Close

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 287
  1. #11

    Domyślnie

    Ów "koleś" pierdzieli głupoty.
    The end.
    Grzegorz
    NX11

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie, jak to jest naprawdę? Mam obiektywy od zenita i zastanawiam się czy warto w to zainwestować?
    Nikon D70s + Nikkor 18-70 + 1GB Sandisk UltraII + Coolpix 5400 + Zenit 122

  3. #13

    Domyślnie

    pod jeden obiektyw sie raczej nie oplaca. Chyba ze w planie masz zamiar nabyc kilka takich szkiełek to jak najbardziej.

  4. #14

    Domyślnie

    No wiecej to raczej kupować nie będę, wiec chyba sobie odpuszczę ten temat...
    Nikon D70s + Nikkor 18-70 + 1GB Sandisk UltraII + Coolpix 5400 + Zenit 122

  5. #15
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    witam

    mam do was takie pytanko a konkretnie biega o heliosa do Nikona D70s i adapter na M42 czy to ma sens? chce tylko jeden obiektyw tego typu więc chyba ten adapter z tego wątku to przerost formy nad treścią co ? widziałem na allegro takie za chyba 40zł ,helios też coś koło tego.Co myślicie o tym? i może zamiast heliosa np inny tego typu obiektyw?

  6. #16

    Post

    Taki adapter za 40 zł, to jest bez soczewki, więc nie ostrzy w nieskończoność. Żeby mieć nieskończoność trzeba mieć adapter z soczewką, a to już jakieś 120 zł. Moim zdaniem dla Heliosa to się nie opłaca, ale jakbyś kiedyś miał chęć na inne szkiełka, np. Jupitera 9, to już inna sprawa. Z drugiej strony nawet za 150 zł nie kupisz oryginalnej 50 Nikkora, więc można się zastanowić.
    Innym rozwiązaniem są obiektywy od P-sixa, te można stosować z przejściówką bez soczewki, ale ich ceny też są wyższe, a sama przejściówka to koszt ok 120 zł. Za to ich jakość jest naprawdę dobra.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  7. #17
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    jacekmarysienka może i masz racje że jak nie teraz to na przyszłość może sie przyda może faktycznie zachce mi się innych szkieł tego typu
    Ostatnio edytowane przez Bonzo ; 03-01-2007 o 00:59

  8. #18

    Lightbulb

    Właśnie! Jest dużo bardzo dobrych szkieł na M42 + tanie akcesoria (np. pierścienie do makro za grosze), więc może to mieć sens. Swego czasu szkła na M42 robiła nawet Mamiya (robili lustrzanki z takim mocowaniem). Było to dość dawno, ale to wciąż świetne szkła, pięknie rysują. Świetne były NRDowskie Sonnary i wiele innych.

    Fajna sprawa to ruskie szkła z oryginalnym mocowaniem Nikona (nie trzaba w ogóle przejściówek). Kiev 19 i 20 miał bagnet Nikona, więc robili do tego szkła, które pasują też do oryginalnych Nikonów. W niektórych modelach ruskich obiektywów można wymienić samo mocowanie z gwintu M42 na bagnet Nikona. Kupuje się pierścień z bagnetem (na allegro za jakieś 40 zł) i wymienia się w obiektywie (bardzo prosto, przy pomocy jednego śrubokręta) i mamy obiektyw do Nikona. Spisuję się to super. Polecam.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysy_zdw Zobacz posta
    Ale niestety po zamowieniu zaczalem rozmawiac z kolesiem ktory na allegro sprzedaje roznego rodzaju akcesoria fotograficzne i powiedzial ze adaptery z soczewkami maja tak duze straty ze nawet dobry obiektyw analogowy po podlaczeniu przez taki adapter ma takie duze straty ze jest nic nie warty. Czy jest to prawda czy po prostu trafilem na fanatyka Canona ? Jak wam spisuja sie analogowe obiektywy w polaczeniu z Cyfrowymi lustrzankami ? Pozdrawiam
    Co prawda żadnych testów moich zeissów nie robiłem, ale to co wychodzi w połączeniu z D70s jest, moim skromnym zdaniem, świetne. Ja mam to szczęście, że mam zeissy z mocowaniem P-SIX i nie muszę stosować soczewki, żeby ostrzyło na nieskończoność. Dla mnie bomba, tym bardziej, że na allegro można wyrwać te szkła za całkiem przyzwoitą kasę. Na przykład taki biometar 80 f/2.8 po przemnożeniu przez 1.5 daje fajną portretową ogniskową. Co prawda takie wynalazki mają swoje wady, ale jak ktoś potafi żyć bez AF i pomiaru światła to gorąco polecam!

    adrian.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #20

    Domyślnie

    Brak AF nie jest dużym problemem, ale brak światłomierza już tak. Na szczęście niektóre modele dają pomiar nawet przy obiektywach z innych systemów, niestety w przypadku cyfrówek tylko te droższe (na pewno D200, nie wiem jakie jeszcze). W analogach jest łatwiej, mój F90 daje radę super, jest nawet możliwość korzystania z programu preselekcji przysłony.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •