Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie s3 kompatybilość obiektywów

    Witam
    To mój pierwszy wątek na tym forum, więc na początku chciałbym się przywitać
    Jestem użytkownikiem Canona od dobrych kilku lat, ale coś korci mnie żeby spróbować możliwości S3Pro. Mam możliwość kupna tej puchy, ale do końca jeszcze nie jestem przekonany czy się na to zdecydować, bo to będzie się wiązało ze zmianą całej szklarni.
    Na początek mam pytanie o kompatybilność manualnych obiektywów z tym korpusem.
    Czy to tak jak w D200?
    Jeżeli dobrze się rozeznałem w temacie, powinno być potwierdzenie ostrości oraz pomiar światła. Czy pomiar będzie działał we wszystkich trybach (matrycowe, punktowe itd)?
    Czy będzie możliwość fotografowania w trybie preselekcji przysłony?
    Czy są jakieś rodzaje obiektywy których nie będę mógł używać z s3pro (używać = brak pomiaru światła i potw. ostrości)? Trochę tego jest w systemie Nikona, jeszcze tego nie ogarnąłem (w C jest nieco prościej)
    Czy wersja firmware w jakiś sposób to ograniczna?

    Z góry dzięki z pomoc
    Jak uda się kupić s3 na pewno to nie będzie ostatni wątek.
    pozdrawiam
    goblinos

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    198

    Domyślnie

    Jak w d200 byłoby s5 pro..w s3 pro nie ma pomiaru światła z manualami i nie działa ittl, czyli o CSL możesz zapomnieć a tak to bardzo fajna puszka. Wszystko i tak znajdziesz w google.
    Ostatnio edytowane przez zurek17 ; 03-09-2009 o 19:37

  3. #3

    Domyślnie

    ITTL i SCL przeboleję
    Natomiast manualny pomiar światła jest dla mnie bardzo ważny, miałem zamiar zaopatrzyć się w jasne manualne stałki z racji ograniczonego budżetu. Jeżeli nie mam mieć pomiaru światła to już chyba lepiej zostanę przy Canonie

    Widać słabo szukałem
    dzięki
    goblinos

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goblinos Zobacz posta
    ITTL i SCL przeboleję
    Natomiast manualny pomiar światła jest dla mnie bardzo ważny, miałem zamiar zaopatrzyć się w jasne manualne stałki z racji ograniczonego budżetu.
    Moim zdaniem w szkłach manualnych w tym wypadku nie jest większym problemem pomiar światła, a ostrzenie ręczne. Po 1-2-óch fotkach można prawidłowo ustawić parametry oświetlenia, z reszta to można poprawić w późniejszej obróbce. Ale jeśli w domu odkryjesz, że jednak ostrość przykładowo portretu jednak ustawiła się na uszach, a nie oczach , to wtedy jest płacz. A jeśli kupisz jakieś b.jasne szkło z małą GO to ...powodzenia!
    Nie jestem użytkownikiem FUJI (a chciałbym ), takie moje zdanie...Może Fuji s3 ma w miarę duży wizjer, to trochę lepiej niż w d40.
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Już lepiej d80 Ci wyjdzie, pomiaru nie ma, a wizjer lepszy. Jeśli "manualne szkła" o których mówisz to jakieś m42, to zostaw je dla canona (nikon dla nieskończoności musi mieć przejściówkę z soczewką). Jeśli zależy Ci mocno na matrycy i manualach to nie ma zmiłuj się, s5 czeka. Jeśli na... Nie wiem czym to kup d200 (wizjer + pomiar światła dla manuali + matryca porównywalna z d80).
    czarne puszki, brudne słoiki, granaty, jakieś kable, elektroniczne ustrojstwa, błyskające cosie i metalowe tyczki coby się podeprzeć można było

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci mocno na matrycy i manualach to nie ma zmiłuj się, s5 czeka
    I tak się to pewnie skończy

    Na razie kompletuję szkła AF i zaczynam poznawać system Nikona
    W międzyczasie będę szukał s5 w dobrej cenie, a jak znajdę, sprzedam AF i kupię MF.
    Pozdrawiam
    goblinos
    Fuji

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam
    Goblinos- podaj mi maila to ci prześlę sample porównawcze Nikona D700 i Fuji S5PRO wykonane stałką 50/1,8

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    198

    Domyślnie

    Sam chętnie zobaczę więc proszę na: zurek17@tlen.pl

  9. #9

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    65

    Domyślnie

    Zurek17.
    Przesyłam ci sample nie ruszane,postaraj się je rzucić na forum

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •