Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Unhappy [AWARIA ]D70 + zgon?:(

    Witam,

    szukałem ale takiego jak mój przypadku nie znalazłem.

    Okoliczności:

    Włączyłem normalnie aparat wykonałem kilka fotek, przy kolejnej z nich na wyświetlaczu pojawił się napis Err i aparat się całkowicie wyłączył (zgasł całkowicie wyświetlacz u góry). Do "życia" przywraca go ponowne wyciągnięcie baterii.

    Objawy:

    Po włączeniu miga napis Err, po naciśnięciu spustu migawki słychać delikatne zgrzyt, lustro się nie podnosi i aparat całkowicie się wyłącza (jw).

    Leczenie:

    Próbowałem resetu aparatu, żonglerka kartami pamięci, manualne podniesienie lustra w celu sprawdzenia "czy coś nie blokuje". Jak na razie bez rezultatu...


    Jakieś wskazówki i sposób na mam nadzieje łoptologiczne usunięcie awarii???

    Pozdrawiam,

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Wepnij inny obiektyw może...jak to nie pomoże to zgon wg mnie.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    Z innym obietkywem (na pewno sprawny bo ma 1 dzień :/) również te same objawy, bez zapiętego obiektywu to samo...

    Wiem że nie jesteście jasnowidzami, ale co mogło paść, jaki koszt wymiany/naprawy? Pozostaje jeszcze kwestia opłacalności...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    a probowales z inna bateria?
    o tym samym pomyślałem ......
    zaskoczę Was: lubię robić zdjęcia !!

  6. #6

    Domyślnie

    moim zdaniem jesli aparat kopnal w kalendarz to naprawa nieopłacalna, Ale proponuję oddać do podrzędnego serwisu, niech sprawdzą co i jak. Dużo serwisów za ekspertyzę i wycene naprawy ni biorą nic. A może akurat się okaże że to jest jakaś peirdoła i aparat dalej będzie cieszył sie pstrykaniem fotek. Może jakieś prowadnice w mechanice padły i stąd ten zgrzyt. Pozdrawiam i powodzenia.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #7

    Domyślnie

    Jaki przebieg tego d70 ?

  8. #8

    Domyślnie

    to nie "aparat" wyzional ducha, ale migawka - normalna rzecz dla lustrzanek. Dla D70 (s) przebieg takiej migawki okreslany jest do 100000 klapniec, ale radziecka nauka zna przypadki, ze padaly po np. 10000. Najczesciej to naped migawki sie zaciera, ale zdarza sie tez, ze ktoras lamelka wypada z prowadnicy albo nawet sie zrywa z mocowania. Wymiana jest strasznie czasochlonna i upierdliwa, ale mozliwa. Serwis nikona robi to za mase szmalu, ale kolega wymienial w D50 ostatnio (we wlasnym zakresie - kupil rozbitka na allegro i przelozyl) - kosztowalo go to 200 za rozbity korpus i piwo dla mnie za uzyczenie precyzyjnych narzedzi i lupy serwisowej. Aparat mial 30000 przebiegu, ten rozbity podobno tylko 10000. Poki co smiga.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Jesteś z Tarnowa, więc jedź do Krakowa, do serwisu na Czapskich, do Kadei.
    Wymieniają migawki itp.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez profliz Zobacz posta
    Witam,

    szukałem ale takiego jak mój przypadku nie znalazłem.

    Okoliczności:

    Włączyłem normalnie aparat wykonałem kilka fotek, przy kolejnej z nich na wyświetlaczu pojawił się napis Err i aparat się całkowicie wyłączył (zgasł całkowicie wyświetlacz u góry). Do "życia" przywraca go ponowne wyciągnięcie baterii.

    Objawy:

    Po włączeniu miga napis Err, po naciśnięciu spustu migawki słychać delikatne zgrzyt, lustro się nie podnosi i aparat całkowicie się wyłącza (jw).

    Leczenie:

    Próbowałem resetu aparatu, żonglerka kartami pamięci, manualne podniesienie lustra w celu sprawdzenia "czy coś nie blokuje". Jak na razie bez rezultatu...


    Jakieś wskazówki i sposób na mam nadzieje łoptologiczne usunięcie awarii???

    Pozdrawiam,
    Sprawdz jeszcze, czy po podniesieniu (ręcznie) lustra, nie masz otwartej migawki - czyli np widać matrycę, lub lamelki migawki są jakby nie domknięte.
    Jeśli tak jest, można próbować zsunąć niedomknięte lamelki na dół za pomocą miękkiego patyczka.
    Po zabiegu aparat powinien wrócić do życia.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •