Close

Strona 70 z 121 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #691

    Domyślnie

    ja mam podobnie
    ale już sprawdziłem - wszystko ok
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  2. #692

    Domyślnie

    PiotrPJ ma problem z nadmierną "ostrością", a dla mnie jest odwrotnie - pliki generowane z NEF-a są za mało ostre. Zapewne to bierze się z tego, że sns-hadr nie czyta ustawień body (jak chyba wszystkie nienikonowskie konwertery), w tym wyostrzenia i balansu bieli (z czym też są problemy).
    To co PiotrPJ wydaje się przeostrzone to raczej wynik silnego zwiększenia lokalnego kontrastu, co wywołuje wrażenie wyostrzenia.
    Ostatnio edytowane przez wigi ; 03-06-2011 o 18:22
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  3. #693

    Domyślnie

    Wigi

    Napisał już powyżej Pebal: "Przyczyną jest mocne wzmocnienie detali a nie wyostrzenie obrazu"
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  4. #694

    Domyślnie

    Czołem Pebal
    No i jestem już po dłuuuugim testowaniu
    Wersja Lite wystarcza mi (w pewnym konkretnie mnie interesującym zakresie) w zupełności - ale bez przetwarzania wsadowego to "wciąganie windy po schodach"
    Już prawie kupowałem wersję Home gdy w ostatniej chwili doczytałem, że ta wersja też nie ma przetwarzania wsadowego :-/
    Na wersję Pro dla /dla samego przetwarzania wsadowego/ chyba się nie zdecyduję...
    Czy masz plany dołożenia przetwarzania wsadowego do Home? lub Lite?
    pozdrowiwenia
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  5. #695

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    Czy masz plany dołożenia przetwarzania wsadowego do Home? lub Lite?
    Nie mam w planach dołożenia przetwarzania wsadowego do wersji Home.
    Wersję Lite da się zautomatyzować przy pomocy skryptu.

  6. #696

    Domyślnie

    Możesz trochę podpowiedzieć? próbowałem z dopisywaniem ścieżki do katalogu ale nie udało mi się :-/
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  7. #697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    Możesz trochę podpowiedzieć? próbowałem z dopisywaniem ścieżki do katalogu ale nie udało mi się :-/
    Nie mam doświadczenia w pisaniu skryptów bat, więc nie potrafię od ręki takiego napisać.
    Wiem jednak, że można napisać skrypt dla wersji Lite, gdyż już takowy widziałem. Niestety, nie pamiętam gdzie.

  8. #698
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    1

    Domyślnie

    A tak na marginesie czyżby już koniec poprawek i wersji?
    Konkurencja co chwile coś wypuszcza (ja sie nie zdecyduje bo w chwili kupna już była nowa wersja Machinery,bez zadnego powiadamiania uzytkowników-pieniędzy w bambus nie dam),a tutaj cisza od kwietnia ?

  9. #699

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elpro Zobacz posta
    A tak na marginesie czyżby już koniec poprawek i wersji?
    Cały czas pracuję nad systemem masek, który pojawi się w wersji 1.4. Sprawa nie jest prosta bo chcę aby system masek był inteligentny, ale nie chcę naruszyć istniejących patentów.

  10. #700

    Domyślnie Re: Sns-hdr

    Pebal czekamy na te maski z utęsknieniem.

    Wysłane GT-I9000
    D90 szkiełka i błyskotki

Strona 70 z 121 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •