Close

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 382
  1. #121

    Domyślnie

    Dzięki
    Cytat Zamieszczone przez arsiser Zobacz posta
    A tak przy okazji. Darku powinieneś jakąś szkołę macro otworzyć
    He, he... ja co najwyżej w kategorii "gdzie i jak upolować robala, oraz go oznaczyć", Artur - "jak go ładnie i delikatnie zlampić lub wykorzystać światło zastane", a Arachiusz uzupełnił "wykorzystać światło zastane" swoim wkładem.

    Tak, skakuny będą zawsze moimi ulubionymi pająkami
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  2. #122

    Domyślnie

    zdjęcia są po prostu oszałamiające, tylko pozazdrościć
    nikon i trochę kolorowych szkiełek

  3. #123

    Domyślnie

    49 znany i lubiany .
    44 podoba się bardzo .
    backstage ze stołem kapitalny , tylko chyba stabilność nie jest jego atutem.
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  4. #124

    Domyślnie

    cewka brzuszna? kurcze, nie wiedziałem, że taki bajerek mają Co gorsze nie ma zbytnio informacji w internecie o funkcjach tego. Polecasz(polecacie) może jakąś stronę do identyfikacji owadów i badania ich anatomii? Fajnie by było wiedzieć czemu się pstryka foty
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  5. #125

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz zakładać szkoły, to może napisałbyś trochę porad i spostrzeżeń co i jak w makro, jaki sprzęt polecasz, kurcze ja zawsze myślałem że do tego trzeba mieć mega drogi sprzęt.
    Zdjęcia powalające gratulacje.
    Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co dostaniesz.
    www

  6. #126

    Domyślnie

    Dziękujemy

    Cytat Zamieszczone przez Nivelen Zobacz posta
    cewka brzuszna? kurcze, nie wiedziałem, że taki bajerek mają Co gorsze nie ma zbytnio informacji w internecie o funkcjach tego. Polecasz(polecacie) może jakąś stronę do identyfikacji owadów i badania ich anatomii? Fajnie by było wiedzieć czemu się pstryka foty
    Cewka brzuszna, wg. części literatury, miała służyć przymocowywaniu się skoczogonka do podłoża. Jednak większość nowych obserwacji potwierdza jej wykorzystanie przy pobieraniu wody.

    Jeśli chodzi o linki, będzie ciężko. Primo. Aby korzystać z części takich stron, warto chociaż ogólnie oznaczyć sobie taki obiekt np. do poziomu rzędu, a najlepiej rodziny. Wtedy wystarczy wrzucić szukajkę grafiki w google i można zawęzić obszar poszukiwań. Secundo. Oznaczanie ze zdjęcia nigdy nie daje 100% pewności. Część cech taksonomicznych, pozwalających rozróżniać gatunki, może być niewidoczna (np. aparaty kopulacyjne, elementy na spodniej stronie ciała, drobne człony czułków, stóp, itp).
    Chrząszcze oznaczam np. z tej strony:
    http://koleopterologie.de/gallery/index.html

    Jednak, aby zejść niżej, trzeba znać już rodzinę chrząszcza. W kraju gdzie z chrząszczami myli się np. pluskiwaki tarczówkowate lub kusaki ze skorkami, może to być dość karkołomna sztuka

    Jeśli jednak MUSIMY mieć oznaczony okaz, pozostaje zapytać specjalistów na tym forum, oczywiście pisząc w odpowiednim dziale:
    http://www.entomo.pl/forum/index.php?c=33

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Gorus
    Jeśli nie chcesz zakładać szkoły, to może napisałbyś trochę porad i spostrzeżeń co i jak w makro, jaki sprzęt polecasz, kurcze ja zawsze myślałem że do tego trzeba mieć mega drogi sprzęt.
    Większość "makro prawd" przewinęła się w tym dziale. Trudno też doprecyzować jakie porady i w jakim aspekcie mogą być pomocne. Makrofotografia jest rzeczywiście dziedziną w której sprzęt ma duże znaczenie (na pewno od strony technicznej bardziej niż w reportażu, portrecie). Jednak jak w każdej dziedzine fotografii, większość i tak zależy od osoby fotografującego. Zawsze jako przykład podaję galerię naszego forumowego kolegi Sculptoris'a. Makro w poniższym linku robił starym kompaktem Canon a95 z założonym odwrotnie obiektywem Helios. Efekty przebijają wyniki niektórych prezentowanych tu prac, wykonanych najnowszymi puszkami Nikona, z odpicowanymi szkłami makro.
    http://sculptoris.deviantart.com/gallery/#_browse
    No i warto przypomnieć sobie co z kompaktami robili (i robią) Bullter, Benas i Arachiusz. Tak więc od dziś sprzęt nie jest wymówką

    Zatem pisząc prosto i naj, najogólniej. Co potrzebne jest fotografowi makro:

    -wiedza o fotografowanym obiekcie, aby go znaleźć, przewidywać jego zachowania i by przedstawić go w "naturalny" sposób (czasem bardzo śmieszne są zdjęcia prezentujące konkretny gatunek w całkowitym oderwaniu od jego naturalnego habitatu). Niestety nierzadko lenistwo lub potrzeba określonej kompozycji wpływają na "modyfikowanie" planu, czym sam się dość często param. Mea culpa

    -cierpliwość i konsekwencja (jak nie wyjdzie ci pierwszy strzał, to za 45 razem będziesz mieć ostre zdjęcie ). Bywa, że do tematu podchodzę jak do jeża, po kilka razy, bo z uzyskanych efektów nie jestem zadowolony. Kwintesencją tego punktu będą te trzy kadry. Ustrzeliłem te Bembix rostrata jakieś 4 lata temu, na piaszczystej drodze, na Mazurach.

    54. D70s N105/2.8D 1/500s lampa wbudowana

    55. D70s N105/2.8D 1/500s lampa wbudowana

    56. D70s N105/2.8D 1/500s lampa wbudowana

    Był to mój pierwszy sezon z lustrzanką i trafiło mi się tzw. "szczęście nowicjusza". Generalnie fajnie wyszło, ale w jpg'ach i oczywiście mogłoby być znacznie lepiej. Z czasem nabyło się doświadczenia, wymyśliło kadry, opracowało plan i... DUPA! Od 4 lat gdy przyjeżdżam rok w rok w to samo miejsce, a pogoda płata mi figla. Jest mokro, piasek się klei i owady niechętnie kopią, a jeśli nawet to robią, to nie wygląda to tak efektownie. Może w przyszłym sezonie wreszcie się uda... tu jestem konsekwentny, bo mówię to co roku A znając farta mojej żony, to ona szybciej trafi na ładny kadr

    -światło... wystarczy popatrzeć na prace kolegów operujących głównie światłem zastanym. Tu nie jestem "autorytetem", po prostu lubię błyskać

    -kadrowanie. Bywa, że zdjęcie zrobione słabym sprzętem kopie w tyłek te z "detrójek", "cepięćcwanonów", "smarków mkIV" itp. Dobry kadr +piękna sytuacja i efektowny model tworzą klimat zdjęcia, które nie musi być idealne technicznie, ważne by niosło jakiś przekaz.

    -sprzęt. Oczywiście taki, by spełniał nasze zapotrzebowanie. Wszystko co pozwala uzyskać potrzebną nam skalę i jednocześnie dawał przejrzysty obraz jest ok. Niech będzie nawet full manual, w makro najczęściej nigdzie się nam nie śpieszy

    He, he... Ameryki to tu nie odkryłem
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  7. #127

    Domyślnie

    Stawiam na 54 i 56: fajne dynamiczne ujęcia. Złapać owada w locie (i to ostro) nie tak łatwo, przekonałem się o tym na własnej skórze.

  8. #128

    Domyślnie

    great
    no przy takiej dynamice to zastane definitywnie odpada chyba ze w jakis koszmarnie drogich systemach

  9. #129

    Domyślnie

    Dzięki

    Cytat Zamieszczone przez naja Zobacz posta
    great
    no przy takiej dynamice to zastane definitywnie odpada chyba ze w jakis koszmarnie drogich systemach
    Dałoby się. Widziałem mnóstwo niesamowitych ujęć np. zawisaków i ważek w locie, zrobionych przy świetle zastanym. Trzeba jednak trafić idealnie z GO, co już nie jest najłatwiejszą sprawą. Co ja piszę, jeszcze ładnej ważki w locie, mimo wielu prób, w swoim portfolio jeszcze nie mamy :/
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #130

    Domyślnie

    no wlasnie trafic czyli tutaj czynnik zamiaru niema wiel wspolnego trzaba wystzralac magazynek i potem szukac :P zdjecia z pod skanera fajne, znajoma teraz robi prace, klika zdjecia paramerow u pluskwy domowej, co najsmieszniejsze nigdzie nieszlo znalezc pluskwy jednyna stara znalazla sie w starych zbiorach- zywych pluskiew definitywnie brak :P

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •