Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Studyjne Sony?

  1. #1

    Domyślnie Studyjne Sony?

    Nie wiem czy już było ale jeśli to prawda to będzie się działo .
    http://farm3.static.flickr.com/2447/...bfc8ee9e_o.jpg
    Martryca CCD 35 mln, iso 25.
    Wymiary wskazują, że chyba będzie z wbudowanym gripem.
    Może być ciekawie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    w zasadzie, to zaden precedens w historii nie daje optymizmu, by wierzyc, ze 3 dzialki od ISO bazowego
    Sony bedzie generowalo cos zaslugujacego na delikatniejsze okreslenie niz "roznokolorowa papka".
    a patrzac na nasr... pikseli i fakt, ze to jest CCD, to tego optymizmu jest jeszcze mniej.

    i teraz pytanie jakie bedzie ISO bazowe. jak 100, to takie software'owe ISO 25 podzieli los AF w Sony
    - bedzie ficzerem folderowym, bo nie realnie ulatwiajacym zycie. a jesli bazowe bedzie 25, to
    "roznokolorowa papka" wychodzi mi w okolicach ISO 200. no to jak w morde strzelil sprzet do studio,
    wzglednie dla pocztowkowca jak akustyk

    inna kwestia... tam stoi 1/12000s. ja wiem, ze Minolta to juz kiedys zrobila, ale czy to mechanicznie
    nie jest zbyt ryzykowne przy stabilizacji matrycy? abstrahujac zupelnie od pytania czemu to ma
    sluzyc (poza absolutnie oczywista mozliwoscia wstawienia efektownych cyferek w folderze reklamowym)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Martryca CCD 35 mln, iso 25.
    Wymiary wskazują, że chyba będzie z wbudowanym gripem.
    Ja już wiem jaki lens sobie przywiozę
    Najciekawsze jest to, że tam stoi 2009....

    Zaatakowali segment 5D, czas na sMarka

    Akustyk: ja jestem w szoku jak zobaczyłem jaką rozdzielczość mają fotopolis-obrazki (w dzień co prawda, ale nie o szumach tu mowa) na 800/1600 z nowej A850. Zobacz sobie te wieżowce kratki wentylacyjne i faceta w windzie.
    Na 12 MPx będzie zero szumów... Nie ma bata: czas na 135mm f/1.8, brakuje mi tylko Zeiss 24mm f/1.4.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    inna kwestia... tam stoi 1/12000s. ja wiem, ze Minolta to juz kiedys zrobila, ale czy to mechanicznie
    nie jest zbyt ryzykowne przy stabilizacji matrycy? abstrahujac zupelnie od pytania czemu to ma
    sluzyc (poza absolutnie oczywista mozliwoscia wstawienia efektownych cyferek w folderze reklamowym)
    Portret w plenerze otwartym Zeiss'em 85/1.4
    W slońcu 1/8000 wystarcza tylko na f/2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Portret w plenerze otwartym Zeiss'em 85/1.4
    W slońcu 1/8000 wystarcza tylko na f/2.8
    To przy f1,4 potrzebowałbyś 1/1/32000

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    inna kwestia... tam stoi 1/12000s. ja wiem, ze Minolta to juz kiedys zrobila, ale czy to mechanicznie
    nie jest zbyt ryzykowne przy stabilizacji matrycy? abstrahujac zupelnie od pytania czemu to ma
    sluzyc (poza absolutnie oczywista mozliwoscia wstawienia efektownych cyferek w folderze reklamowym)
    Nie mam jakiejś głębszej wiedzy na temat tego systemu ale słyszałem, że te migawki (w 9xi bodaj) sprawiały problem. Także obawy mogą być słuszne. W folderze brzmi to jednak świetnie .
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie mam jakiejś głębszej wiedzy na temat tego systemu ale słyszałem, że te migawki (w 9xi bodaj) sprawiały problem. Także obawy mogą być słuszne. W folderze brzmi to jednak świetnie .
    Ciężko te folderowe dane połączyć w sensowną całość. Jeśli mamy ISO 25 to na cholerę 1/12000s. Wymagania do konstrukcji takiej mechaniki są duże, a to przekłada się na koszty. Chyba, że to będzie migawka hybrydowa. Wtedy nie byłoby problemów mechanicznych.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    D1x również.

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •