Close

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 180
  1. #11

    Domyślnie

    Adres tamtego serwisu http://fixationuk.com/, a pelna dokumentacja obu zlecen zostala oczywiscie zarchiwizowana.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peque Zobacz posta
    z cwaniactwa, naszego polskiego cwaniactwa i checi wycyckania kazdego
    Mój znajomy pracował kiedyś w serwisie, tylko że komputerowym.
    Klient przynosi laptopa że matryca padła - okazało się ze poluzowało się złącze, a jak się można domyśleć, klient zapłacił za wymianę matrycy.
    Tak to u nas jest.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-08-2009 o 09:39 Powód: pis.

  3. #13

    Domyślnie

    podejrzewam, że mają bebechy do 24-70 w cenie ok 2000 zł
    wymienią i skasują za ok. 4000 zł
    wspaniale
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #14

    Domyślnie

    kichu1979: Przypomnij jeszcze jaki był czas naprawy.
    Osobiście po własnych przejściach i zasłyszanych historiach nieprędko poślę coś do naszego serwisu.

  5. #15

    Domyślnie

    Mnie zdarzyla sie bardzo podobna historia...

    1424 uleglo upadkowi rok temu - zablokowany zoom na 15mm, poza tym dzialal, zostalo naprawione w nikon canada za 450CAD i dzialal prawidlowo az do kwietnia 2009. w kwietniu wyciagam pewnym razem go z torby, patrze a pierscien zoomowania zamiast chodzic gladko i przyjemnie jak to mial w zwyczaju od czasu naprawy to nagle zaczal chodzic ciezko... nie uderzylem, nie puknalem, nic nie zrobilem - w kazdym badz razie nic takiego nie pamietam. Lubie jak zoom chodzi gladko wiec przed koncem gwarancji (gwarancja worldwide) udalem sie do serwisu w warszawie liczac na naprawe grawancyjna.

    okazalo sie ze 1. gwarancja juz nie dziala skoro inny serwis nikona w nim grzebal (prawdopodobnie jest gdzies taki wpis w regulaminie choc przyznam ze nie sprawdzalem) - moge sie zglosic do miejsca gdzie byl robiony (swoja droga tam pewnie zrobili by za darmo bo jesli faktycznie nie walnalem nim i nie ma sladow mechanicznego uszkodzenia to wina ich niedoskonalej naprawy). Niestety Toronto dosc daleko.
    2. Serwis na postepu nie moze nic z tym szklem zrobic, moze jedynie wymienic bebechy za jedyne 3500zl

    i teraz nie wiem co zrobie - moze pojde do nieautoryzowanego mechanika, moze wysle szklo za granice... nie wiem... mam póki co nadzieje ze pewnego dnia zoom z "ciezko chodzacy" nie zrobi sie sam z siebie "zablokowany"... ehh tak czy siak mam wrazenie ze 1424 jest zbyt delikatny dla mnie
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-08-2009 o 09:40 Powód: orto. ("puki")
    d700 d300s d70 1755 1870 50 55micro 85 70200 200500 tc17 f90 f301 | quantumm move + pulse pro + generator Fomei panther pro 1500

  6. #16

    Domyślnie

    Mój komentarz do tej sprawy będzie b.męski Ku..wa mać

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Swego czasu obiecalem, ze we wlasciwym czasie napisze co nieco w zwiazku z przygodami z serwisem Nikon Polska.

    Historia wygladala tak.

    W Nikonie 24-70 zablokowal się pierscien ostrosci na pozycji 70mm. Obiektyw wyslano do serwisu Nikon Polska

    na naprawe gwarancyjna. Serwis odrzucil gwarancje podajac jako powod uszkodzenie mechaniczne i nastepnie stwierdzil:




    Koszt 3.946,50 PLN

    Na pytanie czy da sie w ogole cos z tym obiektywem zrobic (poza w/w naprawa) odpowiedz brzmiala ze nie ma takiej opcji. Oczwiscie z naprawy zrezygnowano i obiektyw wrocil do wlasciciela.

    W trakcie kiedy obiektyw lezal w serwisie PL zostal wyslany mail do autoryzowanego serwisu w UK (wspomnianej tu wczesniej firmy fixation) o uszkodzenie i mozliwosci naprawy. Technik odpowiedzial - nie widzac obiektywu - ze generalnie mozliwosci sa dwie - jesli uszkodzony zostal caly zoom unit to naprawa bedzie bardzo kosztowna, jesli nie, to nie powinno byc wiekszego problemu, takze kosztowego.

    Wyslano obiektyw do - podkreslam - autoryzowanego serwisu Nikon - w opisie informujac wylacznie, ze zoom zablokowal sie w pozycji 70mm. Kosztorys, ktorzy otrzymano jak przyczyne uszkodzenia wymienil:

    - impact damage (czyli uszkodzenie wywolane updakiem)

    A konieczne do przeprowadzenia prace to:

    - wymiana czesci
    - sprawdzenie zoom (zoom mech)
    - sprawdzenie ostrosci (focus system)
    - sprawdzenie i czyszczenie (check and clean).

    Koszt uwaga - 112,59 GBP (z czego 75 funtow robocizna, a 37,59 funta wymiana jednej czesci). Jako bonus uszkodzony element przyslano razem z naprawionym obiektywem (wymieniono metalowy bagnet - ten ktory przykreca sie do korpusu).

    Obiektyw wrocil do wlasciciela i ma sie doskonale. Podkreslam jeszcze raz, ze naprawe wykonal autoryzowany serwis, a nie firma krzak.

    Rozumiem, ze ktos czegos zapomni itp itd. tego typu rzeczy sie zdarzaja, ale to jak dla mnie sa po prostu jaja.
    napisz list do Pana Czochraniuka (z potwierdzeniem odbioru) - szef serwisu na Postępu, dorzuć ksero tej wyceny naprawy i napisz list do UOKiK z tą samą niemal zawartością

    tylko prośba w imieniu innych posiadaczy sprzetu Nikona - nie olewaj tego, wydasz może z 10 zł i stracisz godzinę czasu, a jest szansa że urząd się ruszy i zrobi cokolwiek z tym serwisem
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 04-09-2009 o 08:10
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie

    takie naciagactwo to trzeba zglosic do Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumentow ;p

    EDIT: chyba razem z Erie pisalismy posty

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leh21 Zobacz posta
    Mnie zdarzyla sie bardzo podobna historia...

    1424 uleglo upadkowi rok temu - zablokowany zoom na 15mm, poza tym dzialal, zostalo naprawione w nikon canada za 450CAD i dzialal prawidlowo az do kwietnia 2009. w kwietniu wyciagam pewnym razem go z torby, patrze a pierscien zoomowania zamiast chodzic gladko i przyjemnie jak to mial w zwyczaju od czasu naprawy to nagle zaczal chodzic ciezko... nie uderzylem, nie puknalem, nic nie zrobilem - w kazdym badz razie nic takiego nie pamietam. Lubie jak zoom chodzi gladko wiec przed koncem gwarancji (gwarancja worldwide) udalem sie do serwisu w warszawie liczac na naprawe grawancyjna.

    okazalo sie ze 1. gwarancja juz nie dziala skoro inny serwis nikona w nim grzebal (prawdopodobnie jest gdzies taki wpis w regulaminie choc przyznam ze nie sprawdzalem) - moge sie zglosic do miejsca gdzie byl robiony (swoja droga tam pewnie zrobili by za darmo bo jesli faktycznie nie walnalem nim i nie ma sladow mechanicznego uszkodzenia to wina ich niedoskonalej naprawy). Niestety Toronto dosc daleko.
    2. Serwis na postepu nie moze nic z tym szklem zrobic, moze jedynie wymienic bebechy za jedyne 3500zl

    i teraz nie wiem co zrobie - moze pojde do nieautoryzowanego mechanika, moze wysle szklo za granice... nie wiem... mam puki co nadzieje ze pewnego dnia zoom z "ciezko chodzacy" nie zrobi sie sam z siebie "zablokowany"... ehh tak czy siak mam wrazenie ze 1424 jest zbyt delikatny dla mnie
    niech Ci pokażą, gdzie na karcie gwarancyjnej jest taki zapis - jeżeli nie ma to się mogą zgodnie z prawem cmoknąć w ... (automoderacja) - masz gwarancję, więc obojętnie jaki autoryzowany serwis ma to naprawić i koniec
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    tylko prośba w imieniu innych posiadaczy sprzetu Nikona - nie olewaj tego, wydasz może z 10 zł i stracisz godzinę czasu, a jest szansa że urząd się ruszy i zrobi cokolwiek z tym serwisem
    to prawda. Czesto jest tak, ze jestesmy niezadowoleni z uslugi, lub wrecz nia zbulwersowani, ale nie robimy nic, bo myslimy ze stracimy tylko czas, a i tak sie nic nie zmieni. A tymczasem ziarnko do ziarnka i koniec koncow ktos zareaguje. Tylko nie mozna pozostac biernym!
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •