Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić takie zdjęcie? Jak uzyskać taki efekt?

    Spotkałem kilka juz takich zdjęć w sieci, chcialbym je robić moim NikD60, czy jest to mozliwe, jaki obiektyw, jak uzyskać takie ciemne powiedzmy ramke.. a srodek osty jasny, kolorowy... prosze o pomoc, gdzies w galerii na tym forum widzialem podobne zdjecia sluble, nawet jasniejsze ciut, ale tez taka technika robione... jak taki efekto osiagnac? Zdjecia ponizej z Przystanku Jezus 2009 pozdrawiam



  2. #2

    Domyślnie

    Fx + 35mm 1.8, dodatkowo weź pod uwagę światło sztuczne skupione tylko na ołtarzu
    Fx

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje, prawdopodobnie autorowi zdjęcia ps. super fotki

  4. #4

    Domyślnie

    nie mam akurat zainstalowanego podglądu exifa... ale rada sprzętowa kolegi jest dosyć wybujała
    d60 też spokojnie zrobisz takie zdjęcia. Musisz mieć w miarę długi czas, żeby cokolwiek naświetlić. Wysokie iso. Jasny obiektyw też nie zaszkodzi. Jasne na środku- kwestia zastanego oświetlenia plus można nieco obróbkowo- dodać winietę
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prezes_m Zobacz posta
    Dziekuje, prawdopodobnie autorowi zdjęcia ps. super fotki


    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    (...)rada sprzętowa kolegi jest dosyć wybujała
    d60 też spokojnie zrobisz takie zdjęcia (...)
    Generalnie niema co bujać, rachunek jest prosty >> matryca fx + obiektyw dx = winieta
    W d60 kolega nie ma wyjścia tylko PS. bo żadne szkiełko jakie znam nie da takiej winiety na matrycy dx

    Ps. przy dobrym równym naświetleniu winieta jest milutka z tego szkiełka (35mm dx), ale w tym wypadku skupione światło w koło ciemno i jeszcze winieta to na maksa wyciąga ten efekt
    Fx

  6. #6

    Domyślnie

    no tak, ale pytał jak zrobić coś podobnego gdy ma się d60. Nie sądzę żeby dla uzyskania takiego efektu poleciał zaraz po d3/d700 do sklepu
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  7. #7

    Domyślnie

    a po co robić "takie" zdjęcia- zrób lepsze
    dwa regały sprzętu

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam również pytanie jak robić zdjęcia gdzie np. czarna koszulk zlewa się z czrnym tłem? Lub tego typu zdjęcia: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-429472.php

    Czy oświetlenie ma byc blisko fotorgafowanej osoby czy daleko?
    Światło ma być rozproszone czy skupione?
    Jaka musi być mniej więcej moc (watt) żarówki?

    robiłam zdjęcia zarysu sylwetki na czarnym tle ale mi nie wyszły.
    2 x Lampy własnej roboty z wiaderek (oklejonych srebrną folia w środku) postawione za fotograf. osobą, skierowane w jej stronę.
    2 x świetlówki 24 watt rozproszone (przykryte białym materiałem)
    postawione blisko fotograf. osoby.

    EFEKT: sylwetka zarysowana ale i tak było widać całą postać (niedoświetloną).
    Jak kierowałam lampy na tło to było jeszcze gorzej

  9. #9

    Domyślnie

    wi24wi
    Wiaderka za bardzo rozpraszaja swiatlo,dlatego nie mozesz oswietlic tylko wybranej czesci modela/modelki...
    Postaraj sie zrobic jais mniejszy,dluzszy klosz na zarowke,zeby swiatelko lecialo w jednym kierunku,a nie na boki.
    A jezeli chodzi o czarne tlo,to...lepiej,zeby go w ogole nie bylo.
    Tlumaczac; Jak postawisz modela na srodku duzego i fajnie by bylo tez ciemnego pomieszcenia,gdzie do kazdej sciany widocznej w kadrze bedzie kilka metrow,to bedziesz miala efekt,jaki chesz uzyskac,bo samo powietrze nie bedzie odbijac swiatla,a znowu swiatlo skierowane na modelaq/modelke nie bedzie oswietlac scian...
    Zrob takie doswiadczenie...pojdz w nocy gdzies w plener i zrob komus zdjecie z zabiej perspektywy,tzn tak,zeby tlem bylo nocne niebo...walisz palnikiem (nawet tym wbudowanym-bez roznicy)...efekt-wokol osoby,ktorej blysnelas wlasnie w oczy jest calkowita czern.
    pzdr
    czerwienny
    ...od dziecka tak tylko sobie focilem...focilem...focilem...
    ...D200 + troche szkla...Canon EOS 50E QD
    ...tablet Wacom Bamboo do molestowania fot...

  10. #10

    Domyślnie

    wielkie dzięki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •