Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    za justowanie się już nie biore, dwie lewe ręce, zapewne pierścienie bym poprzestawiał i nie powróciłyby na swoje miejsce
    mógłbyś spojrzeć na ten adapter?
    http://allegro.pl/item710538973_nowo...da_jakosc.html

    chyba wezme ten, na szkło się nie bede rzucał, a jakiś podróbek troche się boję..
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  2. #22

    Domyślnie

    Adapter jak adapter. Jeśli szkło posiada bolec przysłony, a nie ma przełącznika A/M to może tenże bolec blokować (znaczy schować). Nie wiem jak inne. Jak zablokować bolec w Heliosie: http://mkropa.republika.pl/m42_2.htm
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #23

    Domyślnie

    Odkopuję, bo po co zakładać nowy wątek Mam pytanie, czy warto się ładować w adaptery za 15 zł? Nieskończoność jest mi średnio potrzebna Np coś takiego:

    http://allegro.pl/m42-nikon-adapter-...396615005.html

    I czy zyskam jakieś niebotyczne szczęście, jeśli dorzucę trochę mamony do czegoś droższego? Po zdjęciach powyższego sprzętu widać, że to sam gwint, tak więc żadnych spadków jakości etc nie powinno być, tak na logikę I czy z takim adapterem będę miał nominalną minimalną odległość ostrzenia?

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michasacuer Zobacz posta
    Odkopuję, bo po co zakładać nowy wątek Mam pytanie, czy warto się ładować w adaptery za 15 zł? Nieskończoność jest mi średnio potrzebna Np coś takiego:

    http://allegro.pl/m42-nikon-adapter-...396615005.html

    I czy zyskam jakieś niebotyczne szczęście, jeśli dorzucę trochę mamony do czegoś droższego? Po zdjęciach powyższego sprzętu widać, że to sam gwint, tak więc żadnych spadków jakości etc nie powinno być, tak na logikę I czy z takim adapterem będę miał nominalną minimalną odległość ostrzenia?

    Pozdrawiam
    Mam bardzo podobny adapter próbowany na Nikonie D80 i na Heliosie 44-4. Jeżeli zdjęcie będzie trafione z ostrością, to rewelacja. Kolory i jakość obrazka bardzo ładna, słynne rozmycie i bokeh jest, niektóre zdjęcia można publikować prosto z aparatu. Jedyny mankament to to, że adapter bez soczewki nie daje Ci ostrości w nieskończoność. Ba, u mnie ostrzenie było możliwe na odległość ok. 1,5 metra od obiektu.
    Każdy się kiedyś uczył.
    ______
    Nikon D80

  5. #25

    Domyślnie

    Adapter najlepszy w wersji slim, ja zakupilem taki:
    http://allegro.pl/adapter-redukcja-z...417214855.html


    wyciagajac tylna soczewke na ok. 1mm zyskalem odleglosc ostrzenia na okolo 6m. Posiadam Heliosa 44-m4.
    Szklo wyszarpalem na jabeju za 15€ razem z zenitem w idealnym stanie. Wszystko wyglada jak nowka
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Część,
    Orientuje się ktoś gdzie można we Wrocławiu przymierzyć/pożyczyć przejściówkę pod M42?
    Mam lekko porysowany obiektyw i nie wiem czy jest sens kupować.
    Może być wersją z soczewką lub bez.
    Pozdr.

  7. #27

    Domyślnie

    ponieważ kupiłem Chinona 55/1,7 prośba o poradę jaki adapter dokupić do Nikona D90?
    sa z soczewka, sa bez, sa z blokada przyslony, sa bez?

    wiem że najlepiej ten z soczewką by ostrość mogła być na nieskończoność, a co z blokowaniem przysłony? podpowiedzcie bo z tematu i treści nic nie wynika.
    a chcialbym kupic coś co będę mógł również wykorzystać na innych szkłach które w przysżłości zakupie na m42

    czy takie coś ma sens? http://allegro.pl/adapter-nikon-m42-...579611261.html
    Ostatnio edytowane przez esk2 ; 10-09-2014 o 10:05
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  8. #28

    Domyślnie

    Te z soczewką mają już blokadę przesłony, a przynajmniej powinny być tak zrobione, aby ją blokowały.

    Chinon, o ile dobrze pamiętam, ma przełącznik trybu pracy przesłony, więc do niego blokada w adapterze jest niepotrzebna. Natomiast do innych szkieł może być potrzebna.

    Co do wyboru z soczewką czy bez - to już zależy od tego czy chcesz mieć ostrzenie na nieskończoność czy nie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    (...)

    Co do wyboru z soczewką czy bez - to już zależy od tego czy chcesz mieć ostrzenie na nieskończoność czy nie.
    Należałoby jeszcze dopisać - to już zależy czy także chcesz mieć mydło od pełnej dziury czy nie

    Tyle szkieł z mocowaniem F, a duch m42 nie ginie... nie rozumiem po co sobie życie utrudniać.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Należałoby jeszcze dopisać - to już zależy czy także chcesz mieć mydło od pełnej dziury czy nie
    Większość szkieł M42 ma mydło na pełnej dziurze w standardzie.

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Tyle szkieł z mocowaniem F, a duch m42 nie ginie... nie rozumiem po co sobie życie utrudniać.
    Bo są "magiczne"...
    Są pewne szkła, które z racji swoich wielu niedoskonałości dają specyficzny obrazek - jak np. niektóre Heliosy.
    Czy są znacznie tańsze od tych z mocowaniem Nikona - jak np. 200/2.8 Pentacona, Zeiss'a.

    A dla mnie M42 mają jeszcze jedną zaletę, w szczególności przy DX - można tanio zrobić sobie tilta.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •