Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    podejrzewam, że mają bebechy do 24-70 w cenie ok 2000 zł
    wymienią i skasują za ok. 4000 zł
    wspaniale
    Może tak, może nie. Pracowałem kiedys w serwisie, i sposobów wykonywania tego typu napraw jest dużo, na forum możemy sobie tylko pogdybać, a jak było na prawdę... możliwe, że serwis w PL chciał zrobić w jajo, to wiedzą tylko oni, może liczyli, że za niewielką cenę uda im się odkupić to szkiełko?

    Faktem jest, że wielu rzeczy w sprzętach różnej maści oficjalnie nie naprawia się, nikt nie zamierza się bawić w dłubanie i kombinowanie, bo zwyczajnie się to nie opłaca, tym bardziej, że pewne elementy występują tylko w całości, jako moduły, a nie na drobne części - jeśli ma się skąd wziąć część, której oddzielnie nie ma możliwości zamówić, np z uszkodzonego w inny sposób egzemplarza, a sama naprawa nie jest bardzo skomplikowana - wtedy ok, można próbować, i tak pewnie zawoła się odpowiednio za robociznę (często też jest tak, że aby wymienić małą pierdółkę, trzeba sprzęt rozłożyć na drobne, potem złożyć, wyregulować, sprawdzić - to potrafi zająć kupę czasu).

    To, że stawki za naprawy odpłatne są bardzo wysokie nie jest tajemnicą, i jest tak prawie wszędzie. Serwisy autoryzowane mogą sobie na to pozwolić, bo na ogół tylko one mają łatwy dostęp do części i dokumentacji.

    Serwisu na postępu też nie lubię Generalnie to, że wiele napraw kierują do Niemiec, świadczy o tym, że brak im sprzętu na warsztacie (przyczyn może być wiele, Nikon może po prostu tego im nie dawać, może być zbyt drogi, itd.).

    EDIT: Erie, nie wiem jak na Postępu, ale o ile wiem, szefowie serwisu na ogół mają w głowie trochę oliwy, i dokładnie wiedzą co robią, znają też ludzi z "góry" firmy, której są serwisem - UOKIK może pomóc o tyle, że może zaczną się bardziej przykładać, ale raczej nic więcej. No chyba, że w serwisie na Postępu jest inaczej...
    Ostatnio edytowane przez _Bobo_ ; 12-08-2009 o 15:20
    Nikon.

  2. #22

    Domyślnie

    Masz racje Erie, tak powinienem byl zrobic. niestety jest juz po grawancji, a cala sprawe i tak zalatwial dla mnie kolega bo mnie nie bylo w Warszawie...
    Teoretycznie moznaby kłócić sie mowiac ze zostalem wprowadzony w blad, jesli oczywiscie takiego zapisu faktycznie nie ma.

    ehhh tak to ze wszystkim jest, jak czlowiek nie ma pretensji to go olewaja, dopiero jak sie zrobi awanture to wtedy zaczynaja powaznie rozmawiac z klientem.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-08-2009 o 09:43 Powód: orto. ("klucic")
    d700 d300s d70 1755 1870 50 55micro 85 70200 200500 tc17 f90 f301 | quantumm move + pulse pro + generator Fomei panther pro 1500

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Bobo_ Zobacz posta
    EDIT: Erie, nie wiem jak na Postępu, ale o ile wiem, szefowie serwisu na ogół mają w głowie trochę oliwy, i dokładnie wiedzą co robią, znają też ludzi z "góry" firmy, której są serwisem - UOKIK może pomóc o tyle, że może zaczną się bardziej przykładać, ale raczej nic więcej. No chyba, że w serwisie na Postępu jest inaczej...
    UOKiK może zakwestionować wysokość pobieranej opłaty za taką samą czynność który inny autoryzowany serwis robi za 10 razy mniej. Może następnie wpłynąć na zmianę tychże opłat. W UE masz teoretycznie jakieś prawa jako konsument i uwierz mi naprawdę to działa (choć czasem trochę wysiłku trzeba włożyć, aby swoje prawa wyegzekwować).
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    kichu1979: Przypomnij jeszcze jaki był czas naprawy.
    Osobiście po własnych przejściach i zasłyszanych historiach nieprędko poślę coś do naszego serwisu.
    W UK temat zalatwiono w 5 dni od momentu odbioru przez serwis do momentu wysylki z powrotem do PL.

  5. #25

    Domyślnie

    powinno istniec cos takiego jak Barejki - Nagrody Barei
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

  6. #26

    Domyślnie

    Ja juz to kiedys pisalem w zwiazku z postepu. Oni sa jak DJ zmieniacz plyt - zadnej inwencji, najmniejsza linia oporu, i aby ciabachnac po kieszeni. Moim zdaniem, jako serwisanta (choc w innej branzy) postepu jest raz, ze drastycznie niedoinwestowane, ubogie w wiedze i umiejetnosci, to jeszcze jest zarzadzane przez delikatnie rzecz biorac niezdare. Pomijam juz kwestie calkowitego braku jakiegos systemu dzialania - chyba, ze chaos jest systemem.
    Chcialbym, zeby ktos z Nikon Polska, albo choc serwisu sie wypowiedzial, ale szczerze, co jest nie tak i co ich boli. Rozladowaloby to atmosfere, wiem co mowie...
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  7. #27

    Domyślnie

    Może wreszcie zbierzmy się i napiszmy pismo do kogoś kto jest nad polskim serwisem. Na przykład właśnie z dołączonym opisem tej historii....
    Przecież to już jest kpina co nasz kochany serwis wyprawia

  8. #28

    Domyślnie

    fajnie poczytać- właśnie serwisuję u nich na Postępu SB600 po upadku- zobaczymy jak wycenią, na razie kazali czekać 3 tygodnie na ekspertyzę ( pewnie serwisant- mechanik od lamp ma urlop)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Może wreszcie zbierzmy się i napiszmy pismo do kogoś kto jest nad polskim serwisem. Na przykład właśnie z dołączonym opisem tej historii....
    Przecież to już jest kpina co nasz kochany serwis wyprawia
    no jest kpina.
    ja jednak nie miałem styczności z postępu, więc się nie przyłożę do tego.
    choć, gdybym miał podstawy, to i owszem. nie lubię być robiony w balona kulturalnie rzecz ujmując.

    ot za skórę mi nie zaleźli.

    jednak wiem teraz, że w razie czego, od razu słać do UK.
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  10. #30

    Domyślnie

    O kurcze. Właśnie oddałem D3 do czyszczenia matrycy... Zaczynam się bać, że coś pójdzie nie tak... Przyznam szczerze, że dziwił mnie termin. Dzisiaj jest środa a powiedziano mi, że wyrobią się do końca tygodnia. Nie będę się czepiał bo czyszczenie jest darmowe w ramach NPS, ale matrycę i komorę w serwisie Fuji czyścili mi niecałe 2 godziny a nie około 3 dni.
    Ostatnio edytowane przez Michał Jędrak ; 12-08-2009 o 17:15

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •