Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie

    [QUOTE=Adak;1434851]Sieciową czy USB/FireWire/eSATA?

    Obudowę sieciową, chciałbym to podpiąć do Routera linksys WRT54GL
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Troche z RAIDEm '0" mam powalczone , gdziś na forum są wyniki pomiarów jakie robilem, poszukaj. Generalnie kupuj 2 dyski funkiel nówka tej samej firmy, tego samego producenta i nie jakieś dyski niedzisiejsze takie okazyjki sprzed 2 lat konstrukcje bo taki RAID to se można wsadzić w ucho, bo nowy dysk- nowej generacji zapewni taki sam transfer w pracy dziłający jako singiel. Kupuj dyski o jak najmniejszej ilości talerzy najlepiej jednotalerzowe. No i 3 dysk na backup ważnych plików z robótek co by se kopie na nim trzymać, ale to może być już coś innego.
    ps
    Nie zapomnij o tym aby mieć najnowszą wersje XP ze sterami pod RAID bo miałem z tym problem, nie moglem systemu postawić i trza było z dyskietki magnetycznej dorzucać
    takie dwa pracują u mnie , oraz w kumpla kompie
    http://www.allegro.pl/item713183385_...6mb_cache.html
    Jest jeszcze nowsza wersja tych dysków oznaczenie nie 18 ostatnie cyfry, a chyba 10
    Mam Viste
    dysk chce jak z linku z pierwszego posta
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  3. #13

    Domyślnie

    a miał ktoś taką akcję, że zdechł mu jeden dysk z RAIDa?
    co się wtedy robi? jak podpina nowy dysk?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #14

    Domyślnie

    W RAID0 jak padnie jeden z dysków to pozostaje zapłakać nad danymi i tyle. RAID0 to "wspólna przestrzeń", a więc jak padnie jeden z dysków to nic się nie da odtworzyć.

    Jeśli chcesz RAID1 to po awarii jednego dysku masz te same dane na drugim (dlatego nazywa się to "mirroring").

    Jak chcesz mieć bezpieczne dane to albo RAID1, albo RAID0+1 (przy RAID0+1 musisz mieć cztery dyski, z dwóch robisz RAID0, a z powstałej macierzy RAID1). Koszty rosną, ale bezpieczeństwo masz większe. Wszystko zależy co chcesz przechowywać na dysku.

    Zresztą plusy i minusy masz opisane tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID
    Ostatnio edytowane przez Gusioo ; 25-08-2009 o 12:58
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Jeśli chcesz RAID1 to po awarii jednego dysku masz te same dane na drugim (dlatego nazywa się to "mirroring").
    Wiem, dziękuję, ale chodzi mi o to jak się ponownie robi RAIDa z tego jednego dysku co został. Trza kupić identyczny drugi i co dalej?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #16

    Domyślnie

    Podłączyć i zsynchronizować ponownie macierz. Dane ze sprawnego dysku (tego, który przeżył) zostaną skopiowane na nowy dysk.

    PS.
    Napisz jeszcze jaką masz wersję Visty - może się okazać, że nie każda chce z RAIDem pracować.
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  7. #17

    Domyślnie

    Dla tej kombinacji polecam serie dysków WD.. AVJB lub YS(typowo dla RAID). AVJB są z przeznaczeniem dla rejestracji w urządzeniach video, przechwytywania strumieniowego. Ciche, szybkie z przeznaczeniem 24/7. Wydają się być dobrą opcją. YS znowuż są ciut wolniejsze (16MB cache, nie ma czego się czepiać) lecz z typowym przeznaczeniem pod macierze dyskowe. Dyski te polecam, ponieważ poprzednia firma w której pracowałem supportowała je dla producenta urządzeń CCTV. Średnio z dostawy 300szt wracało max 10-15szt. Zupełnie inna historia z Maxtorem (zwłaszcza seria 160GB). Jak na singlu chodziły bez zarzutów tak w RAID padały na testach obciążeniowych. Z 250GB nie było aż tylu problemów co dziwne.

    Ostatnio zmieniłem w moim antyku Seagat-a na WD5000AVJB i komputer złapał nowy oddech. Również kultura pracy dysku zaskoczyła! O ile Seagat-e wydawał mi się cichy w trakcie pracy tak WD sprawia wrażenie wyłączonego! Szok! Gdy wreszcie uzbieram kasę na nowego kompa to będę składał RAID-a z WD3200YS.
    D70/ SB800/ S10-20/ N18-70Dx/ N50 1.8D/ N70-300VrII/ Manfrotto055ProB/ 4Gb w Cf-kach/ UV-ki/
    Tamrac CyberPack9. Nie narzekam.

  8. #18

    Domyślnie

    Mam Viste Home Premium

    Dysk chcę: WD Caviar GP WD7500AADS
    http://www.allegro.pl/item716450001_...oszczedny.html
    Tani dosyć
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #19

    Domyślnie

    Wydaje się być ideałem + dobra cena. Polecam lekture: http://www.tweaks.pl/czytaj,wlaczamy..._sata,571.html a i może jeszcze komuś się przyda.
    D70/ SB800/ S10-20/ N18-70Dx/ N50 1.8D/ N70-300VrII/ Manfrotto055ProB/ 4Gb w Cf-kach/ UV-ki/
    Tamrac CyberPack9. Nie narzekam.

  10. #20
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •