Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Mam Viste Home Premium

    Dysk chcę: WD Caviar GP WD7500AADS
    http://www.allegro.pl/item716450001_...oszczedny.html
    Tani dosyć
    Ogromny bufor 32 MB ale na dwa talerze czyli po 16 MB na talerz , według mnie, moim zdaniem to bym tych dysków na RAID nie postawił, już lepiej coś z budżetowych samsungów bo są szybsze. Ta seria zielona to dość stara jest u tego producenta. Załoze się, że znajdzie się nawet nie drogi dysk od samsunga, ale nowocześniejszy dorównujący w pracy jako jeden, wiec sens mizerny się robi....
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #22

    Domyślnie

    Ze swojej strony nie polecam dysków Samsunga SpinPoint F1 - tych 320GB/talerz. Miałem postawionego RAIDA0 z 2x640GB i rozpadł się po 3-4 miesiącach. Jeden dysk miał błąd SMART - B8, drugi warrninga. Po wymianie obu już nawet nie kombinowałem z raidem na dłużej niż testy.Niestety tak czy siak po 2 miesiącach jeden z nich znowu ma słynny błąd B8. Drugi jest OK. Z tego co się orientuję, to ostatnio jedne z najszybszych to barracudy 12 (500GB/talerz). Sam się zastanawiam czy nie postawić znowu raida0, tylko na czym... No i do tego przydałby się jakiś porządny kontroler Adaptec, a nie to softowe badziewie Intel matrix costam costam, ale to już spory wydatek
    Ostatnio edytowane przez shadow_alex ; 26-08-2009 o 15:55

  3. #23

    Domyślnie

    Inna sprawa po co w ogóle bawić się w RAID? Na forach jest wiele przypadków "padnięcia" macierzy i płaczu. Albo SATA/300 albo SCSI, w domowych warunkach darowałbym sobie jakiekolwiek RAIDy.

    PS.
    Na horyzoncie już widać SATA 6 Gbps.
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Inna sprawa po co w ogóle bawić się w RAID? Na forach jest wiele przypadków "padnięcia" macierzy i płaczu. Albo SATA/300 albo SCSI, w domowych warunkach darowałbym sobie jakiekolwiek RAIDy.
    Hmm, prędkość raida 0, a stosunkowo duża niezawodność 1ki?
    U mnie przeciwnie do wielu opinii od ponad roku działa (2x Seagate 320GB) raid0 i... nic. Tzn. tylko przyrost prędkości widać. Ale faktem jest, że dyskom zapewniono minimum komfortu - chłodzenie itd.

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    PS.
    Na horyzoncie już widać SATA 6 Gbps.
    Wytłumacz mi co ma teoretyczna prędkość interface'u do prędkości dysków? Masz jakiś pojedynczy dysk który 3Gb/s wysyca?
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  5. #25

    Domyślnie

    Też się zastanawiam jaki jest pożytek z coraz szybszych SATA? Fakt, że być może w przyszłości zda to egzamin przy dyskach SSD lecz teraz jest to tylko konstrukcyjny postęp niewiele mający wspólnego z domowym wykorzystaniem atutów. Tak czy siak lepszy postęp niż stagnacja, zwłaszcza że jest to nieszkodliwy postęp.
    D70/ SB800/ S10-20/ N18-70Dx/ N50 1.8D/ N70-300VrII/ Manfrotto055ProB/ 4Gb w Cf-kach/ UV-ki/
    Tamrac CyberPack9. Nie narzekam.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adak Zobacz posta
    Hmm, prędkość raida 0, a stosunkowo duża niezawodność 1ki?
    U mnie przeciwnie do wielu opinii od ponad roku działa (2x Seagate 320GB) raid0 i... nic. Tzn. tylko przyrost prędkości widać. Ale faktem jest, że dyskom zapewniono minimum komfortu - chłodzenie itd.
    Poczekamy jak padnie Ci jeden z dysków. Chyba, że robisz to, czego nie robią prawdziwi twardziele.
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Poczekamy jak padnie Ci jeden z dysków. Chyba, że robisz to, czego nie robią prawdziwi twardziele.
    Niestety robię
    Te dyski są do szybkiej pracy, czasami mielą raw'y, czasami są obciążane w inny sposób, ale docelowo nie ma na nich miejsca na nieodzyskiwalne dane - od tego jest dysk nr. 3

    Ps. Tak, najchętniej bym tam postawił RAID5, ale ta płyta nie supportuje takich wynalazków sprzętowo...
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Inna sprawa po co w ogóle bawić się w RAID?


    Powiem krótko... wirtualizacja Poza tym taki głupi windoz chodzi IMO znacznie szybciej. Inna sprawa, że bez backupu bałbym się na raid0 trzymać ważne dane. Na szczęście dyski twarde są tanie jak barszcz, tak więc można sobie pozwolić na różne kombinacje.

    Na ICHxR nie ma sprzętowego raida.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ogromny bufor 32 MB ale na dwa talerze czyli po 16 MB na talerz , według mnie, moim zdaniem to bym tych dysków na RAID nie postawił, już lepiej coś z budżetowych samsungów bo są szybsze
    Nie walczę o prędkość, tylko o bezpieczeństwo.
    Zdjęcia i tak będę zgrywał na przenośny dysk, ale np. filmy czy mp3 nie chciałbym już mieć w dwóch miejscach, skoro robię RAID1.

    Cytat Zamieszczone przez shadow_alex Zobacz posta
    Ze swojej strony nie polecam dysków Samsunga SpinPoint F1 - tych 320GB/talerz. Miałem postawionego RAIDA0 z 2x640GB i rozpadł się po 3-4 miesiącach. Jeden dysk miał błąd SMART - B8, drugi warrninga.
    Zawsze miałem uraz do Samsunga. Nie kupię.
    Zdanie o Seagate i WD mam dobre bo mam, korzystam i odpukać - wszystko ok. Najstarszy Seagate na już ponad 7 lat i wszystko gra.

    Cytat Zamieszczone przez shadow_alex Zobacz posta
    Na szczęście dyski twarde są tanie jak barszcz, tak więc można sobie pozwolić na różne kombinacje.
    Właśnie. Byleby tylko zasilacz wytrzymał tę ilość dysków w obudowie.


    Proszę dodatkowo o wypowiadanie się praktyków (RAID1). Jak najwięcej informacji mi się przyda. Raida postawią mi chłopaki w sklepie/serwisie komputrowym w sąsiedniej wsi. Interesuje mnie tylko obsługa tego ustrojstwa.
    Są jakieś programy monitorujące pracę RAIDA? Takie jak HDD Life czy cóś?
    Liczę na ciąg dalszy dyskusji.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadow_alex Zobacz posta
    Na ICHxR nie ma sprzętowego raida.
    Hmmm, a jaki jest?
    Ja mam na ICH7 postawionego własnie Raida0, mam 0 sterowników, od momentu wyboru jaki to raid ma być w biosie kontrolera - system w ogóle nie wie, że ma więcej dysków.
    Żadnyhc tam Intel Matrix Storage nie mam.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •