Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie [Propozycja] Czego klient oczekuje, co artysta robi

    Witam!
    Naszedł mnie pomysł na pojedynek. Zapewne niektórym się niespodoba, ale ileż razy gdy pokazywałeś świetną fotografię zachodu z drzewkiem np. mamie a ona mówiła że tak nikogo nie ma. Ile razy w pracy szef oczekiwał od Ciebie tandety mimo Twojej profesjonalnej wizji? Ile razy gdy pokazujesz komuś zdjęcia ktoś w odpowiedzi pokazuje Ci jakie ładne zrobił ostatnio telefonem z balkonu ? Ile razy irytowałeś się gdy nowi juzerzy wrzucali zdjęcia ich zdaniem piękne?
    Niestety niektóre rzeczy da się dostrzec jedynie "siedząc w branży" w taki czy inny sposób. Stąd określenie artysta. Robi coś co nie każdy musi rozumieć, nie każdemu musi się podobać ale w swoim wąskim kręgu ma odbiorców i krytyków tego. Klientem może być każdy przeciętny człowiek. Jako, że forum jest o tematyce foto to proponuje pojedynek gdzie będą kolaże złożone z dwóch kadrów. Jeden będzie tym czego oczekują ludzie, a drugi tym co wychodzi spod ręki achtysty Mam nadzieje że ktoś podejmie wyzwanie.Szczegóły pojedynku można zawsze stworzyć gdy znajdą się chętni.
    Pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Jako że nikt nie napisał słowa, to napiszę ja, ale nie obraź sie Moim zdaniem pomysł głupi :P

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leatherface Zobacz posta
    Jako że nikt nie napisał słowa, to napiszę ja, ale nie obraź sie Moim zdaniem pomysł głupi :P
    nie obrażam Przeciwnie, gdyby nie było nic głupiego to nie byłoby pojęcia "mądre" Musi być jakiś kontrast A w pojedynku chodzi o zabawe i mimo wszystko zachęcam

  4. #4

    Domyślnie

    alfapasje, ale na jakiej podstawie "ktoś" ma wiedzieć, czy już wykonał zdjęcie artystyczne, czy jest to "komercja"
    Wydaje mi się, że to każdy z "nas" ma swoje inne odczucie w tej kwestii.
    Bo jak ktoś ma wiedzieć, czy to się spodoba "ogółu" czy jeszcze tylko "indywiduum"
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  5. #5

    Domyślnie

    a to coś co artystyczne musi się niepodobać rzeszy niewtajemniczonych? moim zdaniem to żadna sztuka gdy tworzy się coś czym zachwycają się tylko 'specjaliści'
    coś komercujnego wcale nie znaczy że nie artystyczne, i na odwrót artystyczne nie musi koniecznie być niszowym, czemu 'prawdziwa sztuka' miałaby być niepodziwiana przez masy?
    Może łatwiej i zrozumialej by była para 'kicz i artystyczne' w opinii samego twórcy owej pary. Gusta bywają bardzo rożne. Ja na przykład nie trawię za bardzo zachodów, tzn. trudno znaleźć mi taki, który mnie urzeka.
    I najfajniej by było żeby oba zdjęcia miały ten sam temat, np. miłość, nienawiść, pomidor, kieliszek wódki ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Moze troszkę inaczej.
    Mam znajomą, robi zdjęcia koleżankom bliższym i dalszym. Uważana jest w swoim środowisku za 'wielki talent', wiele osób jest zachwyconych jej zdjęciami. Powiedzcie mi, czy Waszym zdaniem też jej zdjęcia za takie dobre: www.alexdarg.deviantart.com/gallery . ?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    Moze troszkę inaczej.
    Mam znajomą, robi zdjęcia koleżankom bliższym i dalszym. Uważana jest w swoim środowisku za 'wielki talent', wiele osób jest zachwyconych jej zdjęciami. Powiedzcie mi, czy Waszym zdaniem też jej zdjęcia za takie dobre: www.alexdarg.deviantart.com/gallery . ?
    Ja tak trochę of topem...
    Co do Tych zdjęć co (podlinkowałeś to niektóre mi się bardzo podobają(może się nie znam no ale...), poza tym jest jeszcze kilka w tej galerii pomysłowo dobrych tylko technicznie nie dopracowanych...
    Ale jeśli komuś się podoba to co robimy, a ktoś za to płaci, to chyba dobrze no nie?

    Edit:
    Ładna Ta Twoja znajoma, może zrób z nią jakąś sesyjkę
    Ostatnio edytowane przez offeath ; 04-10-2009 o 11:55

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez offeath Zobacz posta
    Edit:
    Ładna Ta Twoja znajoma, może zrób z nią jakąś sesyjkę
    Toć przecież ona robi SONY'm. Toż to byłby mezalians

    Jako, że widzę mały brak chętnych mogę się zgłosić do tego projektu. Tylko musi się znaleźć jeszcze jakaś osoba "postronna" która by nam narzuciła wymagania jako "klient".
    peace & love

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez offeath Zobacz posta
    Edit:
    Ładna Ta Twoja znajoma, może zrób z nią jakąś sesyjkę
    a co na to moja dziewczyna...

    a sesyjki jej robiłem, nawet kilka moich zdjeć jest w jej galerii

    Cytat Zamieszczone przez pradut Zobacz posta
    no tak

    pokolenie wychowane na repoglamur musi sie innych pytac czy zdjęcia (jesli nie są repoglamur) są dobre


    ja z repoglamour mam tyle wspólnego co z fotografowaniem plam na słońcu. Mnie te zdjęcia po prostu nie rzucają na kolana i szczerze nie rozumiem dlaczego rzucają innych. No ale o gustach się nie dysktuje. W sumie jak komuś się podobają to chyba dobrze. Mi się podoba muzyka disco polo. Poważnie.
    Ostatnio edytowane przez arturjb ; 05-10-2009 o 23:44
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    a co na to moja dziewczyna...
    planujesz akty z nią?
    niech się przyzwyczaja, że tak praca fotografa

    A tak w celach sprawdzenia pokazałem jej galerii mojej młodszej siostrze i podsumowała to ta:
    "o widzisz jakie powinieneś robić zdjęcia..."

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •