Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie C41 w BW czyli filmy kolorowe w chemii cz-b

    Witam.

    Jakiś czas temu w różnych wątkach przy różnych okazjach pojawiały się informacje i małe dysputy na ten temat, czyli jak wołać filmy przeznaczone do procesu C41 w chemii czarno-białej aka. tradycyjnej i czy to w ogóle jest możliwe.
    Jako że w dniu wczorajszym doszedł do mnie leciwy, ale zakupiony dość okazyjnie Canon 5000F, będę mógł nareszcie zaprezentować co nieco z moich dokonań.

    Na początek taki oto strzał.

    Kodak Gold ISO100@64 (4 lata po terminie) + ADOX ATM 49 1+2, 12 min.@23C, mieszanie 15 sek.
    co 1 min. + Calbe A300 8,5 min.@23C z okazjonalnym wstrząśnięciem co jakiś czas.
    Skan z negatywu Canonem 5000F, który jak widać dość oryginalnie sobie z tym poradził.

    Mam nadzieję, że zobaczę tu wkrótce Wasze dokonania....

    Pozdro dla kolegi baqers i dzięx za podsyłanie ciekawych linków.

  2. #2

    Domyślnie

    temperaturę jakoś szczególnie utrzymywałeś, czy tak po prostu zmierzyłeś przed zalaniem i gitara?
    te kolory oczywiście są odwrócone w komputerze?

    p.s.
    niezła fotka, chyba coś w moim stylu
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    galu44, temperatura zmierzona przed zalaniem i kontrolowana w trakcie. Wołam filmy w łazience, ale temperatura jest utrzymywana podczas całego procesu na tym samym poziomie.
    Co do kolorów... hmm... to jest skan z negatywu i komputerowa konwersja do pozytywu, czyli chyba tak raczej... tradycyjnie.
    Nie ma żadnej dodatkowej obróbki.

    No to jeszcze jedno, z tej samej rolki.


  4. #4

    Domyślnie

    ok. a czy sumie nie lepiej było w kompie przerobić ten niebiesko-biały na czarno-biały? chyba, że to specjalnie zamierzony efekt
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    ok. a czy sumie nie lepiej było w kompie przerobić ten niebiesko-biały na czarno-biały? chyba, że to specjalnie zamierzony efekt
    Hehe, osiągnięty efekt na pewno nie był zamierzony, ale specjalnie pokazuję wersję 'niebieską', aby zademonstrować jaki efekt daje wołanie takiego Kodaka w opisany przeze mnie sposób.
    W zależności od rodzaju filmu, użytej do tego chemii BW i sposobu wywoływania, dostać można różne efekty kolorystyczne. Trochę z takich efektów można pooglądać na flickr, ja już wkrótce planuje wywołać ine negatywy, jak będę miał coś ciekawego, to pokażę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •