Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Który szeroki lepiej?

    Potrzebuję jakiegoś szerokiego obiektywu, czytałem trochę testów i mam jeden wielki mętlik w głowie. W kwestii ultra wide angle rynek oferuje wiele opcji... Chciałbym szerokiego końca, najlepiej 10mm, przy tym zoom, dobra praca pod światło, trzymana w miarę na wodzy dystorsja, ew taka, która się łatwo poprawi w PSie no i żeby nie miał jakiejś ogromnej CA...
    Bardzo mnie kusi N10-24, ale ma chyba najtandetniejszą obudowę w tej półce cenowej i podobno aberruje i z d90 ma FF... no i cena/jakość jest lipne. Solidniejszy jest N12-24, ale te 2mm na szerokim końcu to dużo... Podobno spory rozrzut jakościowy między poszczególnymi egzemplarzami. Tokina 11-16- wypada bardzo zachęcająco- ostra nawet na brzegach po przymknięciu, stałe światło, solidna obudowa i dystorsja w prosty sposób usuwalna w PS. Wady ma takie że brakuje mu 1mm na szerokim końcu i mały zakres zooma, do tego pewnie jak to tokina- aberruje ostro. Sigma 10-20 ta nowa i stara odstrasza mnie rozrzutem jakościowym i FF/BF...do tego 82mm filtry w nowej.
    Ostatnio miałem okazję porobić zdjęcia Tokiną 12-24, bo Miron mi pożyczył i bardzo fajny obiektyw... tylko brakuje mu tych 2mm, szybkiego AF i mniejszej CA, bo nawet d90 sobie nie radzi

    najchętniej kupił bym N10-24, bo ma duży zakres, jest ostry w środku i na brzegu, SWM. No i głównym atutem jest marka, która powinna zapewnić że akurat ten egzemplarz, który kupię będzie będzie w 100%ok.. chociaż podobno wcale tak z nim nie jest, w ogóle mało o nim wiadomo...

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 10-24 jest najnowszą konstrukcją, możesz skoczyć do sklepu i go popróbować. Tokina ma już odpowiednik z silnikiem 12-24/4 więc możesz też ją sprawdzić - może będzie szybsza-podobno zmiejszyli w niej aberację.
    Próbój może sam rozwiążesz ten problem.
    Powodzenia
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  3. #3

    Domyślnie

    Hm. Serio 1mm na szerokim końcu robi aż taką różnicę?
    Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić przykładu z życia wziętego -- masz jakiś?

    Nie piszę tego sarkastycznie, tylko z ciekawości.

    PS.
    Bardzo ładne Evo....
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki
    no właśnie foto-moto i zdjęcia w ruchu, tzw. rigshoty tam każdy 1mm to więcej miejsca w kadrze o które się walczy i pozwala np zmiescic dwa auta w kadrze albo więcej tła lub do zdjęć w drifcie

  5. #5

    Domyślnie

    sigma 10-20 rozrzut jakościowy, bf/ff ? pierwsze słyszę wg testu na optycznych to nowy N 10-24 ma problemy z focusem w sigmie (tej nowej) zdecydowanie największą wadą są 82mm średnicy
    ale ja osobiście w przyszłości kupię 10-20/3.5 miałem starszą wersję i była znakomita
    albo N 12-24/4 ten nowy 10-24 jakoś za bardzo straszy plastikiem

  6. #6

    Domyślnie

    no dużo się słyszało o tym FF/BF w sigmie, mimo takiej malej ogniskowej... ale ja to wszystko napisałem z ludzkich opinii i testów, bo gdybym sprawdził każdy z nich to pewnie bym już wiedział

  7. #7

    Domyślnie

    ja nie słyszałem/czytałem ani jednej opinii/testu w których ktoś narzekałby na problemy z ff/bf w tych sigmach
    dlatego na podstawie własnych doświadczeń serdecznie ją polecam

  8. #8

    Domyślnie

    Mam N10-24 i nie obserwuję ff/bf z d90.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    no dużo się słyszało o tym FF/BF w sigmie, mimo takiej malej ogniskowej...
    Opowiesci dziwnej tresci. Do tego nie wiem jak przy tak duzej GO, jaka daja szkla szerokokatne, ktos sprawdzal bf/ff.
    Ja zawezil bym wybor do Tokiny 11-16 i Sigmy 10-20. Majac na uwadze dobry stosunek jakosc/cena.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •