Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Pentax upadnie?

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Sony to Sony i tyle. Powiedz ktoremus uzytkonikowi Sonego, ze ma Minolte, sporzy na Ciebie jak na ufoludka. Przeciez nie po to kupowal SONY aby zdjecia robic jakas przestarzala Minolta.
    Lol, dalem sie zrobic w konia ... kupilem jakiegos zloma :-/

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Samo S odcina sie od korzenii i na sile promuje wlasne szkla za chore pieniadze o jakosci denka od butelek (nawet napis Zeiss nie pomaga)
    No to dalem sie zrobic podwojnie, ide sie pociac tepymi zyletkami.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Sony to Sony i tyle. Powiedz ktoremus uzytkonikowi Sonego, ze ma Minolte,
    Mi? Mam dwie nawet.

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    sporzy na Ciebie jak na ufoludka.
    Wiele ludzi nie wie, że sony wykupiło dział lustrzanek minolty, która inaczej by była skazana na śmierć, ale to są młodzi, nieświadomi użytkownicy, którzy normalnie by kupili byle inne aparaty entry-level conajwyżej z dwoma kitami. Podobnie użytkownicy innych systemów, nawet w profesjonalnym wydaniu, często nie wiedzą że sony to kontynuacja minolty i potem wypisują głupoty, że im to się z walkmanem kojarzy.


    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Przeciez nie po to kupowal SONY aby zdjecia robic jakas przestarzala Minolta.
    Jaką niby to przestarzałą minoltą? Wielu ludziom marka ta się świetnie kojarzy, niestety młodsze pokolenie coraz mniej identyfikuje ją z aparatami, ale to inny temat. Nigdzie jednak nie słyszałem, by ktoś czuł wstręt do minolty, a kochał sony.


    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Samo S odcina sie od korzenii
    Och czyżby? Czemu na ich stronach były obszerne teksty na temat historii właśnie minolty? Czemu sobie fotograficznie przypisują największe wydarzenia made by minolta? Czemu na targach i przy okazji nowych produktów pokazują elementy, które żywcem wydarte są z minolt, a także zestawienia starszych body minolty z nowymi sony? No i wreszcie czemu cała linia aparatów jest zdecydowanie wzorowana na filozofii minolty, a nie jakichś np kółkach jak canon, czy przyciskach kontekstowych jak leica itp.?
    Znów wygadujesz ewidentną nieprawdę.

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    i na sile promuje wlasne szkla za chore pieniadze o jakosci denka od butelek (nawet napis Zeiss nie pomaga).
    To jest zupełnie odwrotnie niż sobie napisałeś. Sony po pierwsze nie promuje na siłę czegokolwiek. 80% optyki w systemie to dokładnie te same szkła co u minolty, niektóre zostały doposażone w delikatne zmiany jak np koder odległości, ale wiele przeszło niemalże bez zmian innych niż gumka na pierścieniu czy logo na obudowie - minolta jako firma ciągle istnieje (razem z koniką) i ich loga z pewnością nie mogli używać.
    Po drugie sony przebrandowało przede wszystkim najfajniejsze szkiełka jak np STF czy Reflex - to są obiektywy jakich nie ma w jakimkolwiek innym systemie. No i dobrze, bo dzięki temu w ogóle te obiektywy można dziś kupić. Oczywiście też wzięli wszystko to co trzeba było na szybko dać (np 50/1.4).
    Po trzecie pojawiły się nowe obiektywy, a chyba jedynym, który się "powtórzył" w stosunku do minoltowej oferty był 85/1.4 -> ale dzięki temu jest wybór, bo oba mają swoje wady i zalety oraz zdecydowanie inny dają obraz. Dzięki temu posunięciu na szybko były dostępne szkła najbardziej brakujące.
    Po czwarte Sony zawarło umowy z kilkoma niezależnymi producentami, np. z Tamronem (minolta też to robiła owszem, ale nie już "pod koniec życia") i od razu były za to nowe szkła pod to mocowanie made by Tamron (i made by Tamron z logiem sony). Gdyby nie to to nie wiem czy byłoby tyle ultra zoomów do wyboru w systemie.
    Po piąte sony zaczęło na poważnie robić szkiełka w systemie. Nowe, całkowicie zaprojektowane teraz. Tak pojawiło się kilka prostych szkiełek (ostatnie premiery), ale też i świetne zoomy, również pod marką zeissa (są dwa loga na nich). Jak chcesz to chętnie popatrzę jakie szkło daje lepszy MTF np od 24-70/2.8 czy 70-400G. Co by tu nie mówić, te szkła są po prostu rewelacyjne. Ceny są umiarkowane w stosunku do konkurencji (czasem drożej, czasem taniej).

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jakby Sony chcialo utrzymac dobrze znana marke to by to zrobilo ALE polityka tej firmy jest inna - budowanie wlasnej marki.
    Chłopie! w jakim Ty świecie żyjesz? Która to firma robi produkty pod szyldem innej w imię miłości do tradycji, legendy, wielkiej historii czy w ogóle wspomnień użytkowników? W świecie biznesu są twarde zasady. Minolta jest firmą, która istnieje, przebranżowiła się, a wcześniej była kupiona przez konikę. Wyobrażasz sobie Ty potworka typu sony-konika-minolta? Gdzie Ty to zmieścisz na korpusie hyhy
    Pomyśl o tym. Sony nie miało jakiegokolwiek interesu w tym by robić na siłę pod inną nazwą, poza tym mieli bardzo dobrze rozpoznawane i kojarzone produkty z kategorii kompaktów. Gdyby pewnie zawarli jakąś umowę to by mogli korzystać jakiś czas z loga koniki-minolty, ale to w tym wypadku nie miało i tak sensu.

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jedynie z komorczakami chwilowo przystopowali, choc z tego co wiem to najnosze serie SE juz beda podpisywane tylko nazwa SONY.
    No popatrz Ty się.. Podobnie było z siemensem, który był sprzedawany kilku kolejnym firmom, aż w końcu wygasła umowa i nie można było korzystać z ichniego loga. Teraz więc kontynuacja jest pod nazwą Benq. W każdym razie "who cares"?
    Widać, że jesteś pokrzywdzony jakoś szczególnie przez markę, bo piszesz rzeczy, na które tylko śmiech zbiera. Nie wiem co za żal, co za rozkosz w takim paplaniu, ale zrozum, że gdyby nie takie sony to by minolta dzisiaj gryzła pewnie ziemię, bo w lusterkach to im ostatnimi laty wyjątkowo źle szło. Niestety dziś by to wyglądało nienajlepiej, mogliby np podzielić los contaksa. Co to za system w którym nic się nie dzieje? Nie ma nowych obiektywów, no i nowych porządnych body. Bez takiego kopa byłby tylko marazm i powolne zdychanie. Skorzystali na zmianie wszyscy. Ty też pośrednio, bo dzięki znaczącemu rozwojowi i spadku cen dzisiaj lustrzanki pełnoklatkowe są w rozsądnych pieniądzach.

  3. #33

    Domyślnie

    Byłem trzy tygodnie nad morzem i z racji "zboczenia" patrzyłem czym ludzie fotografują na plaży. Oczywiście przeważają masy nierozróżnialnych srebrnych kompaktów ale jeśli chodzi o lustrzanki to naliczyłem po 1-2 szt. ze stajni N, C i P i około 8-10 szt. Sony. Siła marketingu jest ogromna. Sorry za OT.
    Mam Full Frame. A co 36 zdjęć nową matrycę i kartę pamięci w jednym.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Jakby tak Nikon...? Może inżynierowie z Pentaxa by przeforsowali w N wprowadzenie stabilizacji w puszce? A marketing później by wymodził "Podwójny system stabilizacji! Współpraca do dwóch systemów stabilizacji na raz (optycznego i matrycy) pozwala osiągnąć poprawę do 7EV!"
    Z całym szacunkiem, ale to tak nie działa, włączenie obu systemów stabilizacji naraz daje gorszy efekt niż praca jednego o czym doskonale wiedzą wszyscy Ci, którzy używali jakiegokolwiek Olympus'a ze stabilizowaną matrycą + np. Leica 14-50/2,8-3,5 OIS.

  5. #35

    Domyślnie

    Bo te dwa systemy nie gadają ze sobą. W obu przypadkach są akcelerometry i jak trzeba obraz przesunąć o "x,y" to robi to jeden i drugi przez co efekt jest mizerny. Gdyby te systemy gadały to jedyna zmiana polegałaby na tym, że dałoby się robić jeszcze większe wychylenia, a czujniki byłyby po prostu dokładniejsze.

  6. #36

    Domyślnie

    Sony też często widuję. Niedawno w ręku pro-fotografa ze Szklarskiej Poręby. Właściwie on powiedział, że marka nie ma dla niego większego znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez bckp ; 22-08-2009 o 22:35

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domi Zobacz posta
    Bo te dwa systemy nie gadają ze sobą. W obu przypadkach są akcelerometry i jak trzeba obraz przesunąć o "x,y" to robi to jeden i drugi przez co efekt jest mizerny. Gdyby te systemy gadały to jedyna zmiana polegałaby na tym, że dałoby się robić jeszcze większe wychylenia, a czujniki byłyby po prostu dokładniejsze.
    No jeden chociaż co mnie rozumie... Aż tak niejasno wyraziłem swe myśli?
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #38

    Domyślnie

    @gall
    Chłopie co ty gadasz
    Sony wykupilo dział foto do minolty a scislej to od K-M, i wcale sie od historii nie odcina a nawet na nia powoluje
    przykladem tego jest znaczek alpha ktory jest obecny w dzisiejszych soniaczach a przetrwał z czasów pierwszych minolt
    przyklad masz ponizej - a jest ich wiecej
    http://shashinki.com/blog/wp-content...a9ti-front.jpg
    wiec jak wyglaszasz sądy ze ktos cos wykupuje zeby to zamknac, zniszczyc i sie odciać to najpierw to sprawdz bo pieprzysz bzdury za przeproszeniem jak maly Kazio
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  9. #39

  10. #40

    Domyślnie

    A co się dziwisz? - przecież to temat o Pentaxie

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •