Close

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 186

Wątek: Tutek ślubny

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Koholik Zobacz posta
    I dlatego ludzie biorą do tej roboty ciotki z wujkami "bo mają aparaty", a potem normalnie jest jak jest. Ludzi najnormalniej w świecie nie stać na fotografa.

    Kilka dni temu byłem u znajomych na weselu. Był ten sam fotograf co u mnie i pewnie młodzi wybrali ten sam "pakiet" co ja - czyli kościół i "być może plener". Wyszliśmy z moją małżonką z założenia, że zdjęcia z kościoła muszą być przyzwoite. Reszta będzie już jaka będzie. Do tego być może plener na drugi dzień jak pogoda dopisze (dopisała).
    Doskonale rozumiem to co piszesz. Tylko nie rozumiem tego, że ktoś wydaje pieniądze rzędu 40-50tys.zł, a 2000zł, to już żal mu wydać na fotografa, bo najczęstszym wytłumaczeniem jest to, że inny pracuje cały miesiąc na takie pieniądze.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz Tadych

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gtad Zobacz posta
    Doskonale rozumiem to co piszesz. Tylko nie rozumiem tego, że ktoś wydaje pieniądze rzędu 40-50tys.zł, a 2000zł, to już żal mu wydać na fotografa, bo najczęstszym wytłumaczeniem jest to, że inny pracuje cały miesiąc na takie pieniądze.
    Jeżeli ktoś wydaje tyle pieniędzy na wesele to rzeczywiście wydatek na dobrego fotografa gdzieś ginie w ogólnych kosztach. Ja piszę o takich co na wesele wydają połowę tej kwoty. To na nich żerują "rzeźnicy" bo "dobry" fotograf dla młodych jest nieosiągalny. Potem mamy takie wątki jak ten. Młodych nie stać na fotografa więc biorą do tego ludzi "z łapanki". Jedni płaczą bo spieprzyli młodym zdjęcia, albo młodzi płaczą bo mają spieprzone zdjęcia.
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  3. #163

    Domyślnie

    No właśnie miałem to napisać ale gtad mnie ubiegł - przecież cały ślub/wesele to jest taki zbiór wydatków że 2k przy całej reszcie to jest "na dzień dobry" co do wytłumaczenia to może fakt że jest takie myślenie, ale ja zawsze wychodziłem i wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jest w czymś dobry to nie żal mi zapłacić nawet jeśli jego usługa jest droższa niż konkurencji - kalkulacja jest prosta -> ktoś dobrze wykonuje swoją pracę, zna się, i ja dostaję dobry nazwijmy to produkt więc nie żal mi za ten produkt zapłacić
    EDIT:
    Nawet jak ktoś wydaje jak mówisz 25k to 2 vs 25 się nijak kalkuluje za to co można zyskać a co się traci
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #164

    Domyślnie

    Dodam jeszcze jedną rzecz, o której chyba jeszcze nikt nie napisał.

    Każdy ma inne priorytety, każdemu podoba się co innego. Nie każdemu zależy na zdjęciach. My tu sobie gadamy o fotografii bo to nasza praca/pasja dla innych niekoniecznie. Pamiętam czasy wycieczek szkolnych. Jak już ustalono gdzie i kiedy jedziemy to ja się zastanawiałem czy obskoczę to dwoma filmami inni się zastanawiali co kupić - jabole czy wódkę. Ja sprzęt fotograficzny mam z wyższej półki ale za to samochód zajechany. Inny ma wypasioną furę, a zdjęcia robi nokią.
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  5. #165

    Domyślnie

    Nie no wiadomo, że jest kwestia priorytetów ale niezależnie od nazwijmy to "hobby" jest jeszcze coś takiego jak pamiątka z tego dnia na resztę życia nie wiem jak inni ale JA wolał bym mieć fotki na które patrzę z przyjemnością, bez zastanawiania się "czy to coś rozmazane po lewo to wujek Staszek" lub "czy panna młoda to panna młoda?" czy inne tego typu historie bo są czasem fotki na których ciężko stwierdzić takie rzeczy - wbrew pozorom banalne i tu już ciężko podważyć kwestię ceny bo nawet jak ktoś lata paralotnią lub nurkuje to pamiątkę będą mieć tak samo dobrą jak pasjonat fotografii czy meteorolog lub astronauta
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #166

    Domyślnie

    No jeśli rozmawiamy o kwestii priorytetów, to zupełnie inna sprawa. Jak PM kwestię zdjęć postrzegają obojętnie, to niezależnie od tego ile wydają, czy 20tys, czy 60tys., to nie ma znaczenia, bo po prostu fotografa nie biorą. Imprezę obskakuje kamerzysta, który być może w gratisie zrobi parę fotek. Już nie raz widziałem takiego kameruna z kompaktem w rękach.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz Tadych

  7. #167

    Domyślnie

    Niektórym wystarczą klatki z filmu - i z przykrością stwierdzam że wcale ich nie jest mało. Mało tego pieją z zachwytu jakie super zdjęcia.

    Fakt pozostaje faktem - na baloniki i inne pierdoły można wydać 1000-2000 ale foto ? 1500-2000 - czyś pan zgłupiał
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #168

    Domyślnie

    Wszystko rozchodzi sie o to , ze malo kto , lub mniejsza część ludzi zdaje sobie sprawę z tego , że zdjęcia mogą być ładne/inne niż te co zrobi cioca czy ktoś inny. Tylko prawdziwy fotograf z pasją jest w stanie zrobić takie zdjęcia , które zapierają dech w piersiach.

    Teraz w dobie zaawansowanych kompaktów i tanich lustrzanek , do pięknych fotek potrzeba jeszcze wyobraźni i inwencji twórczej fotografa.

    Wczoraj z ciekawości otwarłem swój album ślubny (9lat temu :P) , żeby sobie zobaczyć czy zdjęcia są takie jak bym chciał. Niestety zdjęcia są bardzo słabe Wtedy pewnie byłem zachwycony hehe.
    Nikon D5000 + 18-105 + 16GB Extreme IIINa dniach: Raynox DCR-250 W planach: Nikkor 70-300

  9. #169
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    tylko żeby sie potem tak nie kończyło

    http://wp.tv/i,Najbardziej-nieudolne...l?ticaid=68e77

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mad_MAX Zobacz posta
    Wszystko rozchodzi sie o to , ze malo kto , lub mniejsza część ludzi zdaje sobie sprawę z tego , że zdjęcia mogą być ładne/inne niż te co zrobi cioca czy ktoś inny. Tylko prawdziwy fotograf z pasją jest w stanie zrobić takie zdjęcia , które zapierają dech w piersiach.

    Teraz w dobie zaawansowanych kompaktów i tanich lustrzanek , do pięknych fotek potrzeba jeszcze wyobraźni i inwencji twórczej fotografa.

    Wczoraj z ciekawości otwarłem swój album ślubny (9lat temu :P) , żeby sobie zobaczyć czy zdjęcia są takie jak bym chciał. Niestety zdjęcia są bardzo słabe Wtedy pewnie byłem zachwycony hehe.
    Ja na 40% zdjęć mam jedną lamelkę z migawki która rozsypała się tuż przed obrączkowaniem.
    Kolesiowi zaświecił się error ale aparat pstrykał dalej więc olał. Dziwie się że przy wymianie kliszy się nie zorientował.
    Dobrze tylko że miał drugie body i klepał BW. To trochę zdjęć mamy.
    Teraz wiem że zapłacił bym i 3000 pln żeby mieć fajne foty ze ślubu.

    Dodam jeszcze że moja małżonka nigdy mi chyba nie wybaczy że zdecydowałem się na tańszą opcje "bo to znajomy".
    Ostatnio edytowane przez Naish ; 11-10-2009 o 23:05 Powód: dopisek

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •