Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Osłona do 80-200 af-s

    Czy ktoś się orientuje/sprawdzał w praktyce, czy osłona Nikon HB-29 pasuje do Nikona 80-200 AF-S? HB-17 jest niemal niemożliwa do zdobycia (interesują mnie tylko oryginalne). Mam powycierane ząbki w mojej HB-17 i jeśli zetrą się do tego stopnia, że osłona będzie luzem na obiektywie, to będę szukał nowej. Zabawa w podklejanie jest dobra tylko na chwilę, a wybitnie nie lubię prowizorek
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  2. #2

    Domyślnie

    Wiatm!

    Mam ten sam problem z HB-17 i również nie mam pojęcia gdzie szukać tej osłony. W każdym polskim sklepie pojawia się komunikat produkt wycofany ze sprzedaży.
    NIKON SYSTEM

  3. #3

    Domyślnie

    Taśma izolacyjna w dłoń i przyklej swoją osłonę na stałe do szkła.

    No chyba, że musisz ją zdejmować, ale wtedy nie ma cudów.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  4. #4

    Domyślnie

    hb29 (od 70-200 vr) nie pasuje do 80-200
    sprawdzane - moja osłona, kolegi szkło

  5. #5

    Domyślnie

    Bywały na ebay-u, ale raczej drogie Tam bym szukał w pierwszej kolejności.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety czasami muszą ją ściągnąć, ale pomysł z taśmą nie jest zły, o ile w torbie znajdę miejsce. Wcześniej dorabiałem ząbki jakimś super hiper klejem (chyba dwuskładnikowy poxipol), ale po 3 miesiącach z tych "nowych" ząbków zostało wspomnienie.

    Osłony do 70-200vr są dostępne w sklepach, tylko pytanie czy pasują

    edit: Międzyczasie konax poddał odpowiedź, dzięki wielkie.

    edit2: No kurcze paka, tu koleś twierdzi że pasuje http://photo.net/nikon-camera-forum/00Ncvu... Konax, to 80-200 które sprawdzaliście to na pewno wersja AF-S?
    Ostatnio edytowane przez KozaK ; 26-08-2009 o 22:33
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KozaK Zobacz posta
    Niestety czasami muszą ją ściągnąć, ale pomysł z taśmą nie jest zły, o ile w torbie znajdę miejsce.
    Nie czituję, tylko dzielę się prawdziwym doświadczeniem - moje 80-200/2.8 D miało tak przylepioną osłonę

    Cytat Zamieszczone przez KozaK Zobacz posta
    edit2: No kurcze paka, tu koleś twierdzi że pasuje http://photo.net/nikon-camera-forum/00Ncvu... Konax, to 80-200 które sprawdzaliście to na pewno wersja AF-S?
    Sprawdź z czyjąś osłoną od 70-200.
    Jeśli będziesz potrzebował - jestem z Warszawy - mam 70-200.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za propozycję. W Wawie najwcześniej zjawię się w październiku, jak nie poznam ostatecznej odpowiedzi na moje pytanie to być może skorzystam z Twojej pomocy
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  9. #9

    Domyślnie

    sprawdź dokładnie, miałem ten sam problem kilka miesięcy temu i gdzieś wyczytałem, że osłona od 70-200 na 80-200 (oba af-s) słabo się trzyma, w drugą stronę dużo lepiej. ja miałem fart - na alledrogo trafiłem nową z pudełkiem (!) za 60...

  10. #10

    Domyślnie

    Wnioskować można, że ta osłona to jakiś badziew, skoro tylu osobom sprawia problem. Choć właściwie nie ma się czemu dziwić - plastik z którego jest wykonana jest bardzo twardy i kruchy. Cóż, na razie nie kupię nic dopóki nie sprawdzę czy HB-29 "Fit perfectly", jak to ujął dobry człowiek na photo.net.
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •