Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    w portrecie i makro to chyba nie tak istotne, na te 3-4m to chyba ostrośc chwyce?

    mosiądz będzie dobry?;p to chyba wezme mosiądz z zabezpieczeniem przed przekręceniem;p
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  2. #12
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrkefas Zobacz posta
    w portrecie i makro to chyba nie tak istotne, na te 3-4m to chyba ostrośc chwyce?

    mosiądz będzie dobry?;p to chyba wezme mosiądz z zabezpieczeniem przed przekręceniem;p
    Na dluzszych ogniskowych, to nawet dalej. Na 100mm mam ostrzenie do ok. 10-15m

  3. #13

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno głupie pytanie, od razu chce do tego dokupić pierścienie pośrednie.. moge kupić zwykłe nikonowskie a na to adpter i potem heliosa? czy do puchy adapter, potem jakies (jakie?) pierścienie i helios? czy to w ogóle nie ma znaczenia;p
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrkefas Zobacz posta
    mam jeszcze jedno głupie pytanie, od razu chce do tego dokupić pierścienie pośrednie.. moge kupić zwykłe nikonowskie a na to adpter i potem heliosa? czy do puchy adapter, potem jakies (jakie?) pierścienie i helios? czy to w ogóle nie ma znaczenia;p
    Kup do nikona. Do tego podepniesz adapter albo N50/1.8. Kupisz pierścienie M42 to się ograniczysz do M42.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #15

    Domyślnie

    Ja używam adaptera, który zakupiłem w sklepie foto-tip.
    http://www.foto-tip.pl/sklep/adapter...m42-p-750.html
    Adapter posiada soczewkę korygującą i mz jest najlepszy na naszym rynku. Wcześniej posiadałem adapter za 30zł zakupiony na aukcji allegro i zdjęcia strasznie mydliły.
    Zerknij w tą galerię - zdjęcia wykonałem przy użyciu tego adaptera z rosyjskim szkłem industar-61 L/D 55mm f/2.8
    Gorąco polecam.

  6. #16

    Domyślnie

    adolfik masz racje, pierścienie w drodze
    noise pięknie rysuje to szkło narazie chyba jednak kupie te za 30zł, bo 1) nie wiem czy poradze sobie z manualem.. ostrzenie i przysłona spoko, boje się o swiatło.. 2)helios nie wypróbowany, nie wiem jak rysuje, jak tu wiele osób mówiło z tymi szkłami to loteria, jak będzie dobry to pomysle o zainwestowaniu w adapter z soczewką..

    jednak ktos tu pisał jeszcze o czymś innym, o wymianie "dupki" w szkle na nikonowską, gdzie takowe coś można zakupić? albo jak to sie "fachowo" nazywa? bo kupic zapewne na aledrogo mozna, tylko musze jakoś pytanie zadac;p śrubki jakieś to z tyłu ma, najwyżej szkiełko za 30zł rozwale przy przekręcaniu;p
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  7. #17
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrkefas Zobacz posta
    (...)
    jednak ktos tu pisał jeszcze o czymś innym, o wymianie "dupki" w szkle na nikonowską, gdzie takowe coś można zakupić? albo jak to sie "fachowo" nazywa? bo kupic zapewne na aledrogo mozna, tylko musze jakoś pytanie zadac;p śrubki jakieś to z tyłu ma, najwyżej szkiełko za 30zł rozwale przy przekręcaniu;p
    Kupisz dupkę tutaj. Generalnie, z obserwacji, tylko ten gościu ma te dupki. W opisie aukcji masz podane obiektywy do których ta dupka pasuje. Są jeszcze rosyjskie szkła z oryginalnym mocowanie do Kijev (17?/19)/Nikon.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #19

    Domyślnie

    dzięki adolfik, juz napisałem do kolesia czy ta dupka pasuje do mojego heliosa no i czy NAPEWNO ostrzy w nieskończonosc, jak wszystko pójdzie dobrze to niedługo wkleje sampelki z "dupką" bądź adapterem bez soczewki
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  10. #20

    Domyślnie

    Do Heliosów nie ma dupki, co najwyżej można spróbować wyjustować. W opisie aukcji masz wyszczególnione obiektywy do których można tę dupkę zastosować m.in. Jupiter 37A (3,5/135mm) i Tair 11 A (2.8/135mm).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •