Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaki analog do portretu?

    Jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem analoga który dobrze spisze się w foto. portretowej. Tzn. będzie dobrze współpracował z 50 i 85 AF D. Zależy mi na czymś raczej tanim. Jedyne co mi chodzi po głowie to Nikon 90x i F801s, czy możecie mi doradzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esioletz Zobacz posta
    Zależy mi na czymś raczej tanim. Jedyne co mi chodzi po głowie to Nikon 90x i F801s, czy możecie mi doradzić?
    Już wybrałeś
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon F3 ... ze wzgledu na matowke i komfort pracy.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak F3, świetny sprzęt tylko...........nie będzie współpracował z wymienionymi przez kolegę obiektywami. F3 posiada inny bagnet.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    a to ciekawe - mogę spytać jaki to inny bagnet tam jest?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    hmmm :P cos nowego nawet nie wiedzialem ze moja F3 ma jakis inny bagnet jak to sie mozna wielu ciekawych rzeczy dowiedziec...
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    shakk - sprawdź, może ci obiektywy od canona pasują
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Muszę przyznać sie do błędu, otóż przed chwilą przejrzałem książkę pt.'' System Nikona" autorstwa Marcina Górko i jest mi wstyd.
    Pomyliłem F3 z Nikonem SP, dużo starszym aparatem. To był aparat który został zastąpiony pierwszym modelem serii F, czyli Nikonem F. Poprzednie mocowanie obiektywów miało symbol N. Wraz z powstaniem Nikona F firma zmieniła też sposób mocowania obiektywów na mocowanie używane do dnia dzisiejszego, czyli F.
    W Nikonie F3 sposób mocownia lamp błyskowych był zupełnie inny, a nie mocowanie obiektywów.
    Jescze raz przepraszam za wprowadzenie w tak poważny błąd.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zostało wybaczone dobrze, że miałes odwagę to napisać i to przyznać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Inne mocowanie lampy w F3 to nie problem, masz zawsze gniazdo PC do lamp zewnetrznych/studyjnych.
    Troche gorzej z synchro 1/80.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •