Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: kto ma racje?

  1. #11

    Domyślnie

    To jest pytanie na forum prawne. Bo raz: jeżeli A foci dla B za wejściówkę i zobowiązuje się przekazać zdjęcia to dla mnie to jest zrzeczenie się praw majątkowych w stosunku do podmiotu B, ergo, nie przeniesienie. Jeżeli wziąć pod uwagę KC, to dla mnie umowa Pana A z B jest w 100% wiążąca ponieważ zobowiązał się, nie za darmo przecież bo za wjazd, sfocic imprezę i przekazać materiał bez opłaty. Nasuwa się tylko kwestia natury takiej, czy fotograf (A) wiedział, że zostaną użyte do celów komercyjnych. To takie moje prawnicze dywagacja ( w końcu 3 rok prawa ) i mnie by się ciężko było opowiedzieć po którejkolwiek ze stron. Najlepiej zapytać na forum prawniczym.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  2. #12

    Domyślnie

    to jak ma taka umowa wyglądać??? macie gdzieś jakiś wzór? oczywiście w różnych konfiguracjach...

  3. #13

    Domyślnie

    google.pl - > wzory umów
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tharkun Zobacz posta
    Umowa ustna jest tak samo prawnie ważna jak umowa pisemna więc ów fotograf jest zwykłym naciągaczem.
    Bzdura. Dla pewnych umów forma ustna jest nieważna. Dot. to np. przeniesienia własności nieruchomości czy autorskich praw majątkowych. Zresztą ktoś już napisał wyżej podstawę prawną.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sally Zobacz posta
    Czy ten fotograf to zwykly naciagacz? Czy ma prawo zadac jakichkolwiek pieniedzy skoro umowa slowna byla inna?
    Fotograf jest naciągaczem ale niestety wg prawo po jego stronie. Nie macie żadnych dokumentów potwierdzających przeniesienie autorskich praw majątkowych. Ani protokołu przekazania, ani opłaconej faktury, ani przede wszystkim umowy. Zeznania świadków to w tym wypadku za mało. A fotograf jest cwany i waszą niewiedzę próbuje wykorzystać. Ignorantia iuris nocet jak mawiają rosjanie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •