Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie dylemat między Tamron a Sigma 70-200/2,8...

    temat wałkowany wiele razy...przeczytałem stado testów, opinii, artykułów...ale chciałbym, żeby może tylko ci, którzy mają w swoich torbach któryś z w/w obiektywów wyrazili swoją opinię, podpinałem Sigmę i byłem zadowolony...od razu mówię, że na Nikkora mnie nie stać...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro cie na niego nie stać, to po co w ogóle bierzesz go do porównania ? Mnie też nie stać, ale brałbym 70-300vr. Nikkor to nikkor.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leatherface Zobacz posta
    Skoro cie na niego nie stać, to po co w ogóle bierzesz go do porównania ? Mnie też nie stać, ale brałbym 70-300vr. Nikkor to nikkor.
    Chyba nieuważnie przeczytałeś pierwszy post.

    Pienia szuka krótkiego telezooma 2.8 i z tych względów pewnie 7-3VR odpada. Od razu też mówi, że na N2.8 go nie stać więc nie chce komentarzy w stylu - "ja bym dozbierał do...".
    Ostatnio edytowane przez eldritch ; 07-08-2009 o 17:47
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie Sigma, w razie problemów z BF/FF można coś ugrać w serwisie. Sam zbieram fundusze na sigmę
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  5. #5

    Domyślnie

    Przepraszam, moja wina. Zamiast Tamron w tytule zobaczyłem Nikkor heh... Oo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pienia Zobacz posta
    temat wałkowany wiele razy...przeczytałem stado testów, opinii, artykułów...ale chciałbym, żeby może tylko ci, którzy mają w swoich torbach któryś z w/w obiektywów wyrazili swoją opinię, podpinałem Sigmę i byłem zadowolony...od razu mówię, że na Nikkora mnie nie stać...
    Przecież masz Sigmę 10-20. Ta 70-200 chodzi tak samo - jak nie będzie trafiać, to w serwisie poprawią.
    Natomiast dziwi mnie Twoje odżegnywanie się od Nikkora. Taką używkę 80-200 ED kupisz w cenie Sigmy. Co może być w nim przechodzone: to, czego najczęściej się używa, czyli ręczne ostrzenie, luzy na pierścieniu... ...to Ci na razie niepotrzebne, a AF z body będzie działał wyśmienicie. Wcale Cię nie odstręczam od Sigmy, ale i tak będziesz chciał popracować Nikkorem ("A jak to jest ?"). Niestety, nie jesteś pierwszy ani ostatni...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Od pól roku posiadam Sigmę- zmiana z APS-C na FF - i jestem zadowolony. Na dłuższym końcu posiada małe mydło, ale da sie wytrzymać. Jak występuje brak kasy to moim zdaniem należy brać Sigmę.

  8. #8

    Domyślnie

    tez miałem ten dylamat. Wybór jest banalnie prostu - N70-300.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam Sigmę, tylko nie kupuj w ciemno, bo będziesz się potem pałował z wysyłkami (ja 3 razy wysyłałem do kalibracji, za trzecim razem dali nową sztukę).
    Sprawdź przy zakupie z danym korpusem czy trafia w punkt i wtedy dopiero ją weź.

    Tamron jest ponoć optycznie lepszy, ale ma wolniejszy AF. Ja wolałem jednak szybszy AF nawet kosztem trochę gorszej optyki. Tyle.

  10. #10
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Dzis sprawdzalem w sklepie Tamrona 70-200/2.8 podpietego do D3, normalnie sie zalamalem, taki wolny AF. Odnosilem wrazenie, ze ten obiektyw boi sie ostrzyc tak jakby rozpedzal sie i pare centymetrow przed celem hamowal i drobnymi kroczkami dreptal do mety, normalnie kicha... a tak sie nad nim zastanawialem, bo nawet ladnie zrobiony jak na Tamrona.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •