Close

Strona 4 z 121 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez opiekun Zobacz posta
    Cholerka, nie uruchamia mi się... pojawia się czarne okno z Copyrughtem i adresem e-mail i... nic się nie dzieje...
    Wszystkie Frameworki itp. mam zainstalowane.
    Ups... nie doczytałem instrukcji... sorry.. tylko dlaczego on zmniejsza te obrazki? Wersja demo...
    Bardzo fajne narzędzie. Czekam na wersję pełną.
    Aby nie było wątpliwości, czym jest udostępniona wersja programu, zmieniłem oznaczenie tej wersji z "DEMO" na "Lite".
    Wersja Lite w porównaniu do wersji pełnej, posiada ograniczenie wielkości generowanych obrazów. Pozostała funkcjonalność jest/będzie identyczna dla obydwu wersji programu.
    Wersja Lite programu SNS-HDR jest dostępna na licencji Freeware.

    Udostępniłem wersję 0.9.3 programu.
    1. Dodałem wsparcie dla wielu rdzeni procesora.
    2. Poprawiłem mapowanie gradientu.

    Udostępniłem wersję 0.9.4 programu.
    1. Dodałem opcję wiersza poleceń '-da', wyłączającą wyrównywanie ekspozycji.
    2. Zredukowałem generowanie efektu halo.
    3. Usprawniłem pracę wielowątkową.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-06-2011 o 11:55 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  2. #32

    Domyślnie

    Na XP64 działa bez zarzutu

  3. #33

    Domyślnie

    Udostępniłem wersję 0.9.5 programu.
    1. Dodałem wsparcie dla formatu OpenEXR.
    2. Jeszcze bardziej zredukowałem generowanie efektu halo.

    Tak wygląda przykładowy obraz EXR, którego zakres tonalny został skompresowany programem SNS-HDR.
    Obraz pochodzi ze strony OpenEXR.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Taka wersja już niedługo powstanie. Właśnie dzisiaj robiłem rozeznanie w temacie wieloplatformowych bibliotek, kodujących obrazy.
    Biblioteka .NET Framework jest obecnie wykorzystywane jedynie do zapisu i odczytów obrazów. Po usunięciu kodu, wymagającego środowiska .NET Framework, program będzie dostępny na wielu platformach (Win, Mac, Linux).
    no to czekam! bardzo dobre wieści.

  5. #35

    Domyślnie

    Udostępniłem wersję 0.9.6(.3) programu.
    1. Usunąłem błąd występujący podczas pracy wielowątkowej.
    2. Zredukowałem do minimum generowanie efektu halo.
    3. Usprawniłem mapowanie gradientu.
    4. Zwiększyłem ostrość generowanych obrazów.

  6. #36

    Domyślnie

    u mnie nie śmiga :/
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    u mnie nie śmiga :/
    Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska Microsoft .NET Framework 2.0 oraz bibliotek Microsoft Visual C++ 2008.

    Zamieściłem na Flickr kilkadziesiąt obrazów HDR, wygenerowanych w programie SNS-HDR.
    Przy obrazach umieszczone są linki do bazowych plików OpenEXR.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-06-2011 o 11:56 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  8. #38

    Domyślnie

    Przy okazji, trochę nie na temat. Jeśli chcę zainstalowac Visual i Framework na komputerze nie podłączonym do Internetu to jak to zrobic?
    Dzięki...

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Waldy Zobacz posta
    Przy okazji, trochę nie na temat. Jeśli chcę zainstalowac Visual i Framework na komputerze nie podłączonym do Internetu to jak to zrobic?
    Instalka .NET Framework tylko sprawia wrażenie, że potrzebuje dostępu do internetu.
    Środowisko zainstaluje się poprawnie po pięciu nieudanych próbach nawiązania połączenia z serwerem Microsoftu.

    Udało mi się ograniczyć zużycie pamięci programu, co pozwoliło przetwarzać duże pliki EXR w pełnej rozdzielczości.
    Poniżej zamieszczam przykład zdjęcia HDR, wygenerowanego z pliku EXR.

    Zmniejszone zdjęcie 0EV

    Zmniejszone zdjęcie HDR

    Crop ze zdjęcia HDR

    Zdjęcie HDR pełnej wielkości.

    Zdjęcie źródłowe w formacie OpenEXR pochodzi ze strony Marka D. Fairchilda.
    Dziewięć ekspozycji, składających się na zdjęcie HDR, zostało wykonanych Nikonem D2x.

    Wszelkie uwagi mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-06-2011 o 11:57 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  10. #40

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy program. Przyznam się bez bicia, że za pierwszym razem po jego wypróbowaniu od razu go skasowałem, ale dzisiaj ponownie odwiedziłem temat, ściągnąłem nową wersję i efekty są naprawdę ciekawe.

    Przykład - 4 ekspozycje z RAWa, na szybko, delikatna obróbka w LR

    Przed

    Po

Strona 4 z 121 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •