Close

Strona 103 z 121 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Ale w jakim celu tak robić?
    Żeby ustawić odpowiadające mi krycie warstwy, jeśli efekt działania SNS-a jest zbyt mocny, albo żeby wymaskować tylko część zdjęcia przepuszczonego przez SNS (np. zostawić tylko niebo). Chyba to nie jest jakieś wydziwianie?
    D90, N18-200 VR, N50 1.4, S10-20, Samyang8 i masa innych gratów

  2. #1022

    Domyślnie

    No, jeśli ktoś potrzebuje maskowania to już "nie ma przeproś". Jak chodzi o siłę obróbki - do moich czysto amatorskich eksperymentów, na razie wystarczy mi wybór trybu obróbki Przy braku tych suwaczków z płatnych wersji oczywiście nie ma mowy o idealnej regulacji.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuel Zobacz posta
    Drobny problem z NEFami z d90 i SNS HDR Lite. Wynikowy jpeg jaki wypuszcza SNS jest przesunięty o kilka pikseli w stosunku do oryginału. Tzn. robię tak: otwieram NEF w Photoshopie i jako drugą warstwę umieszczam jpeg jaki zrobił SNS; widać że oba obrazy są lekko przesunięte względem siebie; muszę jpega z SNS podsunąć w górę i w lewo o jakieś 5 pikseli i dopiero wtedy się poprawnie nakładają. Dosyć to upierdliwe.
    To przesunięcie jest wynikiem tego, że nakładasz na siebie obrazy wywołane różnymi wołarkami RAW. Dcraw używany w SNS może wygenerować obraz o innych wymiarach aniżeli ACR.

  4. #1024

    Domyślnie

    No trudno, trzeba będzie walczyć z tym drobiazgiem dalej. Tak czy inaczj za darmoszkę mam super narzędzie. Dzięki.
    D90, N18-200 VR, N50 1.4, S10-20, Samyang8 i masa innych gratów

  5. #1025

    Domyślnie

    Pebal: Jak tam prace nad nową wersję SNS-HDR?
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Pebal: Jak tam prace nad nową wersję SNS-HDR?
    Z dużymi problemami. Walczę z błędami i dziwnym zachowaniem kompilatora. Jest progres, ale nerwy mam już mocno zszargane.
    Prawdopodobnie na początku odpuszczę sobie wersję dla Windows XP, gdyż mam z nią najwięcej problemów.

    Przykładowy obraz złożony w nowej wersji programu.
    Źródłowe ekspozycje.

  7. #1027

    Domyślnie

    Kiedyś pokazywałem tutaj zdjęcie startującego promu kosmicznego.


    Z uwagi na niedoskonałość ekspozycji źródłowych jest to jedno z najtrudniejszych zdjęć do scalenia.
    W nowej wersji SNS poprawiłem algorytm scalania obrazów i takie zdjęcia są składane znacznie lepiej.

    Źródłowe ekspozycje.

  8. #1028

    Domyślnie

    SNS-HDR Lite Batch
    Zrobiłem drugą nakładkę na wersję Lite pozwalającą na uruchamianie w trybie wsadowym. Nakładka powstała w trakcie weekendu na moje potrzeby (time lapse) i nie jest wyszukana. Nie zapisuje ustawień. Jak będę miał więcej czasu to dodam tą funkcjonalność. Nie wiem czy to wina kompilatora czy moja, ale po kilku drobnych zmianach w wyglądzie przestało działać Drag&Drop Próbowałem dojść co się stało, ale nie udało mi się. Jak ktoś wie gdzie szukać błędu (VB.Net 2012) to proszę o info. Przez to, że przestał działać D&D dodałem opcję wyboru folderu z plikami - taka proteza dla D&D
    Znalezione i zasygnalizowane błędy postaram się w wolnym czasie poprawić.

    Krótka instrukcja:
    - wybieramy pliki do konwersji
    - wybieramy plik exe programu SNS-HDR Lite
    - ustawiamy parametry
    - parametr "Liczba plików w zestawie" określa z ilu plików będzie generowany jeden obrazek (ilość ekspozycji)
    - ilość zestawów to wyliczona ilość uruchomień programu aby "przeliczyć" wszystkie pliki + reszta z dzielenia
    np. wczytamy 12 plików, ilość plików w zestawie 5, wynik będzie 2 + 2
    - klikamy Wykonaj i czekamy aż się wyliczy

    Jak coś będzie nie jasne to piszcie.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  9. #1029

    Domyślnie

    SNS-HDR Lite Batch GUI
    - działa D&D
    - jest język polski i angielski
    - jest zapisywanie parametrów
    - poprawiony interaface
    Jeszcze dodatkowe info: "reszta z dzielenia" nie jest uwzględniana w obliczeniach.
    Jak będą jakieś błędy w działaniu to proszę o informacje - postaram się poprawić.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  10. #1030

    Domyślnie

    Poniżej przykład możliwości SNS 2.0 w wyciąganiu obrazu z cienia (bez masek).

    NEF

Strona 103 z 121 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •