Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie d70s lusterko podnosi się ale nie opada

    Mam taki problem w d70s że po wciśnięciu spustu lusterko się podnosi potem wyskakuje error na wyświetlaczu i lusterko nie opada, dopiero jak nacisnę ponownie lusterko opada podnosi się znów i zostaje w tej samej pozycji. Wygląda to tak:
    http://www.youtube.com/watch?v=U342AHXKyBA

    Dodam że aparat zepsuł się na plaży ale cały czas go miałem w ręce nie zmieniałem obiektywu nie było kontaktu z piaskiem ale może jednak coś się do środka dostało, pytam się bo może wystarczy rozkręcić i poczyścić...? Czy to po prostu padła migawka i trzeba wymienić na nową ? Aparat zrobił 8tyś zdjęć

    ps
    wiem że zakładałem podobny temat w innym dziale ale tam nikt nie odpisał spróbuję jeszcze raz tutaj

  2. #2

    Domyślnie

    stawiam na wilgoc, mialem tak kilka razy z d70s, po wyschnieciu samo przechodzilo.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  3. #3

    Domyślnie

    z tego co pamietam, to jest wada D50/70. Zawieszajace sie lustro moze swiadczyc np. o niskim poziomie energii w AKU - mimo, ze widac, ze jest pelne na wyswietlaczy, wypracowane aku moze nie miec sily. Albo po prostu przebieg lustra osiagnal max i mechanizm ten nalezaloby wymienic. Poszukaj, bo bylo na ten temat sporo, wraz z kosztami wymiany lustra. Ja jednak na poczatek kupilbym nowke funkiel nie smigane aku.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Podobne problemy miałem z d70s na nieoryginalnym akumulatorze. Problem tego akumulatora był taki, że miał słabą wydajność prądową. W standby pokazywał pełne naładowanie. Po zrobieniu kilku zdjęć czy przy ich przeglądaniu wskaźnik nagle opadał. Potem, podczas bezczynności znów pokazywał pełne naładowanie.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    opcja z wilgocią odpada bo aparat nie działa już od 2tyg więc by już mu dawno przeszło, co do aku to mam nieoryginalny i dość słaby ale przełożyłem z nowego d90 i dalej to samo, poczytałem inne posty i nic mi nie pomaga nawet uderzenie więc pozostaje mi naprawa, i tutaj jeszcze takie pytanie jakie będą przybliżone koszty w serwisie nikona ? Chodzi mi o to że mam jeszcze d90 a fotografia to tylko hobby więc jak oni mnie tam dużo skasują to bym wolałbym sprzedać jako uszkodzony niż naprawiać

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Ale w D70s i w D90 są chyba inne baterie? Sprawdź gdzieś z dobrą baterią. Poszukaj kogoś z forum, w okolicach Ciebie.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    serwis się kłania
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorian Zobacz posta
    Ale w D70s i w D90 są chyba inne baterie? ...
    Z tego co wiem, baterię z D90 (EN-EL3e) można włożyć do D70s, ale w drugą stronę (EN-EL3a lub EN-EL3 -> D90) to już nie zadziała. Jeżeli się mylę, proszę o korektę.

    Co do samego problemu, na pierwszym miejscu obstawiałbym wilgoć.
    Odłóż korpus na dzień czy dwa w suchym miejscu - po tym czasie będziesz znacznie mądrzejszy, co do przyczyny awarii.

    Drugi na liście byłby mechanizm podnoszenia/opuszczania lustra. Może piasek dostał się tam gdzie nie trzeba? Jeżeli czujesz się na siłach, możesz wtedy rozebrać aparat i przeczyścić go samemu. Jeżeli nie, to już chyba tylko serwis.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nie będzie ani wilgoć ani piasek, lustro nie wykonuje całego cyklu tylko pół więc bym stawiał 90% problem zasilania lub elektroniki z przewagą na elektronikę. gdyby coś mechanicznie blokowało to po podniesieniu lustra nie szło by go opuścić a tym bardziej naciskając spust.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •