Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jakość zdjęć na TV LCD - o co chodzi?

    Witam,

    czy może ktoś wyjaśnić dlaczego zdjęcia oglądane na telewizorach plazmowych czy LCD wyglądają tak źle. Są tam straszne szumy, a nawet jak zdjęcie jest dobrze doświetlone i ostre to widać piksele, które jak dla mnie są strasznie irytujące, jakby zdjęcie było zrobione w malej rozdzielczości.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam przeciwne wrażenie - sony bravia z seri v5500 zoptymalizowany tryb wyświetlania pod fotografię, do tego czyta z pendriveów - TV z masą korekcji barw, w tym na kanałach, gammie itd. ale specjalnie oobrabiam pod panoramę.

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze przez jakie wejście oglądasz, HDMI?
    D700 + N35/2D

  4. #4

    Domyślnie

    Mój plazmowy Panasonic czyta ładnie fotki z wbudowanego czytnika kart SD i wyświetla je w rozdzielczości 1920x1080. Kolory są OK. Szczegóły są OK. Szumów brak.
    Wszystko zależy od rodzaju łącza, którego używasz - nigdy ie podłączaj bezpośrednio aparatu do nowoczesnego TV przez starodawne "TV out" - wówczas jest masakra.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie - ciekawe z czego ty te zdjęcia czytasz...

    Mój telewizor LCD - Samsung SyncMaster T200HD - wyświetla zdjęcia - nie chcę pisać, że w bardzo dobrej - ale przynajmniej przyzwoitej jakości... zwłaszcza source - to PC
    Telewizor moich rodziców SONY W4210 - wyświetla zdjęcia z wbudowanego złącza USB (z pendriva) - rewelacyjnie w rozdzielczości FHD.
    Pod mojego Samsunga jeszcze nic nie podłączałem, ale gdybym to robił to przez wejście PC i na pewno byłoby super.
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #6

    Domyślnie

    Moja plazma Panasa też bardzo łądnie zdjęcia wyświetla. Korzystam z portu na karty SD w tv.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja oglądałem te zdjęcia mając zgrane je na płytkę i poprzez dvd jakie było połączone z TV. Fakt że połączenie było po zwykłym Euro więc pewnie tu leży główny problem domyślam się że jakby połączenie odbywało sie przez HDMI to byłoby znacznie lepiej. No cóż będę próbował. Dzieki za odpowiedzi

  8. #8

    Domyślnie

    "Fakt że połączenie było po zwykłym Euro więc pewnie tu leży główny problem"

    Scart zawiera polaczenie zespolone i oddzielne RGB, czyli diagnoza troche z sufitu.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  9. #9

    Domyślnie

    a fotki jakiej masz rozdzielczości ?
    pzdr. Bo.

  10. #10

    Domyślnie

    mój sharp połączony z D300 kablem hdmi wyświetla foty elegancko
    po zwykłym composite video była masakra
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •