Close

Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 287
  1. #21

    Domyślnie

    hmm ja jestem średnio zadowolona , ponieważ adapter mi się zakleszczył w pierścieniu pośrednim i za chiny nie można do odkręcić :/ ... co do jakości bdb zdjęć bdb .. ale nie mam już z nigo pożytku skoro nie mogę od tego cholernego pierścienia tego zdjąć
    D80, S10-20, S30/1.4,N50/1.4G, N80-200, sb-800,bronica ec-tl, nova 5,mini trekker aw
    http://szuwar.deviantart.com/

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta

    Fajna sprawa to ruskie szkła z oryginalnym mocowaniem Nikona (nie trzaba w ogóle przejściówek). Kiev 19 i 20 miał bagnet Nikona, więc robili do tego szkła, które pasują też do oryginalnych Nikonów. W niektórych modelach ruskich obiektywów można wymienić samo mocowanie z gwintu M42 na bagnet Nikona. Kupuje się pierścień z bagnetem (na allegro za jakieś 40 zł) i wymienia się w obiektywie (bardzo prosto, przy pomocy jednego śrubokręta) i mamy obiektyw do Nikona. Spisuję się to super. Polecam.

    Co do teg pierscienia z bagnetem to nie jest ruski patent tylko o ile mi wiadomo Tamrona, nazywa sie to ustrojstwo T-mount. Pasuje np do Tiara300(popularnego zenitowskiego "fotosnipera"), a co do pomiatu swiatla to mam nawet z f80 ( ktory w teorii go nie ma) link ponizej, pierscen T-mount jest elementem opisanej przejsciowki.

    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...7&postcount=15

    Pozdrawiam
    RaB
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta
    Właśnie! Jest dużo bardzo dobrych szkieł na M42 + tanie akcesoria (np. pierścienie do makro za grosze), więc może to mieć sens. Swego czasu szkła na M42 robiła nawet Mamiya (robili lustrzanki z takim mocowaniem). Było to dość dawno, ale to wciąż świetne szkła, pięknie rysują. Świetne były NRDowskie Sonnary i wiele innych.

    Fajna sprawa to ruskie szkła z oryginalnym mocowaniem Nikona (nie trzaba w ogóle przejściówek). Kiev 19 i 20 miał bagnet Nikona, więc robili do tego szkła, które pasują też do oryginalnych Nikonów. W niektórych modelach ruskich obiektywów można wymienić samo mocowanie z gwintu M42 na bagnet Nikona. Kupuje się pierścień z bagnetem (na allegro za jakieś 40 zł) i wymienia się w obiektywie (bardzo prosto, przy pomocy jednego śrubokręta) i mamy obiektyw do Nikona. Spisuję się to super. Polecam.
    Z tymi ruskimi to trzeba uważać. Były one wykonywane z dość dużym rozrzutem jakościowym i zdarzały się sytuacje, że owszem można było taki obiektyw założyć ale zdjąć sie już nie dało . Znajomy tak miał w F90x. Jak mu w serwisie powiedzieli że ma dwie możliwości: rozpiłować obiektyw albo aparat to wybrał to piewrwsze i się wyleczył z tego rodzaju zabawek.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #24

    Domyślnie

    Czy ten adapter można podpiąc pod nikorrowskie szkła 50mm, 17-55mm, 55-200mm - wszystkie maja średnice filtra 52 ten adapetr też więc co ma je łaczyć skoro sa równe??

  5. #25

    Domyślnie

    nocka75 Po co chcesz podpinać ten adapter do nikkorowych szkieł, przecierz one pasują do nikonów a w sumie o to się rozchodzi?
    Poza tym nie da się za bardzo, bo w nikkorach jest bagnet a nie gwint do mocowania obiektywu.

    Adapter jest z gwintu m42 czyli 42mm, a nie 52mm. No i mocowany jest nie od strony filtrów tylko od drugiej strony obiektywu.

    Pozdrawiam.

    PS Nikkor 17-55 ma gwint 77mm na filtry. Pewnie chodziło ci o 18-55 który faktycznie może mieć 52mm.

  6. #26

    Domyślnie

    zdjecia z pierwszej strony niestety juz nie dzialaja, mozna prosic o ponowny upload?

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar qczman
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wawa-Stare Bemowo
    Posty
    235
    Facebook // www.qczman.pl - kiedys zaktualizuje

  8. #28

    Domyślnie

    qczman

    z du** wytrzasnoles ten test
    koles sie nameczyl, ladnie zrobil ale pojecia chyba nie ma o rzeczy

    koles testuje soczewke a jego priorytet to szumy i przepalenia
    padłem na dydy jak to poczytalem

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiecie, ale część obiektywów można tak przerobić że będzie nieskończoność z Nikonem. osobiście przerabiałem takie obiektywy: TAIR 3s 4.5/300 mm oraz Helios 2/58mm. W chwili obecnej mam przerobionego MC Sonnara 3.5/135mm ale niestety nie mam okazji go sprawdzić z Nikonem, ale w moim Canonie przostrza nieskończoność czyli w Nikonie będzie cacy.

    Generalnie zasada jest taka żę człon optyczny musi trochę głębiej chować sie w głąb aparatu.

  10. #30

    Domyślnie

    ponawiam prosbe, czy mozna prosic o wstawienie zdjec testowych z pierwszej strony
    x-t10

Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •