Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Dyski na RAID 1 - identyczne czy różnych firm?

    Właśnie...
    Chcę sobie RAIDa postawić. Dla bezpieczeństwa itp.
    Mam więc pytania:
    - jakie dyski polecacie (z własnych doświadczeń)
    - czy łączyć w macierz identyczne dyski czy dwóch producentów?
    - znalazłem dysk dosyć tani: http://www.allegro.pl/item716450001_...oszczedny.html
    znacie go?

    Byłbym wdzięczny za uwagi dotyczące całej zabawy i funkcjonowania RAID 1.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Właśnie...
    Chcę sobie RAIDa postawić. Dla bezpieczeństwa itp.
    Mam więc pytania:
    - czy łączyć w macierz identyczne dyski czy dwóch producentów?
    Identyczne dyski (model i producent).

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie ostatnio walczę z RAID-owimi dyskami . Postawienie ich nie jest trudne . Ale ja akurat korzystałem z raid-0.Zabawa zaczęła się , gdy na jednym pojawiły się problemy . Żadne narzędzia , których próbowałem nie widziały dysków w raid . To dość powszechnie omawiany problem. Ja bym jednak proponował zastosować dwa identyczne dyski , tej samej firmy . Róznice cenowe nie są jakieś wybitne, jak chcesz mieć stabilną macierz to oszczędnośc kilkunastu złotych chyba nie gra roli. . No i z dużym cache-em najlepiej . Zainteresuj się też raidem-5 , łączy korzyści 0 i 1

  4. #4

    Domyślnie

    Asus zaleca bezwzględnie łączyć dwa identyczne dyski. Piszą również, aby najlepiej wykorzystać dwa (lub więcej) nowe sformatowane dyski i nie wykorzystywać pojedynczego napędu w zestawie, który zdążył już przemielić gigabajty danych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paradox Zobacz posta
    Zainteresuj się też raidem-5 , łączy korzyści 0 i 1
    To jest dobra rada, pytanie tylko która płyta główna wspiera to z marszu, tak żeby nie trzeba było dokładać zewnętrznego kontrolera...
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  6. #6
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paradox Zobacz posta
    Ja bym jednak proponował zastosować dwa identyczne dyski , tej samej firmy . Róznice cenowe nie są jakieś wybitne, jak chcesz mieć stabilną macierz to oszczędnośc kilkunastu złotych chyba nie gra roli. .
    chodzilo mi o możliwość wyeliminowania przypadku, że kupię dwa dyski z jakiejś wyjątkowo trefnej serii czy partii...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie

    Czy możecie napisać jaką najlepiej "obudowę" zewnętrzną na te dwa dyski wybrać ?
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  9. #9

    Domyślnie

    Sieciową czy USB/FireWire/eSATA?

    [ tak, podobno jest obudowa, która mieści 2 dyski, a interfacem jest eSATA - nie wiem jak to działa ]
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  10. #10

    Domyślnie

    Troche z RAIDEm '0" mam powalczone , gdziś na forum są wyniki pomiarów jakie robilem, poszukaj. Generalnie kupuj 2 dyski funkiel nówka tej samej firmy, tego samego producenta i nie jakieś dyski niedzisiejsze takie okazyjki sprzed 2 lat konstrukcje bo taki RAID to se można wsadzić w ucho, bo nowy dysk- nowej generacji zapewni taki sam transfer w pracy dziłający jako singiel. Kupuj dyski o jak najmniejszej ilości talerzy najlepiej jednotalerzowe. No i 3 dysk na backup ważnych plików z robótek co by se kopie na nim trzymać, ale to może być już coś innego.
    ps
    Nie zapomnij o tym aby mieć najnowszą wersje XP ze sterami pod RAID bo miałem z tym problem, nie moglem systemu postawić i trza było z dyskietki magnetycznej dorzucać
    takie dwa pracują u mnie , oraz w kumpla kompie
    http://www.allegro.pl/item713183385_...6mb_cache.html
    Jest jeszcze nowsza wersja tych dysków oznaczenie nie 18 ostatnie cyfry, a chyba 10
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-08-2009 o 21:23
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •