Close

Strona 32 z 34 PierwszyPierwszy ... 223031323334 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 339
  1. #311

    Domyślnie

    I taki polar będzie lepszy od tego cokina? Mam marumi i fajny jest ale jak ma się parę obiektywow to chyba lepszy cokin
    Nikon N10.5 N35 N85 N80-200 S17-50 YN568
    Zapraszam do polubienia strony

  2. #312

    Domyślnie

    Nie. Marumi jest przynajmniej o klasę lepszy. Kup polar na największą średnicę posiadanego obiektywu, a do reszty szkieł przejściówki.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #313

    Domyślnie

    Ja mam pytanie odnośnie pomiaru światła z użyciem filtrów połówkowych (powiedzmy Hitecha 0,9). Słyszałem, że są dwie szkoły Jedna mówi, że lepiej zmierzyć światło przed założeniem filtra i później przy założonym filtrze odpowiednio dokonać korekcji EV. W tym przypadku zmniejszyć przesłonę o połowę wartości filtra, czyli o 1,5 EV. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Druga szkoła, to pomiar z założonym filtrem - czyli po prostu wygodniej. Proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem. Czy w obydwu przypadkach światło mierzymy w trybie matrycowym ? Bo ta opcja wydaje się najprostsza przy filtrze połówkowym. Mamy wtedy mniej więcej zrównoważoną scenę.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #314

    Domyślnie

    Tryb pomiaru zależy od sceny i kadru. Sposób, od człowieka
    Osobiście najczęściej mierzę z filtrami, ale było parę scen, w których próbowałem różnych sposobów, włącznie z pomiarem bez filtrów. Jednak to były bardzo specyficzne sytuacje ze skomplikowanym światłem.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #315

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc mam na stanie kilka filtrów systemu cokin A + holendry systemu A brak mocowania do obiektywu

    I czy mogę do Holendra systemu cokin A zastosować mocowanie adapter systemu cokin P
    Czy połoczę te dwa elemęty że sobą Pierścieni systemu cokin P z holendrem systemu cokin A
    Nigdzie nie mogę znaleść mocowania systemu cokin A są tylko do systemu cokin P

    Wrazie jak ktoś się zna lub ma doczynienia z filtrami Cokin zapraszam na skype mój nick to aniol1100
    Lub telefon kom. 510 968 172 Skype i kom. dostępne po 17,00

    P.S mam bardzo duży wybór Filtrów Cokin systemu A Mogę się wymienić bo są powtarzjące się sztuki
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  6. #316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni Zobacz posta
    Witam
    Proszę o pomoc mam na stanie kilka filtrów systemu cokin A + holendry systemu A brak mocowania do obiektywu
    W kwestii językowej: holder od angielskiego "hold" trzymać.
    Pewnie czysto po polsku by było uchwyt, mocowanie, ale nie było jednoznaczne, u wszystkich polskich handlowców widzę po angielsku.
    Sam za pierwszym razem źle w necie zamówiłem, o jedną część za mało (okrągłe z gwintem / ramka), ale nie pamiętam jak to było.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni Zobacz posta
    Witam
    Proszę o pomoc mam na stanie kilka filtrów systemu cokin A + holendry systemu A brak mocowania do obiektywu

    I czy mogę do Holendra systemu cokin A zastosować mocowanie adapter systemu cokin P
    Czy połoczę te dwa elemęty że sobą Pierścieni systemu cokin P z holendrem systemu cokin A
    Nigdzie nie mogę znaleść mocowania systemu cokin A są tylko do systemu cokin P

    Wrazie jak ktoś się zna lub ma doczynienia z filtrami Cokin zapraszam na skype mój nick to aniol1100
    Lub telefon kom. 510 968 172 Skype i kom. dostępne po 17,00

    P.S mam bardzo duży wybór Filtrów Cokin systemu A Mogę się wymienić bo są powtarzjące się sztuki
    Nie połączysz różnych rozmiarów ze sobą.
    Aby używać musisz mieć elementy tego samego rozmiaru.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #318

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko... Posiadam obiektywy o średnicach 58mm, 62mm, 77mm i 82mm. Który holder lepiej dobrać P, czy Z np. taki http://www.stopfoto.pl/uchwyt-typu-c...,4,14064,13863. I kolejne pytanie. Czy warto stosować taki zamiennik, czy lepiej kupić oryginał? Różnica cenowa jest dość znaczna. Jaka jest różnica odnośnie wykonania? Czytałem w tym wątku, że nie które holdery słabo trzymają filtry. Ktoś się zetknął z danym egzemplarzem? Jestem początkujący w tym systemie i proszę doradźcie jakie filtry na start. Fotografuję głównie krajobraz i trochę portretów. Co polecacie na start. Przeczytałem cały wątek i mam dylemat co wybrać i jakiej firmy. Zależy mi na budżecie. Jaka gradacja szarych i szarych połówek będzie dobra na sam początek? Wiadomo pozostała część zakupów przyjdzie z czasem. Patrząc po różnych sklepach i po cenach, to aż człowiek oczy przeciera jak widzi takie ceny. Doradzicie coś?

  9. #319

    Domyślnie

    System P jest sporo tańszy, ale obsłuży tylko 3 pierwsze średnice. System Z jest droższy (nie ma dobrych tanich zamienników). Musisz pakować się już w wyroby Lee i podobne cenowo. Jego dostępność jest też sporo mniejsza niż P. Uchwyt oryginalny P jest sporo trwalszy (pierścienie mogą być zamiennikami). O tym z linku nic nie powiem, bo go nie znam. Na pierwszy rzut oka, wygląda ciekawie, a cena nie jest z kosmosu.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #320

    Domyślnie

    No właśnie i to jest dylemat...Ostatnim obiektywem sporadycznie fotki robię, więc faktycznie po co się pchać w koszta. Droga jest przejściówka z systemy P an Z? Co na start Kolega doradzi odnośnie filtrów pod krajobraz i portrety? Od czego rozpocząć przygodę z tym systemem?

Strona 32 z 34 PierwszyPierwszy ... 223031323334 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •