Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D700 i bezprzewodowe przesyłanie zdjęć.

    WT-4 kosztuje majątek więc zastanawiam się nad patentem typu Eye-Fi lub CompactFlash Wi-Fi. Może ktoś z Was testował organoleptycznie takie rozwiązanie i mógłby coś polecić? Karty Eye-Fi to SD więc trzeba by wsadzić to w adapter do CF - dobrze myślę? Może też spotkaliście się z innym rozwiązaniem lub pomysłem? Patent potrzebny by był do zgrywania na bieżąco zdjęć na laptopa podczas fotografowania np. imprez sportowych. Kabelki mnie zniechęcają - poza tym to dodatkowe ryzyko szarpnięcia i wyrwania/wywalenia sprzętu.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  2. #2

    Domyślnie

    Jest tylko jedno pytanie czy zasięg w Twojej pracy będzie wystarczający.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na imprezę typu mecz etc. to laptopa jest w zasięgu ręki, ew. kilku metrów. Rozwiązanie wydaje się ciekawe i na pewno cenowo może być to ciekawa alternatywa dla WT-4. Czekam na wypowiedź kogoś, kto miał z tym ustrojstwem styczność.
    POGO

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie, zasięg do 3 metrów zupełnie wystarczy. Minusem karty pamięci z wbudowanym wi-fi mogą być jej kiepskie parametry (głównie prędkość) więc zastanawiam sie nad jakimś zewnętrznym transmiterem wi-fi podpiętym gdzieś do body (sanki lampy, monopod itp.)
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  5. #5

    Domyślnie

    Kumpel miał grip do d200 z wbudowanym WiFi. Był z tego zadowolony, a zasięg z tego co pamiętam to ponad 100m. Nie orientuje się, ale może są podobne wynalazki do D700?
    POGO

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papkorn Zobacz posta
    Kumpel miał grip do d200 z wbudowanym WiFi. Był z tego zadowolony, a zasięg z tego co pamiętam to ponad 100m.
    A kojarzysz jakiej firmy było to ustrojstwo?
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  7. #7

    Domyślnie

    Jutro go wypytam.
    POGO

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, czekam z utęsknieniem
    Ostatnio edytowane przez BlackRoger ; 31-08-2009 o 23:48
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  9. #9

    Domyślnie

    No i dowiedziałem się. Okazuje się, że to było nie firm trzecich, ale zabawka nikona - WT-3, czyli poprzednik WT-4. Szkoda, że nie kontynuowali tego rozwiązania, mianowicie, że wszystko mieści się w gripie, a "wyciągneli" ustrojstwo do zewnętrznej skrzynki...
    POGO

  10. #10

    Domyślnie

    WT-3 cenowo kosztuje niewiele mniej, tyle że to transmiter i grip w jednym, no i tylko do D200 chyba. Na razie śledzę rynek wtórny ale na super okazyjną cenę WT-4 raczej nie mam co liczyć. Przeglądałem też ogólnie rynek senderów/transmiterów wifi ale też kicha - do wysyłania obrazu video w locie może i się nadaja ale wątpie o ich skuteczności w przypadku podłączenia pod złącze usb w body. Gdyby ktoś siedzący w temacie ogólnie tego typu gadżetów cos podpowiedział byłoby miło.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •