Jako, że lampa ta jest zupełną nowością nie tylko na polskim rynku, ale i na światowym, a zainteresowanie lampą jest naprawdę duże, to też chciałem zaproponować by osoby, które odważyły się kupić tę lampę podzieliły się spostrzeżeniami na temat użytkowania lampy.

Więc ja od siebie:

- wykonanie niezłe ale daleko jej do SB900
- obsługa menu fantastyczna (jak w telefonie lub aparacie)
- moc ogromna
- współpraca z d70 w iTTL bez zarzutu
- współpraca z d70 w TTL Master bez zarzutu
- współpraca z d70 w TTL Slave - PROBLEM - lampa błyska za wcześnie (reaguje na przedbłysk!!!)
- współpraca z D90 w iTTL doskonała
- współpraca z D90 w TTL Master - Problem - lampa niedoświetla całą grupą lamp o ok -3 (problem prosty do wyeliminowania, wystarczy w My Flash w Menu Setting wprowadzić ustawienie +3 i wszystko śmiga jak powinno)
- współpraca z D90 w TTL Slave bardzo dobra
- współpraca z S5Pro w iTTL doskonała
- współpraca z S5Pro w TTL Master - Problem podobny jak w D90
- współpraca z S5Pro w TTL Slave doskonała
- ładowanie lampy bardzo szybkie
- brak TTL BL (choć wydaje się zbędny - specjalnie błyskałem w dużym słońcu - lampa dozuje bardzo ładny i delikatny błysk trudny do zauważenia)

W zestawieniu z Metzem 48 AF1 i SB600 zdecydowanie najlepsza - mimo mankamentów (no z D70 to spory mankament). Lampa naświetla niemal idealnie, na pewno lepiej niż Metz i sześćsetka. Niestety, widoczne są błędy w firmware i miejmy nadzieję, że producent szybko je naprawi.

Podsumowując - do D70 nie polecam, do nowszych - zdecydowanie tak, za 999 raczej nie ma w tej chwili alternatywy. Dodam również, że barwa światła jest ciepła zbliżona do barwy Metza.

pozdrawiam