Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Pentax upadnie?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Oby nic takiego nie miało miejsca.
    Pentax to kawał historii fotografii - to po pierwsze. Po drugie nie jest z korzyścią dla nas/kupujących, by konkurencja zmalała. Strach pomyśleć co by wyprawiał Nikon z Canonem, gdyby nie było Sony czy Pentaxa...
    Życzę sobie i wszystkim fanom Pentaxa by Pentax NIE upadł !
    Co to za konkurencja, która ma przy dobrych wiatrach 5% rynku i jaki ma wpływ na poczynania N i C?

  2. #12

    Domyślnie

    a no taka ze masz wybor
    5% to nie daltego ze sprzet jest nieosoagalny

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elfi Zobacz posta
    Pojawiły sie informacje o stratach finansowych generowanych przez Pentaxa. Koncern Hoya chyba go sprzeda. Kto chce kupić?
    Może byś tak podał rzetelne info. Nawet z Optycznych.
    Tak się rodzi plota.
    -----------
    Pozdrawiam
    Paweł

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekZ Zobacz posta
    Co to za konkurencja, która ma przy dobrych wiatrach 5% rynku i jaki ma wpływ na poczynania N i C?
    Myślę, że jednak konkurencja. Taki choćby K10d wybrało sporo osób zamiast np. D80-tki.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Argawen Zobacz posta
    Może byś tak podał rzetelne info. Nawet z Optycznych.
    Tak się rodzi plota.
    Argawen- jeśli Ty to Ty , to znasz źródło

    Forum Pentaxa, a dokładnie:
    http://www.reuters.com/article/techn...15448620090818
    Nie widzę nic co by było nierzetelne...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elfi Zobacz posta
    Argawen- jeśli Ty to Ty , to znasz źródło

    Forum Pentaxa, a dokładnie:
    http://www.reuters.com/article/techn...15448620090818
    Nie widzę nic co by było nierzetelne...
    Tak, ja to ja. Źródło znam. Ale tam nic nie ma o sprzedaży. W dodatku wyjaśnione jest, dlaczego dział Pentaxa miał straty.
    Za Optyczne cytuje:
    jak tłumaczą to przedstawiciele firmy, była ona spowodowana kosztami poniesionymi na restrukturyzację i spowolnieniem na rynku foto.
    Nie mogę jakoś znaleźć informacji o sprzedaży Pentaxa:
    W związku z tym zarząd Hoya Corporation zdaje sobie sprawę, że w dłuższym okresie czasu Pentax potrzebuje szerokiej współpracy z jakąś inną firmą, co ma pomóc w walce na rynku fotograficznym. Dodatkowo w wyniku cięcia kosztów (zob. "Pentax w Japonii zostanie zmniejszony o ponad połowę") planowane jest wypracowanie przez Pentaksa zysku operacyjnego w obecnym roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2010 r.
    Gdzie tu info o sprzedaży ?
    -----------
    Pozdrawiam
    Paweł

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Jakby tak Nikon...? Może inżynierowie z Pentaxa by przeforsowali w N wprowadzenie stabilizacji w puszce? A marketing później by wymodził "Podwójny system stabilizacji! Współpraca do dwóch systemów stabilizacji na raz (optycznego i matrycy) pozwala osiągnąć poprawę do 7EV!"
    No co to się dzieje ?? Nagle stabilizacja w puszcze jest ok ?? hihi
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lesiu999 Zobacz posta
    No co to się dzieje ?? Nagle stabilizacja w puszcze jest ok ?? hihi
    Normalnie rzuciłeś się na mój tekst i przytuliłeś go mocno że aż mnie samemu zabrakło tchu. Stabilizacja w puszce jest zawsze OK, ale czy bardziej OK od tej w obiektywach to już kwestia dyskusyjna. Ja tam się cieszę jak mogę wykorzystać zalety stabilizacji 70-300VR na analogowym body.

    Nie wiem jakie przeszkody technologiczne się tu pojawiają ale nie pojmuję czemu C/N nie pokusiły się o opracowanie "podwójnej" stabilizacji dla swoich lustrzanek (bo wydaje mi się że chyba widziałem gdzieś kompakt z takową stabilizacją).
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  9. #19

    Domyślnie

    niestety rozwiazanie takie by nie dzialalo. Byloby przeciwstawne. Matryca by stabilizowala ruch w obiektywie, dochodziloby do nalozenia sie efektow dzialania systemu antywstrzasowego i miast zylety mialbys podwojnie spaprane zdjecie. O tym juz tez bylo niejednokrotnie.
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  10. #20

    Domyślnie

    Pentaks upadnie... znowu?

    Co do stabilizacji w szkle i obiektywie to to nie działa, jeśli to niezależne systemy stabilizacji. Wtedy więcej kłopotu niż pożytku. Ale... to działa, jeśli by te stabilizacje z sobą współpracowały. Takiego systemu jeszcze nie ma, ale może kiedyś się pojawi. Póki co wszyscy niezależni producenci dodają IS do szkieł więc obiektywy z stabilizowanymi systemami już są. Nikon, canon i panasonic jednym rzutem mogą wprowadzić w body. Kiedyś w końcu ktoś zrobi tak żeby to działało razem dobrze. Najlepsze możliwości techniczne ku temu ma olek.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •