Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Tamron 17-50 mm 2.8 czy Nikkor 18-70mm

    Temat juz pewnie znany , powiem tak to bedize moja pierwsza lustrzanka - zamierzam kupic d50 plus owego Tamrona , ewentualnie Nikkora 18-70 . Pytanie moje czy roznica miedzy tymi obiektywami jest az tak wielka , nie interesuje mnie jakas przesadna ostrosc , ale bardziej plastycznosc obrazu itp. czy jest roznica Czekam na jakies konstruktywne podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mialem ani jednego ani drugiego ale przeszukaj archiwum i wyciagnij wnioski.
    Ja czekam na 17-50 ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ale widze ze masz w swoim szeregu Tamrona 90mm jak Ci sie sprawuje , to moj kolejny cel na wiosne heehe

  4. #4

    Domyślnie

    Wielokrotnie o tym mowiono. Tamron oferuje obraz o nieco innej charakterystyce niz 18-70 Nikkora. Jestjasniejszy, przez to bokeh znacznie ciekawszy. To rozmycie tla, a raczej jego niewielki zakres z Nikkorze (z oczywistych powodow), byl dla mnie zawsze problemem. Odwzorowanie kolorow na porownywalnym poziomie, choc Tamron oferuje nieco chlodniejsza dominante od Nikkora. Szklo Nikona ma jednak nieco inna zalete w porownaniu tych akurat szkiel. Posiada zakres portretowy (70mm), a to w wielu przypadkach jest jego zaleta. Krotko mowiac idealem bylby tani 18-70/2.8

  5. #5

    Domyślnie

    18-70 ma jeszcze jedną zaletę, ma silnik
    W związku z tym jest szybki i cichy
    Tego tamron niestety nie ma

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #6

    Domyślnie

    a jeszcze zależy do jakiego body chcesz podpiąć tego tamrona - z d80 są problemy - tyle że jeszcze nie wiadomo czy dlatego że jakaś seria body jest wadliwa czy seria tamronów czy oba na raz

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem tamron nawet bez silnika szybko i sprawnie lapie ostrosc ja w kazdym badz razie nie narzekam, jak mialem nikkora to zdarzalo sie ze sie gubil a tamron jak na razie za kazdym razem trafia w punkt. Co do jasnosci to zawsze sie przydaje 2.8 w calym zakresie. I wedlug mnie tamron ma lepsza budowe. Plastyke to trzeba raczej sprawdzic samemu ogladaja jakies fotki.

  8. #8

    Domyślnie

    Popieram, różnica w szybkości AF Tamrona jest minimalna i właściwie nie zauważalna, to że jest głośniejszy AF przy ustawianiu to też mocno przesadzone. Miałem Nikkora 18-70 i na 280 fotek 70 ustawił mi za obiektem, miał ********y FF, szybko sprzedałem i teraz jest bajka z tym Tamronem, a stałe światło swoje robi. Co do wykonania to jak ktoś miał oba w ręku, to skłamie jeśli powie że Nikkor jest lepiej wykonany.
    D7200---S17-50 F2.8---T70-300 F4-5.6 VC USD---Nikkor 85 F/1.8 D---Samyang Fisheye 8mm--metz 52AF-1---metz 48AF

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    18-70 ma jeszcze jedną zaletę, ma silnik
    W związku z tym jest szybki i cichy
    Tego tamron niestety nie ma
    W przypadku zakresu ogniskowych Tamrona różnica w szybkości ostrzenia będzie niezauważalna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że AF ma lepsze warunki pracy - więcej światła. Ciszej rzeczywiście będzie w przypadku 18-70, ale dla większości z nas nie ma to chyba aż tak istotnego znaczenia, żeby ustawianie ostrości odbywało się bezszelestnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Kupilem uzywany , sprawuje sie dobrze , na razie ucze sie , wiec nie mam rewelacyjnych wynikow.
    Co do obiektywow o ktorych pisales to wybralem Tamrona - czekam tylko na dostawe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •