Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie Standardowy zoom do D700?

    Witam i o zdanie pytam. Po zmianie na FX, zrodzilo sie pytanie: jaki obiektyw kupic aby byc zadowolonym... Slynny 24-70/2.8 ze wzgledu na cene odpada. W gre wchodza, do tej pory nastepujace szkla: 1. Tamron 28-70/2.8 2. Nikkor 24-85 AF-S 3. Nikkor 28-105 D macro i wiecej grzechow nie pamietam Sigmy raczej nie wchodza do stawki. Zapraszam do refleksji na temat wyzej wymienionych rozwiazan, w zakresie tych 3 kandydatow, cena nie gra roli.

    PS. Moze ktos zna jakas "WUNDERWAFFE", sugestie mile widziane. Acha, N35-70/2.8 tez nie chce - nie lubie "pompek".
    Ostatnio edytowane przez Photoartbox ; 10-08-2009 o 07:48

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    i wiecej grzechow nie pamietam
    Nikkor 28-70 (oczywiscie, jesli jest taka mozliwosc)

  3. #3
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Niestety Nikkor 28-70 cenowo jest zbyt zblizony do 24-70, w zwiazku z tym chwilowo rowniez poza zasiegiem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    1. Tamron 28-70/2.8
    2. Nikkor 24-85 AF-S
    3. Nikkor 28-105 D macro
    Czasami korzystam z 28-105 AF-D na moim D700.
    Mała dystorsja, precyzyjny AF, zgrabny, bardzo dobry stosunek ceny (600 zł) do jakości.
    Z wad - mało precyzyjny pierścień zmiany ogniskowej (ale jestem przyzwyczajony do 14-24), dość duża aberracja. Ostrość w rogach zauważalnie gorsza, niż bliżej środka, choć taka największa degradacja jest tylko bardzo blisko rogu klatki. Może ciut gorszy kontrast, ale porównuję z dobrymi, drogimi szkłami - 14-24, 105VR, 50G.

  5. #5

    Domyślnie

    N35-70/f2.8 . To jest "Wunderwaffe" . Optycznie dorównuje N24-70/f2.8 , a kosztuje ok.1200,-PLN. Trochę inny zakres, ale na FF powinno być OK. Mam obydwa i nie sprzedam N35-70.

  6. #6
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    N35-70/f2.8 . To jest "Wunderwaffe" . Optycznie dorównuje N24-70/f2.8 , a kosztuje ok.1200,-PLN. Trochę inny zakres, ale na FF powinno być OK. Mam obydwa i nie sprzedam N35-70.
    Jak juz wyzej zaznaczylem, nie lubie "pompki"...

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar sdnk
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Złotoryja / Bolesławiec
    Posty
    168

    Domyślnie

    a może 24-120 VR?
    D80+N18-55VR+N50/1.8+N35/1.8+SB-900+pare kilo ficzerów

  8. #8

    Domyślnie

    Tamron 28-75, poza tym ze nieladnie winietuje (na niepelnej matrycy Nikona moze troszke mniej ) to jest super
    ostrym i porzadnym optycznie lensem na pelnej klatce. jesli potrafisz przetrawic jego AF to moim zdaniem jest zdecydowanie
    wart grzechu za swoje pieniadze. wybor jest bezpieczny - tanio, a jak Ci sie nie spodoba to sprzedasz i wiele nie stracisz.
    chociaz, na moje oko, dopoki nie poczujesz silnego parcia na dzialajacy AF i odpowiedniej rezerwy na koncie, dopoty ten
    Tamron pozostanie w torbie. jest naprawde tak dobry

    w kwestii winietowania - jest o tyle niefajnie, ze winietowanie jest dosc "twarde", tzn. nie ma takiej ladnej stopniowej gradacji
    na 1/4 kadru jak np. przy ultraszerokich katach, tylko jest na dosc krotkim odcinku spadek o moze 1/2 EV. tak ze na jasnym
    tle i otwartych przeslonach zwraca to uwage.

    jak jest z tymi szklami Nikkora to nie wiem. po 24-85 raczej tez spodziewalbym sie zauwazalnej winiety.


    chcesz to podesle Ci przyklady 5D + Tamron 28-75 (tylko sobie wybierz ogniskowe i przeslony).
    z syfiastego Canona, wiec w Nikonie mozesz oczywiscie spodziewac sie duzo lepszej jakosci

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sdnk Zobacz posta
    a może 24-120 VR?
    Zakres idealny, ale niestety, to co widzialem z tego obiektywu zupelnie do mnie nie przemawia.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja jako spacer zooma używam z D700 Tamrona 28-75. Optycznie moim zdaniem jest super, niestety wykonanie jak to u Tamrona - liche no i ... wolny AF w trudnych warunkach (mam wersję z silnikiem). Szybsze są te starsze wersje bez silnika.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •