Close

Strona 118 z 121 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 171 do 1 180 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #1171
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czy jest jakiś sposób na szybki zakup tego programu już dziś ?

  2. #1172

    Domyślnie

    Udostępniłem wersję Beta.

    Główne zmiany w stosunku do wersji Alpha 3:
    1. Dodano maski (maksymalnie 12).
    2. Dodano możliwość zapisu projektu (format *.snsx).
    3. Dodano wsparcie dla parametrów wiersza poleceń.
    4. Aktywowano opcje zapisu danych EXIF i GPS.
    5. Dodano narzędzia powiększania, rotacji i odbicia.
    6. Dodano parametry White Point i Black Point.
    7. Umożliwiano zmianę profilu kolorów monitora.
    8. Poprawiono scalanie kolorów w światłach, w Alfie zdarzały się przebarwienia.

  3. #1173

    Domyślnie

    Wstępnie wygląda świetnie. Większość bolączek poprawiona, narzędzie do gradientów liniowych i kołowych wstępnie wyglądają świetnie.

    Zauważone błędy:
    - część paneli pamięta swoją pozycję na drugim monitorze. Nie pamiętają "history", "masks", "advanced"
    - nie działają skróty klawiszowe do masek
    - rozciągać dają się tylko panele presety, maski, historia (zawsze coś )

    Pytania:
    - w jaki sposób edytować już istniejący gradient kołowy?
    - do czego służy PPM przy przeciąganiu gradientu?
    - czy suwaki white point i black point czymkolwiek się różnią od operowania skrajnymi poziomami?
    - czy dodasz możliwość wybierania trybu eliminacji duchów?
    - jak działa sharpening w przypadku masek? Dla całego obrazka ustawiam -100, dodaję maskę i mam możliwość ustawienia kolejnego -100, co jeszcze bardziej zmiękcza obraz. Myślałem, że -100 globalnie to z grubsza zerowe wyostrzanie po demozaikowaniu.

    mała uwaga estetyczna:
    - systemy operacyjne odchodzą od obłych krawędzi (dotyczy to paneli)

    A poza tym to wiadomo, w kwestii mapowania tonów niedościgniony wzór
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  4. #1174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Zauważone błędy:
    - część paneli pamięta swoją pozycję na drugim monitorze. Nie pamiętają "history", "masks", "advanced"
    - nie działają skróty klawiszowe do masek
    - rozciągać dają się tylko panele presety, maski, historia (zawsze coś )
    A czy posiadasz wersję ze skrótami klawiszowymi dla masek? Wersja ze skrótami ma oznaczenie 2.0.0.5, udostępniłem ją wczoraj.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Pytania:
    - w jaki sposób edytować już istniejący gradient kołowy?
    - do czego służy PPM przy przeciąganiu gradientu?
    - czy suwaki white point i black point czymkolwiek się różnią od operowania skrajnymi poziomami?
    - czy dodasz możliwość wybierania trybu eliminacji duchów?
    - jak działa sharpening w przypadku masek? Dla całego obrazka ustawiam -100, dodaję maskę i mam możliwość ustawienia kolejnego -100, co jeszcze bardziej zmiękcza obraz. Myślałem, że -100 globalnie to z grubsza zerowe wyostrzanie po demozaikowaniu.
    - gradient można modyfikować lub usunąć klawiszem Esc do czasu, gdy jego edycja nie zostanie zakończona. Gradient jest fizycznie rysowany na warstwie i nie ma możliwości jego późniejszej edycji.
    - co to jest PPM?
    - działanie parametrów White i Black point różni się od przycięcia histogramu przy pomocy krzywej, gdyż te parametry rozciągają histogram przed i w trakcie działania innych parametrów, zaś krzywa aplikowana jest jako ostatnia.
    - narzędzie do usuwania duchów będzie rozbudowane, ale to musi poczekać. Aktualna implementacji zostanie zaś pewnie zaktualizowana jeszcze tej nocy, bo nadal ma problemy z przebarwieniami i jest mało efektywna.
    - maski działają w trybie względnym, wartości parametrów są dodawane do wartości bazowych a parametr wyostrzania nie jest przycinany (choć może powinien). Jedynymi przycinanymi parametrami są parametry nasycenia i vibrance.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    mała uwaga estetyczna:
    - systemy operacyjne odchodzą od obłych krawędzi (dotyczy to paneli)
    Tak wiem, systemy wracają wyglądem do lat 80-tych. Wystarczy, że już ikonki w SNS nie są kolorowe.

  5. #1175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    A czy posiadasz wersję ze skrótami klawiszowymi dla masek? Wersja ze skrótami ma oznaczenie 2.0.0.5, udostępniłem ją wczoraj.

    Teraz skróty działają. Coś przy starcie nie zawsze się inicjuje - raz na kilka włączeń przestają odpowiadać. Podobnie z panelami - przy każdym uruchomieniu rozrzuca je w inne miejsce (na drugim ekranie).

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    - gradient można modyfikować lub usunąć klawiszem Esc do czasu, gdy jego edycja nie zostanie zakończona. Gradient jest fizycznie rysowany na warstwie i nie ma możliwości jego późniejszej edycji.
    Szkoda, miałem nadzieję, że będą takie elastyczne jak w ACR. Szczególnie zmiana kształtu gradientu kołowego na eliptyczny bardzo się przydaje.
    Druga rzecz, że po kliknięciu "inverse" gradient traci możliwość edycji, to spora niedogodność.

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    - co to jest PPM?
    PPM / RMB = Prawy Przycisk Myszy / Right Mouse Button

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    - narzędzie do usuwania duchów będzie rozbudowane, ale to musi poczekać. Aktualna implementacji zostanie zaś pewnie zaktualizowana jeszcze tej nocy, bo nadal ma problemy z przebarwieniami i jest mało efektywna.
    Czekamy.

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    - maski działają w trybie względnym, wartości parametrów są dodawane do wartości bazowych a parametr wyostrzania nie jest przycinany (choć może powinien). Jedynymi przycinanymi parametrami są parametry nasycenia i vibrance.
    Bardziej zainteresował mnie fakt, jak w takim razie działa parametr sharpness. Czy wartość -100 dla bazowego obrazu to jest faktycznie zerowe wyostrzanie? Po nałożeniu kilku masek z ujemnym wyostrzaniem obraz wygląda tak: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...2010.00.58.png . Gdzie jest faktyczny "punkt zero" ?

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Tak wiem, systemy wracają wyglądem do lat 80-tych. Wystarczy, że już ikonki w SNS nie są kolorowe.
    Sam nie jestem zwolennikiem pchanego na siłę material design, ale jak już jest wszędzie dookoła, to zaokrąglone rogi paneli rzucają się w oczy

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...2010.11.26.jpg
    Tutaj widać ile przestrzeni jeszcze można by zagospodarować, gdyby panele miały możliwość dowolnej konfiguracji.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  6. #1176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Teraz skróty działają. Coś przy starcie nie zawsze się inicjuje - raz na kilka włączeń przestają odpowiadać. Podobnie z panelami - przy każdym uruchomieniu rozrzuca je w inne miejsce (na drugim ekranie).
    Tym zarządza biblioteka Qt, widać ma jakieś błędy.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Szkoda, miałem nadzieję, że będą takie elastyczne jak w ACR. Szczególnie zmiana kształtu gradientu kołowego na eliptyczny bardzo się przydaje.
    Druga rzecz, że po kliknięciu "inverse" gradient traci możliwość edycji, to spora niedogodność.
    To jest celowa implementacja. Z uwagi na to, że gradienty działają z inteligentną maską, nie mogą być osobnymi obiektami, bo mógłbym naruszyć patenty na UPoint'y.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    PPM / RMB = Prawy Przycisk Myszy / Right Mouse Button
    Prawy przycisk sprawia, że narzędzie działa w trybie usuwania. Jak odwrócisz pustą maskę, to gradientem radialnym z prawym przyciskiem myszy możesz sobie zrobić winietę.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Czekamy.
    Na dzień dzisiejszy dostępna jest aktualizacja (2.0.0.6), usuwająca błędy poprzedniej implementacji.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Bardziej zainteresował mnie fakt, jak w takim razie działa parametr sharpness. Czy wartość -100 dla bazowego obrazu to jest faktycznie zerowe wyostrzanie? Po nałożeniu kilku masek z ujemnym wyostrzaniem obraz wygląda tak: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...2010.00.58.png . Gdzie jest faktyczny "punkt zero" ?
    Faktyczny punkt zera jest w zerze. Ustawiając parametr na wartość ujemną wymuszasz ujemne krycie a więc obraz się rozmywa. Jednak im większa wartość ujemna tym większe wzmocnienie, więc prędzej czy później dochodzi do przekłamań w obrazie.

  7. #1177

    Domyślnie

    A moje pytanie zostało olane...skąd pobiorę wersję LITE, która tu kiedyś była ?

  8. #1178

    Domyślnie

    Serio tak ciężko wejść na http://www.sns-hdr.com/ i kliknąć duży zielony przycisk "Pobierz SNS-HDR Lite" ?
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  9. #1179

    Domyślnie

    O kur...cze, co ja wcześniej zamiast"sns" wpisywałem, że wyskakiwała mi inna strona (?).

    Dziękuję.

  10. #1180

    Domyślnie

    Szybkość działania tej bety jest zabójcza!

Strona 118 z 121 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •