Close

Strona 55 z 121 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #541

    Domyślnie

    No ale przecież możesz wywołać z NEFa kilka JPG o różnym naświetleniu, prawda?
    Nikon D60 + N18-55 + N50/2 AI + N70-300 VR
    Moja galeria

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    w GUI przydała by się opcja wrzucenia NEFa - wbrew pozorom nie zawsze trzeba mieć 3 różnie naświetlone pliki, baaa nie raz mamy tylko 1 plik NEF a i tak ciekawie można to wywołać w SNS-HDR.
    Czekam na odpowiedź od Pebala, jakie pliki obsługuje wersja Lite (mówię o rozszerzeniach). Ale jak znam życie to pewnie wszystko się rozbija o dcraw'a. Jak będzie ich dużo to wyrzucę filtr plików.
    GUI robiłem wczoraj wieczorem tylko 4h więc błędy i niedociągnięcia pewnie są
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Czekam na odpowiedź od Pebala, jakie pliki obsługuje wersja Lite (mówię o rozszerzeniach).
    Nie musisz czekać, bo ja Ci odpowiem na to pytanie Tak, wersja Lite łyka NEFy. Nie wiem jak te najnowsze, ale z mojego D60 bez problemu łyka. Jak sam wspomniałeś - wszystko rozbija się o wersję dcraw.
    Nikon D60 + N18-55 + N50/2 AI + N70-300 VR
    Moja galeria

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vanti Zobacz posta
    No ale przecież możesz wywołać z NEFa kilka JPG o różnym naświetleniu, prawda?
    Jasne że mogę, tylko że dysponując 1 plikiem NEF to jest robota durnego Po co jak można wrzucić wprost do programu nefa.

  5. #545

    Domyślnie

    o samych NEF'ach wiem, ale chcę dodać wszystkie możliwe rozszerzenia jakie łyka Lite, nie tylko Nikoniarze używają SNS-HDR Lite
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  6. #546

    Domyślnie

    @sokrates:
    Możesz spokojnie wrzucać NEFa do Lite'a - jeżeli tylko zaimplementowany dcraw czyta tego NEFa, to dostaniesz przerobiony jpg/tiff.

    @ksviper:
    No fakt. Trzeba tylko się upewnić, czy dcraw jest w wersji 0.9.6. Jeżeli tak, to na stronie twórcy na samym dole są supportowane modele aparatów, z których czyta RAWy.
    Nikon D60 + N18-55 + N50/2 AI + N70-300 VR
    Moja galeria

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nick-on Zobacz posta
    Wydaje mi się, że w trybie przetwarzania seryjnego logiczna byłaby opcja, że przy wszystkich zdjęciach punktem wyjścia są takie same parametry, a tymczasem każde kolejne zdjęcie przejmuje parametry poprzedniego. Czy ja coś robię źle, czy po prostu tak jest?
    To jest działanie celowe. Przyjąłem założenie, że zdjęcia przetwarzane po sobie, były pewnie wykonywane w podobnych warunkach a więc wymagają podobnych ustawień parametrów.

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Proszę o opinie i wskazówki co do dalszej rozbudowy.
    Proszę bardzo.
    Autor programu - Polak
    Autor GUI - Polak
    Forum - polskie
    A język GUI - murzyński. Czemu?...
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  9. #549
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Można prosić o screena tego GUI? Wiem, że mogę ściągnąć plik, proszę o screena.

  10. #550

    Domyślnie

    @fotofil:
    A w Lite jaki masz język? Zresztą, to że autor jest Polak, nie znaczy że program nie jest znany zagranicą, np. tutaj, tutaj, tutaj czy tutaj.

    @kubi:
    Poczekaj do wieczora, bo ksviper szykuje nową wersję
    Nikon D60 + N18-55 + N50/2 AI + N70-300 VR
    Moja galeria

Strona 55 z 121 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •