Close

Strona 60 z 121 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #591

    Domyślnie

    SNS-HDR Lite GUI

    Proszę o uwagi do tej wersji GUI. Jeśli ktoś znajdzie jakiegoś babola to proszę o info z opisem kiedy się pojawia i najlepiej zrzut ekranu.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  2. #592

    Domyślnie

    Program wydaje się działać poprawnie.

    Czy te parametry SNSa, wyświetlane w dolnej części okna, wyświetlasz celowo? Jeżeli tak, to proponuje utworzyć do tego celu pole tekstowe i wyświetlić w nim te parametry wraz z nazwą uruchamianego programu, np: SNS-HDR.exe -da -dramatic. Takie pole najlepiej byłoby umieścić nad przyciskami, mogłoby zajmować całą szerokość okna.

    Fajnie by było, gdybyś umożliwił przeciąganie plików do tabelki z listą plików, bezpośrednio z okien Explorera Windows. Na zasadzie, nowe pliki zastępują stare a więc przed umieszczeniem nowych plików na liście, lista jest czyszczona.
    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 24-02-2011 o 20:50

  3. #593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Wydaje się działać poprawnie.
    Czy te parametry SNSa, wyświetlane w dolnej części okna, wyświetlasz celowo? Jeżeli tak, to proponuje utworzyć do tego celu pole tekstowe i wyświetlić w nim te parametry wraz z nazwą uruchamianego programu, np: SNS-HDR.exe -da -dramatic. Takie pole najlepiej umieścić nad przyciskami, mogłoby mieć całą szerokość okna.
    Fajnie by było, gdybyś umożliwił przeciąganie plików do tabelki z listą plików, bezpośrednio z Explorera Windows. Na zasadzie, nowe pliki zastępują stare a więc przed umieszczeniem nowych plików na liście, lista jest czyszczona.
    Te parametry SNS wyświetlam celowo, aby użytkownik miał pogląd na to jak się one zmieniają. W pierwszym podejściu dodawałem SNS-HDR.exe z całą ścieżką, ale jak ścieżka jest długa (a u mnie bywała bardzo długa) to tylko to było widać. Myślę, że wystarczy samo SNS-HDR.exe i opcje jak zaproponowałeś.
    A dlaczego w TextBox a nie w Label?
    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Fajnie by było, gdybyś umożliwił przeciąganie plików do tabelki z listą plików, bezpośrednio z Explorera Windows. Na zasadzie, nowe pliki zastępują stare a więc przed umieszczeniem nowych plików na liście, lista jest czyszczona.
    Przeciąganie plików - fajna sprawa. Muszę troszkę nad tym pomyśleć i postaram się zrobić, ale to chyba po weekendzie bo będę zajęty, jutro zdecydowanie odpada - chyba że w pracy zmieni się kilka rzeczy to wtedy coś poklepię.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  4. #594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    A dlaczego w TextBox a nie w Label?
    Dlatego TextBox, aby to pole optycznie odseparować (ramka) a także dlatego, że to pole tekstowe (raczej tylko do odczytu), umożliwia skopiowanie parametrów do schowka.
    Pomyśl także nad zmianą nazwy przycisku "Anuluj" na "Zamknij".

  5. #595

    Domyślnie

    Nie myślałem, że tak szybko dorobię Drag&Drop
    SNS-HDR Lite GUI
    Ostatnio edytowane przez ksviper ; 24-02-2011 o 23:40 Powód: aktualizacja linku
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  6. #596

    Domyślnie

    Za późno na edycję poprzedniego posta więc będzie jeden pod drugim

    Posiedziałem jeszcze chwilkę i:
    - usunąłem błędy jakie znalazłem w trakcie odczytu konfiguracji przy uruchomieniu programu
    - dodałem info o wersji programu SNS-HDR Lite, która będzie "mielić" obrazki

    Wcześniejsze większe zmiany:
    - bez ingerencji usera program zapisuje bieżącą konfigurację i odczytuje ją przy uruchomieniu
    - można przerzucać (Drag & Drop) obrazki i katalogi z obrazkami do przetworzenia na listę z plikami
    * dodawane są tylko pliki zgodne z rozszerzeniami jakie dostałem od Pebala
    * dodawane są pliki z katalogu i wszystkich jego podkatalogów, podkatalogów podkatalogów itd.
    * kolejne przerzucenie plików na listę usuwa z niej poprzednie pliki

    SNS-HDR Lite GUI
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  7. #597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Profil soft maksymalnie tłumi mikrodetale.
    No faktycznie - wczoraj oglądałem sobie dla porównania widoczki 100% przy 3 ustawieniach. O ile różnica między natural a soft wydaje mi się tylko zauważalna, to przy default jest już wyraźna. Czyli soft letko degraduje obraz
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  8. #598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    No faktycznie - wczoraj oglądałem sobie dla porównania widoczki 100% przy 3 ustawieniach. O ile różnica między natural a soft wydaje mi się tylko zauważalna, to przy default jest już wyraźna. Czyli soft letko degraduje obraz
    Profil soft nie zmniejsza poziomu mikrodetali a jedynie nie zwiększa go przy okazji zwiększenia poziomu kontrastu średniego. Ten profil, podobnie zresztą jak i inne, nie nadaje się do każdego typu obrazów.

  9. #599

    Domyślnie

    A jest gdzieś dostępny opis działania poszczególnych profili? Właśnie w taki sposób opisane jak napisałeś powyżej o sofcie.

  10. #600

    Domyślnie

    Mam propozycję drobnej zmiany: dodanie przycisku zwijania okienka GUI
    Czy nie ma możliwości zabezpieczenia przed wyjściem z okna DOS bez ostrzeżenia, jeśli np. przypadkowo naciśnie się "krzyżyk"?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 60 z 121 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •