzie kilku różnych ekspozycji tej samej panoramy) tego się już nie poprawi.

  2. #682

    Domyślnie

    Witam
    Nie radzę sobie z ostrością w wersji Lite.
    Przeczytałem wszystko od a do z i (jak chyba każdy z tu obecnych ), spróbowałem konwersji i jestem pod wrażeniem.
    Ale czasem cierpię na nadmiar ostrości w fotkach wynikowych. W jednym miejscu doczytałem - albo już mi się tylko tak zdaje, że export obrazu HDR do tiff dokonuje się bez ostrzenia. Próbowałem ale cały czas otrzymuję obrazy /jak dla mnie/ przeostrzone. Być może jest to wrażeniowy wynik prcesów innych niż ostrzenie. Próbowałem obróbki programem SNS-HDR plików *.nef, *.tif i *.jpg.
    Czy w ogóle jest możliwe wyłącznie ostrzenia? a jeśli tak to pokornie proszę o wskazówkę jak to zrobić

    z pokłonami czołobitnymi dla Twórcy programu
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  3. #683

    Domyślnie

    Program nie daje możliwości ingerowania w ostrość wynikowych obrazów.
    Czy obrazy generowane z plików NEF, także są zbyt ostre?

  4. #684

    Domyślnie

    W moim odczuciu tak - najbardziej widać to np. przy sierści psa, drobnym tynku, niskiej trawy - czyli generalnie tam gdzie jest bardzo dużo drobnych elementów. Natomiast tam gdzie więcej gładkiej powierzchni (trudno mi ocenić jak by było z powierzchnią lekko falującej wody) i wyraźniejsze linie graniczne (brzeg domu, spoiny między cegłami, kostką brukową) to jest ok.

    A czy SNS Lite ma w ogóle "wszczepioną" funkcję automatycznego ostrzenia? Może można ją wyłączyć? Ostrość można podregulować wtedy w innym programie...
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  5. #685

    Domyślnie

    Może to nie jest kwestia ostrości a poziomu podbicia mikrodetali.
    Czy zdjęcia przetworzone profilem "Neutral" także są przeostrzone?
    Czy możesz pokazać jakiś przykład przetworzonego zdjęcia?

  6. #686

    Domyślnie

    Oczywiście, że mogę i nawet chcę
    trochę mi zajęło przebrnięcie przez procedurę zamieszczania tu fotki - to mój pierwszy raz

    oryginał bez ostrzenia - wywołany w Capture One z nefa

    W SNS-HDR

    w Photomatixie - tu miałem oczywiście suwaki do pomocy ale koncentrujemy się na ostrości
    Ostatnio edytowane przez PiotrPJ ; 24-05-2011 o 22:36 Powód: nie widziałem fotek - wkleiłem nie takie linki
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  7. #687

    Domyślnie

    PiotrPJ
    a mógłbyś wystać na jakiś serwer nefa tego zdjęcia ?
    sam z chęcią bym sprawdził.
    bo używam sns-hdr lite, capture nx i sns-hdr pro
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  8. #688

    Domyślnie

    Przyczyną jest mocne wzmocnienie detali a nie wyostrzenie obrazu. Tej psinie nie służy taka mocna obróbka, potraktuj to zdjęcie profilem LDR.

    [Edit]
    Ewentualnie, możesz zmiękczyć zdjęcie wygenerowane przez SNS-HDR na domyślnych ustawieniach.
    Potraktuj to zdjęcie blurem na dużym promieniu z 30% kryciem.
    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 24-05-2011 o 23:13

  9. #689

    Domyślnie

    Psychotrop
    jak tylko wrócę z pracy ... a możesz podpowiedzieć gdzie najlepiej wrzucić? czy ten imageshack to przyjmie?

    Pebal
    zaraz spróbuję
    ...
    faktycznie ldr pomaga - choć jeszcze ciut "za ostro". Próby z blurem - na razie mam dostęp do prostego Irfan View: nie jest źle, może nawet lepiej niż to co uzyskałem z profilem ldr.
    Może się orientujesz czy np blur z GIMPa da lepsze efekty?

    Psychotrop
    oto link do nefa http://www.megaupload.com/?d=HG61FZD0 ... tylko, że jak klikałem w link od razu to miałem komunikat, że plik czasowo niedostępny
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-06-2011 o 12:00 Powód: łączymy, nie mnożymy.
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  10. #690

    Domyślnie

    sprawdzę w domku - teraz w pracy mam poblokowane takie strony
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

Strona 69 z 121 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •